Обласний семінар-практикум новопризначеного адміністративного персоналу ПТНЗ в Одеській області

1 лютого 2012 року на базі ДНЗ “Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури” відбулось засідання обласного семінару-практикуму новопризначеного адміністративного персоналу ПТНЗ в Одеській області на тему: “Методичні аспекти управління навчальним процесом в ПТНЗ”. З метою методичної допомоги новопризначеним керівникам ПТНЗ щодо організації навчально-виробничого процесу. До участі в семінарі  запрошувались  новоназначені директори, заступники директорів з навчально-виробничої роботи, завідуючі навчальною частиною, а також керівники ПТНЗ, які вже мають досвід роботи до двох років.

З вітанням до учасників семінару звернувся директор НМЦ ПТО в Одеській області Корчевський О.Е.  У своїй доповіді він зосередив увагу на основних аспектах підвищення якості освітнього процесу в системі ПТО, необхідності керівництву ПТНЗ приділяти увагу роботі викладачів та майстрів в/н; взаємовідвідуванню та аналізу уроків; необхідності дотримуватися нормативній документації, запобігаючи порушення законів. В ході роботи семінару розкривались питання:

– ліцензування та атестації ПТНЗ (заст. дир. НМЦ ПТО Брухно С.М.);

– методичні поради щодо організації та планування роботи заступника директора з НВР (зав. каб. професійної підготовки Бегус І.М.);

– організація та методика проведення державної та проміжної кваліфікаційних атестацій (методист каб. професійної підготовки Волошенко Т.Д.);

– методичні рекомендації щодо здійснення внутриучилищного контролю (методист каб. професійної підготовки Риженко Л.Д.);

– методичні рекомендації щодо ведення журналів теоретичного та виробничого навчання (методист каб. професійної підготовки Щербаченко Г.М.);

– організація та контроль роботи циклових методичних комісій (методист каб. професійної підготовки Сандулова Т.В.);

– нормативна документація з загальноосвітньої підготовки в ПТО (зав. каб. загальноосвітньої підготовки Маркіна Е.Л.);

– про проведення ДПА в пТНЗ (методист каб. загальноосвітньої підготовки Хван Н.Б-С.);

– стан забезпечення ПТНЗ Одеської області навчальною літературою (зав. каб. методики менеджменту в ПТО Богданович Г.О.).

Досвідом роботи на посаді директора аграрного профілю поділився директор ДНЗ “Лиманський професійний аграрний ліцей” Тенінгольц С.Я., який розповів про власний досвід роботи на посаді директора, необхідність дотримання нормативної документації, необхідність визначення методичної проблеми, над якою навчальний заклад повинен працювати та ін. питання.

Наприкінці засідання відбулось підведення підсумків роботи.

Кожному учаснику семінару в електронному вигляді буди надані матеріали семінару-практикуму: збірник методичних рекомендацій щодо методичного супроводу ефективного планування навчально-виробничого та виховного процесу в ПТНЗ; зразки протоколів проведення ДКА, графік проведення ЗНО у 2011-2012 навчальному році; презентація з методичними порадами щодо здійснення внутриучилищного контролю; перелік нормативної документації у сфері ПТО; методичні рекомендації “Основні навчально-методичні документи майстра виробничого навчання з планування навчально-виробничого процесу в ПТНЗ” (розробила зав. каб. професійної підготовки Бегус І.М.).

Опубліковано у Хроніка подій | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *