Архів категорії: Загальноосвітня підготовка

ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ. ПІДСУМКИ

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області, звітує про вдале проведення обласного тижня англійської мови в закладах професійної професійно-технічної освіти з 15 по 19 травня 2023 року.

Історія тижня розпочалась на засіданні обласної методичної секції викладачів іноземних мов ( онлайн)  7 березня 2023р., де було вирішено провести зазначений захід. До участі запрошувались викладачі англійської мови усіх ЗП (ПТ)О області.

Кожен день був особливим. Викладачі представляли свої проєкти, ділились кращими здобутками,  демонстрували свої напрацювання. Викладачі англійської мови створювали справжнє свято – свято знань, краси та гармонії.

Тиждень англійської мови завершено. 19 травня було підведено підсумки. З 27 начальних закладів у тижні англійської мови брали участь викладачі 11 закладів, а саме;

Н.В.Мінеско,  І. В Пашак викладачі  англійської мови ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту», директор С.М.Щербаков;

С.Г.Сабенгуз,  англійської мови Відокремленого підрозділу “Об’єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг Національного університету “Одеська юридична академія», директор Серебро М.В.;

І.С.Шевченко, Н.М. Лупенко викладачі англійської мови Березівського ВПУ Одеської політехніки, директор М.Г.Шевченко;

Ю.М.Міліюкова, викладач англійської мови ДНЗ “Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського”, директор Т.В.Горбачова;

С.В.Тарасенко, викладач англійської мови ДНЗ «Ананьївський професійний аграрний ліцей», директор Г.А. Медюк;

А.В.Гатева, викладач англійської мови ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище», директор О.Ю.Кабак;

А. В. Паламарчук, викладач англійської мови Північного центру професійної освіти, директор Я.Б. Жирун;

О.В.Гачук, викладач англійської мови ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти», директор С.Б. Сущенко;

О.І.Бубнова, О.О.Вердиш, В.В.Довга, викладачі англійської мови Чорноморського морського фахового коледжу Одеського національного морського університету, директор Л.І.Жуха;

Т.О.Дога, викладач англійської мови ДНЗ «Подільський професійний ліцей» , директор В.С.Новицький;

І.О.Леонтьєва, викладач англійської мови Дунайського центру професійної освіти, директор Н.П.Костусєва.

Мета досягнута. Всі заходи були надзвичайно цікавими, насичені активною працею і добрим позитивним настроєм. Святкова атмосфера сприяла успішній реалізації всіх наших спільних задумів.  Обмінялись досвідом, продемонстрували кращі свої напрацювання.

Викладачі, які брали у часть у проведені обласного тижня англійської мови,  отримали сертифікати.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ. ДЕНЬ П’ЯТИЙ

19.05.2023. Ось і пройшов тиждень англійської мови в закладах П(ПТ)О. Завершила його Ірина Олексіївна Леонтьєва, викладач англійської мови Дунайського центру професійної освіти, продемонструвавши відеоролік «Дунайський ЦПО – перлина Бесарабської профтехосвіти».

Викладання англійської мови має двосторонню спрямованість. Ти ділишся знаннями, а здобувачі розповідають про свій досвід, захоплення.. Найголовніше, що в таких обговореннях на занятті англійської учасники повністю занурюються в процес і поліпшуються розмовні навички, адже ти не просто переповідаєш, а ділишся досвідом, пропущеним через себе, тобто говориш про те, що актуально тобі. Значить, навчання англійської мови проходить швидше і результативніше. Так і сьогодні на підведені підсумків тижня англійської мови викладачі мали змогу висловити свої враження щодо заходів проведених під час тижня, зробити зауваження, надати пропозиції, подякувати. Проведення таких заходів мотивує розвиватися, шукати сучасний матеріали, щоб робити уроки максимально корисними та актуальними.

В такій команді працювати  дуже здорово, це велике щастя.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області та в рамках тижня професійної освіти 19 травня 2023 р. відбулось засідання обласної методичної секції викладачів фізичної культури у вигляді вебінару за темою «Організація уроку фізичної культури з використанням цифрових інструментів».

Розпочав роботу вебінару та привітав учасників Шатохін Борис Ілліч, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області.

Першим виступив Шевченко Максим Григорович, директор ВСП «Березівське вище професійне училище Національного університету «Одеська політехніка» з доповіддю «Фізична культура як основа національно-патріотичного виховання». У виступі була відмічена актуальність національно-патріотичного виховання в умовах сьогоденних викликів, що в Березівському ВПУ пріоритетним напрямом стратегії виховання є формування у здобувачів освіти ціннісних орієнтирів щодо суспільства та держави через виховання патріотизму, самосвідомості, національної свідомості, політичної культури, правосвідомості. Про традиції, які існують у закладі щодо виховання патріотизму та міцного духу здобувачів освіти. Про керівну роль адміністрації відділом спортивно-масової роботи та військово-патріотичного виховання, що питання фізичної культури, стану здоров’я здобувачів освіти систематично розглядається на педагогічних радах, нарадах при директорі, батьківських зборах та постійно знаходяться на контролі адміністрації закладу освіти, майстрів виробничого навчання та класних керівників.

Далі виступив Толмачов Максим Сергійович, викладач фізичного виховання ВСП «Березівське вище професійне училище Національного університету «Одеська політехніка» з темою «Урок фізичного виховання. Використання цифрових інструментів на уроках фізичного виховання». Розповів про матеріальну базу училища, про структуру онлайн-уроку, познайомив із власним ютуб-каналом, як використовує соціальні мережі для взаємодії із здобувачами освіти, про роботу із сайтом «ЗнаЇмо».

Далі Лапєєв Валерій Олександрович, керівник фізичного виховання ВСП «Березівське вище професійне училище Національного університету «Одеська політехніка» з темою «Проєктна діяльність Березівського вищого професійного училища Одеської політехніки під час дистанційного навчання». Серед іншого, зупинився на участі в змаганнях «Козацька ліга», розповів колегам про види рубежів, перешкод і правила змагань на турнірі. Про участь у челенжі «Be Active», самоосвіту викладачів, проєкт «Вмикай руханку».

В обговоренні основних спікерів взяла участь Андрущенко Наталія Іванівна, керівник фізичного виховання з ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту». Вона відмітила, що в закладі дійсно відчувається системна робота з фізичної культури, що в закладі гарна матеріальна база.

Бондаренко Вадим Валерійович, викладач фізичної культури Північного центру професійної освіти, також відмітив, що змагання «Козацька ліга» та участь в них залишає дуже приємні враження і бажання прийняти участь в них знову.

Гніліченко Алла Михайлівна, викладач фізичної культури закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Дунайський центр професійної освіти», подякувала начальнику Одеського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту Олександру Тулунжи  за запрошення. А також щиро дякую керівництву закладу – Дунайського центру професійної освіти, а саме Наталії Петрівні Костусєвій за надану можливість поїхати в Чернівецьку область місто Вижниця та взяти участь у змаганнях всеукраїнського рівня! По-друге, у Дунайському ЦПО традиційно, кожного року проводяться змагання, дещо схожі з тими, з якими здобувачі освіти зіткнулися у Вижниці на «Козацькій лізі». Вони проходять під назвою «Козацька наснага». Це захід з дуже цікавими етапами, відмінність тільки в тому , що в ньому беруть участь виключно юнаки. Побажання. Побільше проводити такі заходи, вони дуже необхідні учнівській молоді, в першу чергу для живого спілкування. А викладачам для обміну досвідом.

Шатохін Борис Ілліч, методист НМЦ ПТО В Одеській області, побажав звернути особливу увагу на мотивацію до навчання здобувачів освіти, самим навчатися і брати до уваги все нове, що продемонстровано іншими колегами, розширювати свої навички в опануванні цифрових інструментів. Подякував адміністрації Березівського ВПУ за активну участь у вебінарі, усім за плідну роботу обласної методичної секції. Всі, хто приймав активну участь, отримають сертифікати.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ. ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ

Сьогодні, 18 травня, в Україні відзначають День вишиванки.

Одягну я зранку білу вишиванку,

Заплету у косу я червоний мак,

Вмиюся росою з зілля на світанку

І піду між люди так.

Вітаю із сьогоднішнім святом, Днем вишиванки! Не забувайте про своє коріння, пам’ятайте про те, звідки всі ми прийшли. Національна пам’ять надзвичайно важлива, і тільки ми з вами можемо її зберегти та передати нащадкам. Нехай ваше життя буде барвистим, як цей чудовий день! А день для викладачів англійської мови продовжився брейн-рингом «Англійська – міжнародна мова», який провели Бубнова Олександра Іванівна, Вердиш Оксана Олександрівна, Довга Вікторія Віталіївна, викладачі англійської мови Чорноморського морського фахового коледжу Одеського національного морського університету.

Дога Тамара Олександрівна, викладач англійської мови ДНЗ «Подільський професійний ліцей» презентувала виховний захід «Україна в наших серцях».

 

 

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ. ДЕНЬ ТРЕТІЙ

Ось ми вже дійшли до екватора нашого тижня англійської мови.

І ось виникає питання :

-Що найскладніше в роботі викладача?

Перебувати в постійному русі. Щойно ти зупиняєшся і починаєш працювати по одному і тому ж шаблону, з одним і тим же матеріалом, хоч він уже неактуальний, навчання англійської мови припиняє відповідати вимогам XXI століття. Чому це складно? Іноді буває важко змусити себе рухатися вперед, вкотре виходити із зони комфорту, хочеться побути в стані спокою. І миттєво здобувачі освіти дають реакцію, і ти сам незадоволений ні уроком, ні результатом. Дуже допомагають семінари, конференції, майстер-класи. От і сьогодні ми побачили напрацювання таких викладачів:

Світлана Василівна Тарасенко, викладач англійської мови ДНЗ «Ананьївський професійний аграрний ліцей», сьогодні провела зі здобувачами освіти країнознавчу вікторину «About Great Britain.

Олена Валеріївна Гачук, викладач англійської мови ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» поділилась позакласним виховним заходом “St. Valentines Day”.

Як правильно готувати, підбирати продукти, вживаючи терміни  англійською мовою, продемонструвала на  бінарному уроці зі здобувачами освіти професії Кухар «Готуємо ін ENGLISH», Анастасія Володимирівна Паламарчук, викладач англійської мови Північного центру професійної освіти .

Квест “Хто найкращий?” Quest “Who is the best?” провела з викладачами Алла Василівна Гатева, викладач англійської мови ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище».

Поспілкувавшись з колегами, вдихаєш свіже повітря і виходиш вже з головою, повною ідей і готовою до подальшого викладання англійської мови.

До наступної зустрічі.

 

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар