Архів категорії: Виховна робота

В рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти 26 листопада 2021 року відбувся вебінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗП(ПТ)О Одеської області

В рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти 26 листопада 2021 року відбувся вебінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗП(ПТ)О Одеської області.

Захід присвячено темі «Безпечне освітнє середовище, як розпізнати аб’юз».

Розпочала вебінар з привітання завідувач кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області – Литвинюк Ольга Михайлівна.

У ході заходу обговорили такі важливі питання:

Безпека в інтернеті. Спікер: інспектор відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності головного управління національної поліції в Одеській області, Семікоп Ніна Валеріївна.

Кодекс безпечного освітнього середовища. Спікер: психолог ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти», Григорчук Ілона Олександрівна.

Про створення безпечного освітнього середовища та протидії проявам булінгу у ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури». Спікер: заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури», Івахно Олена Миколаївна.

Створення безпечного освітнього середовища. Нормативна документація. Спікер: завідувач кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області, Литвинюк Ольга Михайлівна.

Не оминули питання важливої події, яка наближається в Одеській області. 27 лютого 2022 року Одещина відзначатиме 90-річчя.  Тому, на завершення, до учасників заходу доєдналася заступник директора Департаменту- начальник управління професійної та вищої освіти, молодіжної політики та організаційно-документального забезпечення Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Таїсія Михайлівна Абозіна. Обговоривши план заходів, щодо відзначення 90-річчя утворення Одеської області Таїса Михайлівна побажала присутнім наснаги, терпіння та нових звершень.

Захід пройшов у творчій атмосфері.

Учасники продуктивно попрацювали, обговорили болючі питання, визначилися з пріоритетами у майбутній роботі. Обмін досвідом був корисним та цікавим.

Колектив навчально-методичного центру професійно-технічної освіти щиро дякує усім учасникам за активну участь.

Бажаємо усім доброго здоров’я. Нехай у ваших колективах панує добро та злагода. Бережіть себе та своїх близьких!

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини | Залишити коментар

У рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти відбувся обласний освітній work-shop для класних керівників на тему «Особливості роботи вчителя з батьками дітей з особливими освітніми потребами»

25 листопада 2021 року у рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти відбувся обласний освітній work-shop для класних керівників закладів професійної освіти на тему «Особливості роботи вчителя з батьками дітей з особливими освітніми потребами».

Відкрила роботу заходу та ознайомила присутніх з планом роботи та продемонструвала презентацію «Право та можливість отримання робітничої професії молоддю з особливими освітніми потребами в ЗП(ПТ)О» Романчишина І.В. – методистка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області.

Питання про «Організацію та проведення виховної роботи класним керівником в інклюзивній групі» висвітлила Задорожна Оксана Олександрівна – класний керівник ДНЗ «Одеський центр професійно – технічної освіти».

Про особливості роботи вчителя з батьками дітей з особливими освітніми потребами доповіла  Зарицька Лариса Олександрівна – асистент учителя  ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського».

 

З презентацією «Емоційна підтримка учнів під час дистанційного навчання» виступила Паламарчук Анастасія Володимирівна – практичний психолог Північного центру професійної освіти.

Присутні прийняли участь у Work-shopі з елементами тренінгу: «Робота з батьками дітей з особливими потребами» який провела Краснощок Тетяна Петрівна,  практичний психолог кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти, старший викладач КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

Учасники заходу обмінялися досвідом, обговорили актуальні проблеми і шляхи для їх вирішення.

Завершилось засідання обласної методичної секції побажаннями здоров`я, творчих ідей та успіхів.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини | Залишити коментар

Відбувся вебінар для бібліотекарів закладів професійної освіти на тему «Вдосконалення роботи бібліотек закладів професійної освіти під час дистанційного навчання»

10 листопада 2021 року відбувся вебінар для бібліотекарів закладів професійної освіти на тему «Вдосконалення роботи бібліотек закладів професійної освіти під час дистанційного навчання».

Відкрив роботу заходу  та привітав присутніх Стоянов В.С., методист НМЦ ПТО в Одеській області. Серебреннікова І.Б., зав. сектором менеджменту та маркетингу Центральної міської бібліотеки  ім. І.Я. Франка, надала рекомендації щодо онлайн роботи бібліотек, розкрила актуальні аспекти бібліотечної діяльності під час дистанційного навчання учнів. Про особливості бібліотечної роботи з представниками цифрового покоління детально розповіла Бутт Н.В., методист Центральної міської бібліотеки  ім. І.Я. Франка.

Представники Центральної міської бібліотеки  ім. І.Я. Франка на чолі з Дементьєвою С.А., завідувачкою методичного відділу, приділили багато уваги морально-естетичному вихованню молоді, робили акценти на найпроблематичніших питаннях.

Бібліотекарі активно брали участь в обговоренні, із задоволенням ділились власним досвідом роботи.

 

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини | Залишити коментар

Засідання обласної методичної онлайн-секції для психологів та соціальних педагогів закладів професійної освіти

Згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області 03 червня 2021 року на платформі Teams відбулось засідання обласної методичної секції психологів та соціальних педагогів закладів професійної освіти. Засідання проводилось у формі вебінару на тему: «Кризові ситуації у взаємодії з батьками та їх врегулювання».

Литвинюк Ольга Михайлівна, завідувачка кабінету організаційно – методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області, відкрила засідання та привітала учасників вебінару.

Про психологічний супровід та соціально-педагогічний патронаж учасників освітнього процесу закладів професійної (професійно- технічної) освіти в період карантину доповіла Романчишина І.В. – методист кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області.

Про шляхи подолання кризових ситуацій в освітньому середовищі  розповіла Бєлоусова  Руслана  Вікторівна, завідувачка кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

Питання про пріоритетні напрямки роботи психологічної служби системи освіти висвітлила Солнцева Олена Анатоліївна  – завідувачка Одеського обласного центру практичної психології та соціальної роботи КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

Про превенцію суїцидів серед підлітків доповіла Бальбуза Олена Миколаївна, старша викладачка кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

    Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області дякує за співпрацю колегам  КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» та усім учасникам за активну участь у проведенні заходу.

Презентації ТУТ

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини | Залишити коментар

Засідання обласної методичної секції керівників гуртків закладів професійної освіти

Згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області 28 травня 2021 року на платформі Teams відбулось засідання обласної методичної секції керівників гуртків закладів професійної освіти. Засідання проводилось у формі вебінару на тему: «Особливості дистанційної роботи керівника гуртка закладу професійної освіти під час карантинного періоду»

Стоянов Вадим Сергійович, методист НМЦ ПТО в Одеській області, відкрив засідання та привітав учасників вебінару.

​Про використання інформаційних технологій у гуртковій роботі та важливість медіаграмотності у роботі сучасного керівника гуртка доповіла Петрушкіна Ганна В`ячеславівна, керівник гуртка «IT – студія BIT & BYTE» ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».

Досвідом роботи вокально-хореографічного гуртка в умовах карантину, впровадження в систему роботи керівників гуртків методичних інновацій поділилась Козедуб Любов Миколаївна, керівник вокально-хореографічного гуртка «Натхнення» ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури».

Про удосконалення методів, форм роботи з учнями на заняттях гуртків за допомогою дистанційного навчання розповіла Кочетигіна Тетяна Петрівна, керівник театрального гуртка ДНЗ «Лиманський професійний аграрний ліцей».

Кабаніна Людмила Василівна, керівник гуртка-методист Комунального позашкільного навчального закладу «Одеський еколого-натуралістичний центр «Афаліна», ознайомила присутніх із засобами STEM-навчання в позаурочній освіті та поділилась досвідом роботи з дистанційного навчання.

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області дякує всім учасникам за активну участь у проведенні заходу.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини | Залишити коментар