Архів категорії: Дуальна форма навчання

ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ДУАЛЬНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ У ПІДГОТОВКУ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ЗАКЛАДАМИ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОПОНУЄМО ДО УВАГИ МАТЕРІАЛИ, ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ДУАЛЬНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ У ПІДГОТОВКУ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ  ЗАКЛАДАМИ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Опубліковано в категорії: Дуальна форма навчання, Новини | Залишити коментар

ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ДУАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ

 

У 2020 році елементи дуальної форми навчання впроваджено у 10 закладах професійної (професійно-технічної)  освіти області з 15 робітничих професій, а саме: ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» з професій «Кухар судновий. Офіціант судновий»; ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту» з професії «Електрозварник ручного зварювання»; ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей» з професій «Майстер ресторанного обслуговування», «Кухар»; ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» з професії «Продавець продовольчих товарів. Контролер-касир»; ДНЗ «Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти» з професій «Електрогазозварник. Контролер зварювальних робіт»; ДНЗ «Одеське професійне училище залізничного транспорту та будівництва» з професії «Провідник пасажирського вагону»; ДНЗ «Ананьївський професійний аграрний ліцей» з професій: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії А1, А2). Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», «Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків», «Пекар»; Березівське вище професійне училище ОНПУ з професії  «Кухар. Офіціант»; ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»; Одеський коледж транспортних технологій з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу (помічник машиніста тепловоза)». Детальніше ТУТ.

ДУАЛЬНА ОСВІТА ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Експериментальна робота всеукраїнського рівня за темою «Організація професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників за дуальною формою здобуття освіти» на базі ДНЗ “Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу”. ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Опубліковано в категорії: Дуальна форма навчання, Професійна підготовка | Залишити коментар

СТАЛО ЧИННИМ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДУАЛЬНУ ОСВІТУ В ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

До уваги керівників!

Міністерство освіти і науки України затвердило Положення про дуальну освіту.

Редакція чинна з 06 березня 2020 року.

 

Опубліковано в категорії: Дуальна форма навчання, Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

Засідання круглого столу на тему «Проблеми та перспективи упровадження елементів дуальної форми навчання при підготовці кваліфікованих робітників у закладах професійної освіти Одеської області»

25 листопада 2019 року на базі Державного навчального закладу «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» відбулося засідання круглого столу на тему: «Проблеми та перспективи упровадження елементів дуальної форми навчання при підготовці кваліфікованих робітників у закладах професійної освіти Одеської області».

Учасниками круглого столу були представники НМЦ ПТО в Одеській області, регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця, координатори 10 закладів професійної освіти  підприємств – партнерів, які забезпечують впровадження елементів дуальної форми навчання у навчально-виробничий процес.

Предметом розмови стали здобутки, ризики  та проблеми що виникли в процесі організації дуального навчання.

Представники закладів професійної освіти поділилися досвідом по впровадженню елементів дуальної форми навчання, висловили свої оцінки та пропозиції стосовно вирішення проблемних питань, пов’язаних з дуальною формою підготовки робітничих кадрів.

Відзначили позитивний досвід упровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників закладах освіти: ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» за професіями: «Продавець продовольчих товарів». «Контролер-касир»; ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу за професіями: «Кухар судновий». «Офіціант судновий», ДНЗ «Ананьївський професійний аграрний ліцей» за професією «Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків».

По завершенню засідання внесено пропозиції про необхідність  розкриття змісту дуальної форми навчання  у проекті  нового Закону про професійну освіту  та доопрацювання нормативних документів щодо організації трудових відносин між роботодавцями та здобувачами професійної освіти.

Опубліковано в категорії: Дуальна форма навчання, Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

В місті Одеса пройшов Перший Всеукраїнський Відкритий науково-практичний форум на тему: «Інноваційні трансформації в сучасній освіті : виклики, реалії, стратегії»

10-13 жовтня 2019 року в місті Одеса пройшов Перший Всеукраїнський Відкритий науково-практичний форум на тему: «Інноваційні трансформації в сучасній освіті : виклики, реалії, стратегії».

В заході взяли участь представники Національного центру МАН України, НМЦ ПТО в Одеській області, науковці вищих навчальних закладів, представники закладів професійної (професійно-технічної) освіти м.Одеси.

У рамках форуму на базі ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» проведено фестиваль професійних і культурно-освітніх інновацій на якому  Висоцька Л.Є., директор училища,  поділилась досвідом педагогічного колективу по забезпеченню дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня. Педагогічні працівники училища представили майстер-класи.

В ході  професійного науково-практичного  брифінгу обговорювались інноваційні педагогічні технології та актуальні проблеми і результати впровадження елементів дуальної форми навчання в системі професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників.

Опубліковано в категорії: Дуальна форма навчання, Новини | Залишити коментар