Згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області 26 листопада відбулось засідання обласної методичної секції на тему: “Ефективні методи, прийоми та принципи роботи викладачів предметів “Інформатика”, “Технології”, “Мистецтво”.
Розпочав роботу вебінару Шатохін Борис Ілліч, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області, та виступив з презентацією “Про проєкт рекомендацій МОН із використання ШІ в закладах освіти”.
Далі виступила Лапчинська Світлана Миколаївна, викладачка ДНЗ “Ісаєвський ПАЛ” з доповіддю “Нові можливості підвищення ефективності викладання предмета “Технології”. Продемонструвала на прикладі, як додаток Gamma.app вміє створювати презентації, як працювати з додатком.
Циж Валентина Василівна, викладачка ДНЗ “Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту”, виступила з темою “Проєкти – ключ до успіху на уроках “Технології”. Також навела декілька цікавих прикладів роботи з додатками tinkercad, sweethome3d, які допомагали у реалізації Проєктів.
Далі була доповідь “Ефективна робота викладача під час викладання предмету “Інформатика”, з якою виступив Корецький Василь Михайлович, викладач ДНЗ “Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище”. У виступі було акцентовано, що ефективна робота викладача інформатики – це створення захоплюючого та пізнавального середовища на уроці, де учні не лише отримують інформацію, а й розвивають свої навички, логічне мислення та творчі здібності, також потребує постійного розвитку та пошуку нових підходів та нових цифрових інструментів у роботі.
Маценко Ольга Василівна, викладачка ВСП “Березівське ВПУ НУ “Одеська політехніка”, інформативно розповіла про майже невичерпні можливості додатка “Gemini”, зокрема, для створення тестових завдань.
На заключному етапі заходу було проведено практикум: “Створення навчальних матеріалів за допомогою ШІ”, який провела Дмитренко Олена Борисівна, викладачка ВП “Об’єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг НУ “ОЮА”. Виступ був насичений багатьма “родзинками”, які є у деяких відомих додатках на основі ШІ (app.napkin.ai, розширення Google Brisk Teaching – AI Assistant for Teachers). Було продемонстровано, як їх можна використовувати у роботі.
Шатохін Борис Ілліч побажав викладачам опановувати нові знання і навички роботи зі ШІ, брати до уваги все нове, що продемонстровано колегами.