Конкурс-практикум «Власна справа» серед учнів ПТНЗ Одеської області у 2012-2013 навчальному році

Згідно з Законом «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» для активізації психологічної мотивації молоді до започаткування власної справи у 2012-2013 н. р. навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Одеській області проініційовано та вперше проведено конкурс-практикум «Власна справа» серед учнів ПТНЗ області.

Метою конкурсу є підвищення рівня поінформованості молоді щодо особливостей відкриття власної справи, стимулювання підприємницьких ініціатив молоді щодо обрання напрямку бізнесової діяльності, їх реалізації, виходячи з власних уподобань та прагнень, створення умов для професійної орієнтації та професійного навчання, активізації бізнес-мислення, визначення схильностей учнівської молоді до підприємницької діяльності, економічної  підготовленості до життя в суспільстві.

У квітні 2012р. відбулось засідання творчої групи, на якому окреслені мета та завдання конкурсу-практикуму «Власна справа», визначена значимість даного заходу для майбутньої професійної діяльності випускника ПТНЗ, вибору його життєвої позиції, визначений основний зміст проведення конкурсу-практикуму. Було вирішено, що учні повинні розробити і представити свою бізнес-ідею створення будь-якого підприємства (виробництва чи сфери послуг) та обґрунтувати її.

Конкурс-практикум «Власна справа» проводився у три етапи:

.

Івнутріучилищний – ПТНЗ провели у грудні 2012 року: від кожного ПТНЗ, який приймав участь у конкурсі, на ІІ-ий етап був висунутий  1 (один) учень або 1 (один) творчий колектив, переможець І-го етапу;

.

ІІвідбірковий – відбувся на базі НМЦ ПТО в Одеській області 07 лютого 2013 року. На ІІ-й етап конкурсу свої матеріали надали представники 23 навчальних закладів. Журі було відібрано 10 (десять) кращих  бізнес-ідей учнів для участі в ІІІ-му етапі.

.

У «десятку» ввійшли:

1. Щуренко Є С. – Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури.

2. Бондар О.С.,Полєщук Х.В., Шумська О.О. – Одеський професійний ліцей технологій та дизайну ДЗ “ПНПУ імені К.Д.Ушинського”.

3. Терещенко С. С. – Ізмаїльське вище професійне училище КДАВТ імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного.

4. Петрова А. Г. – Іллічівсьий професійний судноремонтний ліцей.

5. Іванова К.С., Мельниченко В.М., Максимчук В.В.  – Одеський центр професійно-технічної освіти.

6. Квасюк А. С.  – Савранське професійно-технічне аграрне училище.

7. Жарук В. О. – Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу.

8. Феохарі Е.Б. – Одеське вище професійне училище сфери послуг “НУ ОЮА”.

9. Тома І. І. – Старокозацький професійний аграрний ліцей.

10. Шумков М.І.  – Одеське вище професійне училище торгівлі і технологій харчування

.

ІІІфінальний – відбувся також на базі НМЦ ПТО в Одеській області  28 лютого 2013 року; учні провели презентацію бізнес-ідей у форматі  Power Point, представили свою продукцію (послуги).

.

.

За результатами ІІІ етапу конкурсу:

.

І місце зайняв творчий колектив учнів (Бондар О. С., Полєщук Х. В., Шумська О. О.)  – Одеський професійний ліцей технологій та дизайну ДЗ “ПНПУ   імені К. Д. Ушинського”; бізнес-ідея створення салону-студії дизайну швейних виробів.

.

.

ІІ місце поділили учні:  Феохарі Е. Б. – Одеське вище професійне училище сфери послуг НУ «ОЮА»; бізнес-ідея створення магазину-ательє швейних виробів.

.

.

Жарук В. О. – Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу; бізне с-ідея створення закладу ресторанного господарства.

.

.

ІІІ місце поділили учні: творчий колектив (Іванова К. С., Мельниченко В. М., Максимчук В. В.) – Одеський центр професійно-технічної освіти; бізнес-ідея створення імітаційної навчально-тренувальної фірми сучасного автосервісу.

.

.

Щуренко Є. С. – Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури; бізнес-ідея по наданню послуг з ремонту мобільних телефонів, ноутбуків і фотоапаратів.

.

.

Шумков М. І. – Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування; бізнес-ідея створення спеціалізованого кафе з морською тематикою.

.


.

Особливу думку журі та подяку отримав учень ДНЗ «Старокозацький професійний аграрний ліцей» Тома І. І. за творчий підхід до бізнес-ідеї створення  перукарні та її презентації.

.

.

Отримуючи освіту, кожна молода людина мріє якнайефективніше проявити себе в обраній професії, досягти успіху у професійній діяльності, бути корисною, своїми силами створювати власний добробут та добробут своєї сім’ї, забезпечувати життя обраною професією і отримувати від цього задоволення.

Власна справа надасть молодій людині можливість бути незалежним, швидко реагувати на попит і пристосовуватись до потреб ринку праці, повністю проявити свої здібності і таланти.

.

Від щирого серця дякуємо всім учасникам за участь у

конкурсі-практикумі «Власна справа»!

Дякуємо педагогічним працівникам, які підготували учнів до конкурсу!

Вітаємо переможців конкурсу!

Бажаємо всім творчих успіхів!

Хай ваші мрії та бізнес-ідеї втілюються у життя!

Розвивайте економіку України, створюйте свій власний добробут!

.

Завантажити Фото Конкурсу

Опубліковано у Хроніка подій | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *