Перший урок у закладах ПТНЗ Одеської області під загальнооб’єднуючою ідеєю «Україна – єдина країна».

Згідно листа Міністерства освіти і науки України від 01.08.2014 № 1/9-388  “Про проведення Першого уроку у 2014/2015 н. р.” 2014/2015 навчальний рік розпочнеться з Першого уроку  “Україна – єдина країна”. Метою Першого уроку є формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.

.

У листі Міністерства освіти і науки України від 13.08.2014 №1/9-412 “Про проведення Уроків мужності” визначається, що логічним продовженням теми єдності народу України та цілісності її території буде розмова про мужність і героїзм в ім’я свободи, незалежності та демократичного розвитку нашої держави.

У зв’язку з цим, Міністерство освіти і науки України рекомендує у навчальних закладах спланувати цикл уроків мужності, які стануть фундаментом формування у дітей та молоді сучасної національної ідентичності на кращих прикладах мужності і звитяги, виявлених нинішніми захисниками Батьківщини, на героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність держави.

Форми проведення уроків мужності можуть бути різноманітними, на вибір навчального закладу: зустрічі з учасниками бойових дій, волонтерами, відвідання військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок виконання бойових завдань у рамках проведення заходів антитерористичної операції та проходять реабілітацію, виступи дитячих творчих колективів, написання листів солдатам у рамках Всеукраїнської акції «Лист пораненому», що триває.

.

Директор Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації Т.О. Лазарєва у звернені до педагогів Одещини «Жити і вчитися в єдиній Україні» визначає, що: “Ніхто не повинен бути осторонь подій, які відбуваються сьогодні в  Україні, бо вона у нас єдина як мати, як життя. Усі ми разом: влада – громада – школа,  маємо усвідомити формулу справжнього патріотизму: не ми в Україні, а Україна в нас. Так, відомо, що на території нашої держави України проживає більше ніж 130 національностей, але не можна сказати, що ці люди не є українцями, тому що, як кажуть у народі: «Українцями не народжуються, українцями стають…».  Спільними зусиллями, не нав’язуючи, не під натиском, а у пошуках конструктивних рішень, розв’язанням єдиних завдань ми  утверджуємо найважливіше правило життя – бути патріотами своєї Батьківщини.

Одещина славиться розмаїттям етнічних культурних  надбань регіону. Тому нам, як нікому, притаманне, толерантне ставлення, шанування культури, релігії, традицій іншостей, щире сприйняття  болі й радості інших. Будьмо зразком для наслідування, зберігаймо мир і спокій у нашому регіоні, бо ми українці і є одним цілим”.

 

 

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *