Засідання секції гарячої обробки металів

23 листопада 2011р. на базі ДНЗ «Одеське професійно-технічне училище машинобудування» відбулось засідання секції педагогічних працівників професій гарячої обробки металів (зварювальних професій, ковалів)  на тему: «Вивчення, узагальнення та впровадження педагогічного та виробничого досвіду в навчально-виробничому процесі» з метою підвищення ефективності роботи педагогічних працівників ПТНЗ шляхом визначення оптимальних методик організації навчання.

В роботі секції взяли участь 30 викладачів та майстрів виробничого навчання з 20 навчальних закладів Одеської області.

 

Засідання секції відкрили методист НМЦ ПТО в Одеській області Сандулова Т.В. та директор Одеського професійно-технічного училища машинобудування Савченко В.Ф.

Директор НМЦ ПТО в Одеській області Корчевський О.Е. розповів про дні Української освіти в Російській Федерації. Присутні отримали вичерпані відповіді на свої питання до доповідача.

Участь в роботі секції взяв доктор технічних наук, професор кафедри технології конструкційних матеріалів і матеріалознавства ОНПУ Лебедєв В.Г., який ознайомив учасників секції з сучасними методами енергонезалежних технологій зварювання та наплавлення.

Про вимоги роботодавців щодо підготовки кваліфікованих робітників зварювального напрямку в умовах сучасного ринку праці розповів начальник цеху металоконструкцій ТОВ «Південноелектротехнічна компанія» Романов С.В.

Директор ДНЗ ОПТУМ Савченко В.Ф. ознайомив з навчально-матеріальною базою училища.

Викладач ДНЗ ОПТУМ Вонітова І.І. провела відкритий урок з предмета «Спецтехнологія» професії «Електрозварник ручного зварювання». Тема «Класифікація дефектів зварних швів». При обговоренні уроку педпрацівникі обмінялись думками про продемонстровані прийоми та методи навчання.

 

Зв’язок професійної та педагогічної майстерності викладача та майстра виробничого навчання з якістю підготовки кваліфікованого робітника розкрила викладач ДНЗ ІВПУМТ Ніколова О.Н.

Ознайомлення з матеріалами Всеукраїнського семінару-наради на тему «Сучасні підходи до професійної підготовки кваліфікованих робітничих кадрів для зварювального виробництва на базі Інституту імені Є.О.Патона Національної Академії наук України» здійснив директор ДНЗ ІПАЛ Стас М.Д.

Методист НМЦ ПТО в Одеській області Сандулова Т.В. зробила аналіз результатів проведення Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Електрозварник ручного зварювання» та провела презентацію навчальних відеоматеріалів з професій зварювального напрямку.

Питання методики планування уроків виробничого навчання висвітлили:

–         майстер виробничого навчання ДЗ ПУОДАХ Шатська І.А. з професії «Електрозварник ручного зварювання»;

–         майстер виробничого навчання ОНЦ №14 Устименко А.Г. з професії «Електрогазозварник».  

Наприкінці був проведений круглий стіл, на якому учасники секції обмінялись досвідом та підвели підсумки роботи.

Представники ДНЗ отримали методичні матеріали на електронних носіях.

Опубліковано у Хроніка подій. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *