Архів категорії: Виховна робота

ВІДБУВСЯ ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ «ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОГО ТА ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВІЙНИ»

5 березня 2024 року відбувся онлайн-тренінг «Особливості емоційного та професійного вигорання учасників освітнього процесу в умовах війни».

Були запрошені психологи, соціальні працівники, заступники директорів з навчально-виховної роботи, викладачі ЗП(ПТ)О. Тренінг був проведений  в рамках циклу: «Школа підтримки».

Темою тренінгу було з’ясування причин виникнення вигорання та його наслідки, способи і засоби подолання синдрому вигорання.

Метою проведення тренінгу була реалізація профілактики емоційного вигорання.

Під час тренінгу було продемонстровано та використано наочні методи та практики самодопомоги при емоційному вигоранні, надано поради  для заспокоєння як себе, так і оточуючих. Під час рефлексії були виконані деякі практики з поясненням результатів.

Тренінг мав пізнавальну й практичну направленість, що в наш час є необхідними інструментами для самозбереження.

Матеріали заходу.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Коментарі Вимкнено до ВІДБУВСЯ ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ «ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОГО ТА ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВІЙНИ»

29 ЛЮТОГО 2024 Р. ВІДБУВСЯ АПГРЕЙД У ФОРМІ ВЕБІНАРУ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ ГУРТОЖИТКІВ НА ТЕМУ: «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ В ЛІЦЕЇ ТА В ГУРТОЖИТКУ ЗП(ПТ)О»

Відкрила роботу заходу та привітала учасників Романчишина Ірина Василівна, методистка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області.

Ознайомила присутніх з планом роботи та представила презентацію на тему: «Менше означає більше. Як упроваджувати енергоефективність і енергозбереження у побуті?». Провела квест серед учасників вебінару, що викликало живу зацікавленість і яскраві позитивні емоції присутніх.

Викладачка спецдисциплін ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури»  Бойко Валерія Анатоліївна поділилася досвідом участі закладу у проєкті «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за програмою «Передові системи термомодернізації будівель і споруд», який реалізується Благодійним Фондом «Людина» у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується компанією GIZ за дорученням уряду Німеччини.

ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» також приймає активну участь в проєкті «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні». Проєкт реалізується GIZ Ukraine на замовлення урядів Німеччини та Швейцарії. На захід було запрошено заступника директора з НВР Руссу Людмилу Миколаївну. Виступ доповідачки був напрочуд інформаційним, насиченим, дуже різноманітним. Людмила Миколаївна розповіла про роботу навчального закладу над проєктом, показала роботу з упровадження набутих знань в облагородженні гуртожитку. Продемонструвала змістовну презентацію на тему: «Енергозбереження та енергоефективність як невід׳ємна складова покращення умов проживання в гуртожитку ДНЗ «Одеський  центр професійно – технічної освіти».

Долучилась до заходу Терпан Сніжана Михайлівна, вихователька гуртожитку Північний центр професійної освіти і продемонструвала присутнім презентацію на тему: «Підвищення енергоефективності та енергозбереження в гуртожитку Північного центру професійної освіти» інформація була змістовною та цікавою, багато корисних порад та ідей, які  почерпнули для себе учасники заходу.

Сучасний позитивний досвід з питання «Шляхи забезпечення енергоефективності та енергозбереження учбового  приміщення  та гуртожитку ДНЗ «ОПЛСП ПНПУ ім.К.Д.Ушинського» у своїй презентації висвітлила Буруян Тамара Володимирівна, вихователь гуртожитку ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ПНПУ ім.К.Д. Ушинського. У своїй доповіді Тамара Володимирівна озвучила низку корисних порад, слушних ідей і різноманітних роз’яснювальних заходів для мешканців гуртожитку з питань енергоефективності та енергозбереження.

Оригінальними  цікавинками та креативними ідеями доповнила основну тему вебінару Кікоть Тетяна Сергіївна, вихователька гуртожитку ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей», продемонструвавши презентацію на тему: «Впровадження енергозбереження та енергоефективності в гуртожитку».

З усіма презентаціями можна буде ознайомитися та взяти для використання у роботі ТУТ.

Учасники заходу обговорили  актуальні питання, обмінялися ідеями, напрацюваннями і власним досвідом з упровадження енергозбереження та енергоефективності в гуртожитку, отримали новий досвід і багаж оновлених знань.

Закрили засідання обласної методичної секції з щирими побажаннями процвітання, творчих здобутків,  успіхів у роботі у цей складний час, миру, здоров`я  та перемоги Україні.

Керівництво та колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює щиру подяку всім доповідачам та учасникам заходу за активну участь у проведенні апгрейду.

Опубліковано в категорії: Виховна робота | Коментарі Вимкнено до 29 ЛЮТОГО 2024 Р. ВІДБУВСЯ АПГРЕЙД У ФОРМІ ВЕБІНАРУ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ ГУРТОЖИТКІВ НА ТЕМУ: «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ В ЛІЦЕЇ ТА В ГУРТОЖИТКУ ЗП(ПТ)О»

Про методичні рекомендації щодо збереження і вшанування пам’яті учасників, жертв і подій Російсько-української війни

Методичні рекомендації для місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій щодо збереження і вшанування пам’яті учасників, жертв і подій Російсько-української війни, підготовлених Українським інститутом національної пам’яті.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини | Коментарі Вимкнено до Про методичні рекомендації щодо збереження і вшанування пам’яті учасників, жертв і подій Російсько-української війни

ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ

26 січня 2024 року методист НМЦ ПТО в Одеській області Шатохін Б.І. взяв участь у засіданні робочої групи, організованою Директоратом професійної освіти МОН, по навчальному предмету «Захист України». Засідання пройшло з метою удосконалення переліку засобів навчання та комп’ютерного обладнання для оснащення навчальних кабінетів предмета «Захист України» закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

На засіданні виступила генеральний директор директорату професійної освіти МОН Шумік Ірина Володимирівна. Вона зазначила, що на сьогодні змінюються підходи до викладання предмета «Захист України», ми всі свідомі того, що для того, щоб якісно підготувати молодь до можливих потреб національного супротиву, потрібно розробити відповідні програми підготовки, посилити матеріально-технічне забезпечення викладання предмета. Від директорату професійної освіти був представлений Олексюк Г.В., куратор-координатор групи з внесення змін до програми «Захист України», розроблення певних навчальних матеріалів. Також було зазначено, що планується виділити певні кошти на оновлення матеріально-технічної бази, на створення центрів, кабінетів з питань викладання предмета «Захист України». Було дане завдання внести пропозиції в частині змін до переліку засобів навчання та комп’ютерного обладнання для оснащення навчальних кабінетів предмета «Захист України».

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Загальноосвітня підготовка, Новини | Коментарі Вимкнено до ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ

СПРЯМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ РЕКЛАМИ НА ПОПУЛЯРИЗАЦІЮ РОБІТНИЧИХ ПРОФЕСІЙ З УРАХУВАННЯМ ҐЕНДЕРНОГО АСПЕКТУ

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області 05 грудня 2023 року відбувся семінар-практикум на тему «Спрямування соціальної реклами на популяризацію робітничих професій з урахуванням гендерного аспекту».

До участі у заході запрошені заступники директорів з НВихР та працівники, відповідальні за комунікації, просування та вступну кампанію.

📌Спікери заходу: методисти кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області Ольга Литвинюк, Вадим Стоянов, Богдан Шевченко, Ірина Романчишина.

Семінар-практикум включав у себе актуальні питання руйнування стереотипів і міфів, які точаться довкола проблеми гендерної рівності.

В ході заходу розглянули:

📌Чи існують питомо (не) жіночі та (не) чоловічі професії.

📌Дівчата та хлопці у професіях технічної творчості.

📌Дівчата та хлопці у соціально-гуманітарних професіях. Гендерний аспект.

📌Гендерні гачки.

 

Учасники семінару-практикуму активно обговорювали дану тему, ділилися думками та міркуваннями.

Колектив Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює щиру вдячність учасникам заходу за активну участь. Бажаємо всім міцного здоров`я, творчих здобутків, мирного неба та перемоги Україні!

Матеріали заходу

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Залишити коментар