Архів категорії: Виховна робота

ВІДБУВСЯ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СУПРОВІД ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»

15 червня 2023 року в режимі онлайн відбувся регіональний науково-практичний семінар «Психолого-педагогічний супровід професійної підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану».

Організатори науково-практичного семінару – кафедра педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області.

Мета проведення семінару: обговорення сучасних технологій психолого-педагогічного супроводу професійної підготовки кваліфікованих робітників; прогнозування шляхів створення безпечного освітнього середовища в сучасному закладі професійної освіти в умовах воєнного стану.

У роботі семінару взяли участь педагоги закладів професійної освіти Київської, Миколаївської, Одеської, Донецької, Житомирської, Черкаської, Дніпропетровської, Полтавської, Чернігівської, Кіровоградської, Волинської, Івано-Франківської та Луганської областей, м.Київ.

Спікерами від Одеської області виступили: Богдан Шевченко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області; Тетяна Горбачова, директорка ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського»; Оксана Бочарова, майстер виробничого навчання, викладачка вищої категорії ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей»; Світлана Жаботинська, викладачка вищої категорії, голова методичної комісії загальноосвітніх дисциплін, старша викладачка ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей».

У ході заходу учасники розглянули питання:

  • Кваліфікаційний розрив на ринку праці України: стан і механізми його подолання;
  • Педагогічний супровід здобувачів П(ПТ)О з особливими освітніми потребами;
  • Ринок праці кваліфікованих робітників в умовах війни;
  • Створення інноваційного освітнього середовища в закладах професійної (професійно-технічної) освіти як умова забезпечення якості підготовки кваліфікованих робітників;
  • Розвиток професійної компетентності майбутніх кваліфікованих робітників під час використання освітніх технологій з професії «Майстер готельного обслуговування;
  • Психолого-педагогічна трансформація педагогічних працівників до змін при підготовці кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану;
  • Психологічний супровід в освітньому середовищі закладу професійної освіти;
  • Розробка та використання тестових завдань для перевірки засвоєння знань майбутніх кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану;
  • Ринок праці в умовах війни та повоєнного відновлення України;
  • Психолого-педагогічний супровід здобувачів професійної освіти з особливими освітніми потребами в Кропивницькому вищому професійному училищі.

Богдан Шевченко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області провів тренінг з національно-патріотичного виховання на тему: «Україна починається з мене» як один із способів психолого-педагогічного супроводу підростаючого покоління в період воєнного стану.

Запис регіонального науково-практичного семінару можна переглянути ТУТ.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Залишити коментар

КРУГЛИЙ СТІЛ З ЛІДЕРАМИ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЗП(ПТ)О НА ТЕМУ: «НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ»

19 травня 2023р. було проведено круглий стіл з лідерами учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О  на тему: «Наближаємо Перемогу разом».

Вітальним  словом відкрила  засідання  круглого столу,  привітала учасників заходу  –  Ольга Литвинюк, завідуюча  кабінету організаційно-методичної,  кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області.  Продемонструвала презентацію «У кожного свій фронт», у якій ознайомила присутніх із статистичними даними у руслі волонтерського руху ЗП(ПТ)О в Одеській області протягом навчального року.

У презентації «Волонтери – янголи добра»  Ірина Романчишина, методистка НМЦ ПТО в Одеській області розповіла про кращі молодіжні ініціативи та здійснені доброчинні заходи  в ЗП(ПТ)О Одеської області.

Питання про «Доброчинну діяльність ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту» описала в своїй презентації Анастасія Хрущова, лідер учнівського самоврядування ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту».

«Ми не маємо права залишатися осторонь» під таким гаслом виступила Наталія Завірюха, лідер учнівського самоврядування «Дунайський центр професійної освіти» та поділилася з присутніми здобутками свого навчального закладу у сфері волонтерської допомоги ЗСУ, внутрішньо переміщеним особам та нужденним людям.

«Волонтерська діяльність під час війни у професійній освіті» це питання підняла Лідія Рябкова, лідер учнівського самоврядування «Північний центр професійної освіти». У своїй презентації розповіла і поділилась досвідом:  як організована робота  і як працює осередок волонтерського руху в Саврані.

Що таке «Екологічне волонтерство»  розповів присутнім круглого столу  – Владислав Михайленко, PhD в галузі екології, асистент кафедри екології та охорони довкілля Одеського державного екологічного університету, член Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації, співзасновник ГО «Місто майбутнього», координатор проєкту «Пластик рятує життя». Доповідач поділився ідеями і доробками своєї організації, спонукав лідерів Одещини долучитися до волонтерського екологічного руху.

На завершення учасники обговорили побажання і ідеї для впровадження волонтерської діяльності в ЗП(ПТ)О.

Висловлюємо вдячність всім учасникам за активну участь у заході! Продовжуймо спільними зусиллями наближати перемогу разом! Ми кожен на своєму місці! У кожного свій фронт!

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини, Учнівське самоврядування | Залишити коментар

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області та в рамках тижня професійної освіти 19 травня 2023 р. відбулось засідання обласної методичної секції викладачів фізичної культури у вигляді вебінару за темою «Організація уроку фізичної культури з використанням цифрових інструментів».

Розпочав роботу вебінару та привітав учасників Шатохін Борис Ілліч, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області.

Першим виступив Шевченко Максим Григорович, директор ВСП «Березівське вище професійне училище Національного університету «Одеська політехніка» з доповіддю «Фізична культура як основа національно-патріотичного виховання». У виступі була відмічена актуальність національно-патріотичного виховання в умовах сьогоденних викликів, що в Березівському ВПУ пріоритетним напрямом стратегії виховання є формування у здобувачів освіти ціннісних орієнтирів щодо суспільства та держави через виховання патріотизму, самосвідомості, національної свідомості, політичної культури, правосвідомості. Про традиції, які існують у закладі щодо виховання патріотизму та міцного духу здобувачів освіти. Про керівну роль адміністрації відділом спортивно-масової роботи та військово-патріотичного виховання, що питання фізичної культури, стану здоров’я здобувачів освіти систематично розглядається на педагогічних радах, нарадах при директорі, батьківських зборах та постійно знаходяться на контролі адміністрації закладу освіти, майстрів виробничого навчання та класних керівників.

Далі виступив Толмачов Максим Сергійович, викладач фізичного виховання ВСП «Березівське вище професійне училище Національного університету «Одеська політехніка» з темою «Урок фізичного виховання. Використання цифрових інструментів на уроках фізичного виховання». Розповів про матеріальну базу училища, про структуру онлайн-уроку, познайомив із власним ютуб-каналом, як використовує соціальні мережі для взаємодії із здобувачами освіти, про роботу із сайтом «ЗнаЇмо».

Далі Лапєєв Валерій Олександрович, керівник фізичного виховання ВСП «Березівське вище професійне училище Національного університету «Одеська політехніка» з темою «Проєктна діяльність Березівського вищого професійного училища Одеської політехніки під час дистанційного навчання». Серед іншого, зупинився на участі в змаганнях «Козацька ліга», розповів колегам про види рубежів, перешкод і правила змагань на турнірі. Про участь у челенжі «Be Active», самоосвіту викладачів, проєкт «Вмикай руханку».

В обговоренні основних спікерів взяла участь Андрущенко Наталія Іванівна, керівник фізичного виховання з ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту». Вона відмітила, що в закладі дійсно відчувається системна робота з фізичної культури, що в закладі гарна матеріальна база.

Бондаренко Вадим Валерійович, викладач фізичної культури Північного центру професійної освіти, також відмітив, що змагання «Козацька ліга» та участь в них залишає дуже приємні враження і бажання прийняти участь в них знову.

Гніліченко Алла Михайлівна, викладач фізичної культури закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Дунайський центр професійної освіти», подякувала начальнику Одеського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту Олександру Тулунжи  за запрошення. А також щиро дякую керівництву закладу – Дунайського центру професійної освіти, а саме Наталії Петрівні Костусєвій за надану можливість поїхати в Чернівецьку область місто Вижниця та взяти участь у змаганнях всеукраїнського рівня! По-друге, у Дунайському ЦПО традиційно, кожного року проводяться змагання, дещо схожі з тими, з якими здобувачі освіти зіткнулися у Вижниці на «Козацькій лізі». Вони проходять під назвою «Козацька наснага». Це захід з дуже цікавими етапами, відмінність тільки в тому , що в ньому беруть участь виключно юнаки. Побажання. Побільше проводити такі заходи, вони дуже необхідні учнівській молоді, в першу чергу для живого спілкування. А викладачам для обміну досвідом.

Шатохін Борис Ілліч, методист НМЦ ПТО В Одеській області, побажав звернути особливу увагу на мотивацію до навчання здобувачів освіти, самим навчатися і брати до уваги все нове, що продемонстровано іншими колегами, розширювати свої навички в опануванні цифрових інструментів. Подякував адміністрації Березівського ВПУ за активну участь у вебінарі, усім за плідну роботу обласної методичної секції. Всі, хто приймав активну участь, отримають сертифікати.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ КЕРІВНИКІВ ГУРТКІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ У ФОРМІ ВЕБІНАРУ

Згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області 18 травня 2023 року відбулось засідання обласної методичної секції керівників гуртків закладів професійної освіти. Засідання проводилось у формі вебінару на тему «Актуальні проблеми роботи керівників гуртків закладів професійної освіти». 

Відкрив засідання, привітав учасників вебінару та розповів про створення ефективної виховної системи національно-патріотичного виховання молоді в регіоні Стоянов Вадим Сергійович, методист НМЦ ПТО в Одеській області.

Проданова Ольга Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи туристсько-краєзнавчого підрозділу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, наголосила на значенні та  актуальності військово-патріотичного виховання у гуртковій роботі; представила пріоритетні напрями краєзнавчої роботи у гуртках закладів професійної освіти; зробила акцент на актуальних проблемах дослідницько-експериментального, художньо-естетичного  напрямів гурткової роботи та шляхах їх вирішення;  надала методичні рекомендації керівникам гуртків; звернула увагу на розвиток IT – напрямів у гуртковій роботі; детально розповіла про залучення учнів гуртків до активної участі у Малій академії наук України.

Учасники семінару взяли участь в обговоренні актуальних питань роботи керівників гуртків та підвели підсумки роботи обласної методичної секції.

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області дякує всім учасникам за активну участь у проведенні заходу, бажає міцного здоров’я, творчих здобутків та неодмінної перемоги України!

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини | Залишити коментар

ВЕБІНАР ДЛЯ ПСИХОЛОГІВ І СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ ЗП(ПТ)О

До тижня професійної освіти 2023 Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Одеській області 17 травня 2023 року було проведено вебінар для психологів і соціальних педагогів ЗП(ПТ)О.

 Тема вебінару «Особливості виховної роботи в ЗП(ПТ)О із здобувачами освіти з числа внутрішньо переміщених та постраждалих під час війни»

Метою даного вебінару було ознайомитися та поділитися досвідом і методами роботи практичних психологів та соціальних працівників з ВПО.

З вітальним словом до присутніх звернулася Литвинюк Ольга Михайлівна, завідувачка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області. Також Ольга Михайлівна надала інформацію щодо  Нормативно-правової, регулюючої документації у роботі практичного психолога.

У період воєнного стану найнеобхіднішим освітнім прийомом є психологічний супровід  дітей, які евакуювалися із зони воєнних дій. Цю тему представила Паламарчук Анастасія Володимирівна, практичний психолог Північний центр професійної освіти.

Різні шляхи, методи, технології подолання криз у  здобувачів освіти в сучасних умовах. Саме до подолання екзистенційної кризи підійшла у своїй роботі Шєфер Валентина Сергіївна, практичний психолог ДНЗ “Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури”.

Соціально-психологічний супровід внутрішньо переміщених осіб в умовах війни на сьогодні є тим необхідним фактором, без якого буде дуже важко дитині соціалізуватися на новому місці. Діордієва Тетяна Анатоліївна, практичний психолог ДНЗ “Одеський професійний ліцей морського транспорту” пояснила зміст такої форми роботи.

Наступним доповідачем була Пивоварчик Ірина Михайлівна, Кандидат психологічних наук, доцент Психолог БФ «Деполь».

Ірина Михайлівна надала інформацію щодо психологічних принципів організації освітнього процесу в закладах професійно технічної освіти під час війни та в наслідок війни. В розробці цієї теми також брала участь Цибух Людмила Миколаївна, Кандидат психологічних наук, доцент, завідувачка кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти ОАНО.

Дуже важливу роль у психологічній підтримці відіграють практичні вправи щодо адаптації учня, виявлення певних потреб і проблем. Тичинська Ілона Сергіївна, практичний психолог ДНЗ “Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу”  розглянула  ресурсні вправи в роботі з підлітками.

Від колективу Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області подяку за участь у вебінарі висловив Шевченко Богдан Григорович, методист кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи, і наголосив на обов’язковій допомозі, підтримці дітей і дорослих саме у психологічному напрямку.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини | Залишити коментар