Архів категорії: Виховна робота

КОУЧИНГ ДЛЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ: СТВОРЕННЯ ОНЛАЙН-ГАЗЕТИ «ВІТРИЛА ОДЕЩИНИ»

7 червня 2024 року відбувся коучинг для лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Одещини. Темою заходу була «Підготовка матеріалів для випуску онлайн-газети «Вітрила Одещини»».

Захід відкрила Ірина Романчишина, методистка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області. Вона привітала присутніх та ознайомила їх з планом роботи. Ірина Романчишина також підняла питання щодо вимог до оформлення, рубрик та корисних порад до змісту онлайн-газети.

До коучингу долучилися запрошені представниці ДНЗ «Одеський професійний ліцей Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського» – Олена Гриньова та Олена Лопакова, які активно співпрацюють з НМЦ ПТО в Одеській області.

Під час заходу учнівська молодь створила макет майбутньої онлайн-газети, визначилися з рубриками та періодичністю випуску. В прямому діалозі обговорювали назву газети, технічні моменти оформлення та інші важливі аспекти. Лідери учнівського самоврядування активно долучалися до дискусій, доповнювали пропозиції та зауваження.

Учасникам заходу було дано творче завдання: на спільній дошці «Padlet» запропонувати назву газети та до 19 червня 2024 року наповнити обрані рубрики статтями з життя закладу профосвіти.

Ми з нетерпінням очікуємо на випуск першої молодіжної онлайн газети профтехосвітянської молоді Одещини наприкінці червня 2024 року.

Завершили захід щирими побажаннями успіхів, процвітання, творчих ідей, миру та здоров’я.

Керівництво та колектив Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлюють щиру подяку всім учасникам за активну участь у заході.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини, Учнівське самоврядування | Коментарі Вимкнено до КОУЧИНГ ДЛЯ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ: СТВОРЕННЯ ОНЛАЙН-ГАЗЕТИ «ВІТРИЛА ОДЕЩИНИ»

ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ЗІ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТИ КАТЕГОРІЇ ВПО, ПОСТРАЖДАЛИМИ ПІД ЧАС ВІЙНИ, ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Сьогодні 31 травня 2024 року спеціалісти та педагоги Одеської області зібралися на вебінарі, присвяченому важливій темі виховної роботи зі здобувачами освіти категорії ВПО, постраждалими під час війни та особами з особливими освітніми потребами у закладах освіти.

Захід відбувся в рамках плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області.

Відкрила роботу заходу та привітала учасників вебінару Литвинюк Ольга Михайлівна – завідувачка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області.

Ознайомив присутніх з планом роботи та наголосив на актуальних проблемах – Шевченко Богдан Григорович, методист кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області.

Тему «Інтеграція/адаптація дітей ВПО та дітей з ООП в умовах воєнних дій: психолого-педагогічні аспекти» розглянула Ірина Миколаївна Орленко, завідувачка Одеського обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

 

Романчишина Ірина Василівна, методистка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області, доповіла про сучасну політику стосовно людей з особливими освітніми потребами.

Тему співпраці між викладачами, батьками та дітьми з особливими освітніми потребами у контексті інклюзії відкрила та детально проаналізувала у своєму виступі Олена Григорівна Гриньова, класний керівник в ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ПНПУ ім.К.Д.Ушинського».

Приєднавшись до обговорення, Оксана Миколаївна Плетньова, заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури», висвітлила важливість цього аспекту для успішного освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами.

У своїй презентації на тему «Інклюзивна освіта як шлях до формування толерантного суспільства, де кожен забезпечений правом на гідне життя та розвиток», Оксана Олександрівна Задорожна, класний керівник в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти», пролила світло на цю проблему, підкреслюючи її значення для сучасного суспільства.

Ольга Вадимівна Даценко, практичний психолог ДНЗ «Одеський ліцей морського транспорту», у своєму виступі з презентацією звернула увагу на актуальне питання адаптації роботи зі здобувачами освіти категорії ВПО.

У своїй презентації Валентина Сергіївна Шєфер, практичний психолог ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури», висвітлила тему «Альтернативні підходи до роботи з особами з особливими освітніми потребами» в закладі освіти. Учасники заходу брали активну участь у дискусії, ділилися власним досвідом та обговорювали актуальні проблеми, шукаючи шляхи їх вирішення.

Завершуючи вебінар, Ольга Михайлівна Литвинюк підкреслила важливість того, щоб ми, педагоги, завжди пам’ятали, що наші учні – це не лише ті, хто здобуває знання, але й унікальні особистості зі своїми власними життєвими історіями та потребами.

На завершення вебінару учасники сердечно побажали один одному успіхів, натхнення та продуктивної роботи в майбутньому.

Вебінар став важливою подією для педагогів та спеціалістів освітнього середовища, які зібралися разом для обговорення та обміну досвідом у важливій сфері виховної роботи.

Колектив навчально – методичного центру професійно – технічної освіти в Одеській області щиро дякує усім спікерам та учасникам заходу за плідну підготовку та активність протягом вебінару.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Залишити коментар

ВІДБУВСЯ ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ ЗІ СТРЕСОСТІЙКОСТІ І НАВИЧОК САМОДОПОМОГИ: «ТИ НЕ ОДИН. МИ РАЗОМ»

30 травня 2024 року відбувся онлайн-тренінг зі стресостійкості і навичок самодопомоги: «Ти не один. Ми разом».

На захід були запрошені психологи, соціальні педагоги, заступники директорів з навчально-виховної роботи, викладачі ЗП(ПТ)О. Тренінг був проведений  в рамках циклу: «Школа підтримки».

Темою тренінгу було з’ясування причин виникнення стресу та його наслідки, способи і засоби подолання.

Метою проведення тренінгу була реалізація профілактики стресу.

Під час тренінгу було продемонстровано та використано наочні методи та практики самодопомоги при стресі, надано поради  для заспокоєння як себе, так і оточуючих. Під час рефлексії були виконані деякі практики з поясненням результатів.

Тренінг мав пізнавальну й практичну направленість, що в наш час є необхідними інструментами для самозбереження.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини | Залишити коментар

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ КЕРІВНИКІВ ГУРТКІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ У ФОРМІ ВЕБІНАРУ

Згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області 15 травня 2024 року відбулось засідання обласної методичної секції керівників гуртків закладів професійної освіти. Засідання проводилось у формі вебінару на тему «Шляхи вирішення нагальних питань у  роботі керівників гуртків закладів професійної освіти». 

Відкрив засідання, привітав учасників вебінару та закцентував увагу на актуальних проблемах роботи керівників гуртків закладів професійної (професійно-технічної) освіти Стоянов Вадим Сергійович, методист НМЦ ПТО в Одеській області.

Проданова Ольга Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи туристсько-краєзнавчого підрозділу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, розкрила питання ефективності роботи гуртків під час дистанційного та змішаного навчання; представила пріоритетні напрями краєзнавчої роботи у гуртках закладів професійної освіти; зробила акцент на  актуальних проблемах дослідницько-експериментального, художньо-естетичного  напрямів гурткової роботи та шляхах їх вирішення;  надала методичні рекомендації керівникам гуртків; торкнулась теми розвитку IT – напрямів у гуртковій роботі.

Стоянов Вадим Сергійович, методист НМЦ ПТО в Одеській області, наголосив на значенні та  актуальності патріотичного виховання у гуртковій роботі; розповів про створення ефективної системи національно-патріотичного виховання молоді в регіоні; звернув увагу аудиторії на співпрацю НМЦ ПТО в Одеській області з КУ «Одеський обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді», залучення учнівської молоді до заходів, організованих КУ «Одеський обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді».

Учасники семінару взяли участь в обговоренні актуальних питань роботи керівників гуртків та підвели підсумки роботи обласної методичної секції.

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області дякує всім учасникам за активну участь у проведенні заходу, бажає міцного здоров’я, творчих здобутків та неодмінної перемоги України!

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини | Залишити коментар

21 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ ВІДБУВСЯ КОУЧИНГ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОДЕЩИНИ НА ТЕМУ «ЦИФРОВА ГРАМОТНІСТЬ ТА ЧОМУ ВАЖЛИВО ЇЇ РОЗВИВАТИ»

Відкрила роботу заходу та привітала присутніх Ірина Романчишина, методистка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області. Ознайомила учасників з планом роботи та деталями проведення  коучингу. Підняла і висвітлила питання про згуртованість колективу і активність у групі «Лідери учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О Одещини» та обговорила з присутніми про основні причини, бар׳єри та перешкоди у популяризації учнівської групи. У своїй презентації «Наша мета – творити» Ірина Романчишина закликала присутніх до створення молодіжної регіональної онлайн газети.

Учасники заходу з захопленням підтримали подану ідею і розпочали коучинг. На захід було запрошено представниць ДНЗ «Одеський професійний ліцей Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського» – Олену Гриньову та Олену Лопакову, справжніх корифеїв у цифровій грамотності.

У командній роботі присутні визначились, за допомогою моніторингу,  в якій програмі будуть продовжувати роботу, зупинились на застосунку «Padlet».

Учнівською молоддю, за час проведення коучингу, було створено власні макети майбутніх онлайн газет; присутні визначились з рубриками і періодичністю випуску.

В прямому діалозі про ідеї для створення рубрик, тонкощі цифрової грамотності, активно долучилися і доповнювали зауваженнями лідери учнівського самоврядування: Микита Діренко, Павло Петренко, Іван Ткаченко, Олександр Черкасов.

На завершення заходу учасникам було дано творче домашнє завдання: на спільній дошці Padlet: створити онлайн газету свого закладу освіти і до середини квітня постійно поповнювати інформацією про учнівське життя в ліцеї (училищі).

Покладену організаторами мету було виконано! Захід пройшов напрочуд емоційно, жваво і плідно! Тепер ми чекаємо на наступну зустріч, яку запланували на квітень.

Закрили засідання обласної методичної секції з щирими побажаннями успіхів, процвітання, творчих ідей, здоров`я та мирного неба над Україною!

Керівництво та колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює щиру подяку всім учасникам заходу за 100% явку, активну участь та позитивні емоції.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини, Учнівське самоврядування | Коментарі Вимкнено до 21 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ ВІДБУВСЯ КОУЧИНГ ЛІДЕРІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОДЕЩИНИ НА ТЕМУ «ЦИФРОВА ГРАМОТНІСТЬ ТА ЧОМУ ВАЖЛИВО ЇЇ РОЗВИВАТИ»