Архів категорії: Загальноосвітня підготовка

ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ МОНІТОРИНГУ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ I КУРСУ ЗП(ПТ)О ЗА I СЕМЕСТР 2023-2024 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Керуючись законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», відповідно до Положення про моніторинг якості освіти та освітньої діяльності у ЗП(ПТ)О Одеської області, згідно з річним планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області, з метою відстеження динаміки навчальних досягнень з української мови, математики, історії України та англійської мови було здійснено моніторинг навчальних досягнень здобувачів освіти I курсу за І семестр 2023-2024 навчального року.

Мета даного моніторингу – дослідити рівень навчальних досягнень здобувачів освіти за семестр, порівняти з вхідним зрізом знань, відстежити динаміку зміни показників, визначити проблемні питання. Для реалізації даної мети з 18 по 30 січня 2024 року здійснено збір даних щодо рівнів навчальних досягнень здобувачів освіти.

2 лютого 2024 року методисти кабінету загальноосвітньої підготовки  Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області узагальнили та підвели підсумки моніторингового дослідження навчальних досягнень здобувачів освіти I курсу ЗП(ПТ)О за   I семестр 2023-2024 навчального року.

Аналіз якості знань здобувачів освіти з української мови, математики, історії України, англійської мови за перший семестр навчального року буде розглянуто на засіданні навчально-методичної ради НМЦ ПТО в Одеській області та на засіданнях відповідних обласних МС.

Інформація про моніторинг буде розміщена в Інформаційному збірнику НМЦ ПТО в Одеській області за 2024 рік.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Коментарі Вимкнено до ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ МОНІТОРИНГУ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ I КУРСУ ЗП(ПТ)О ЗА I СЕМЕСТР 2023-2024 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ

26 січня 2024 року методист НМЦ ПТО в Одеській області Шатохін Б.І. взяв участь у засіданні робочої групи, організованою Директоратом професійної освіти МОН, по навчальному предмету «Захист України». Засідання пройшло з метою удосконалення переліку засобів навчання та комп’ютерного обладнання для оснащення навчальних кабінетів предмета «Захист України» закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

На засіданні виступила генеральний директор директорату професійної освіти МОН Шумік Ірина Володимирівна. Вона зазначила, що на сьогодні змінюються підходи до викладання предмета «Захист України», ми всі свідомі того, що для того, щоб якісно підготувати молодь до можливих потреб національного супротиву, потрібно розробити відповідні програми підготовки, посилити матеріально-технічне забезпечення викладання предмета. Від директорату професійної освіти був представлений Олексюк Г.В., куратор-координатор групи з внесення змін до програми «Захист України», розроблення певних навчальних матеріалів. Також було зазначено, що планується виділити певні кошти на оновлення матеріально-технічної бази, на створення центрів, кабінетів з питань викладання предмета «Захист України». Було дане завдання внести пропозиції в частині змін до переліку засобів навчання та комп’ютерного обладнання для оснащення навчальних кабінетів предмета «Захист України».

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Загальноосвітня підготовка, Новини | Коментарі Вимкнено до ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ

ЗАСІДАННЯ АКТИВУ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

23.01.2024 року відбулось засідання активу обласної методичної секції викладачів англійської мови. Питання яке виносилось на засідання це проведення обласної методичної секції «Навчальні втрати в умовах війни, як викладачу їх діагностувати та компенсувати».

На засідання були присутні

Мілюкова Ю.М. голова обласної методичної секції викладачів англійської мови, викладач англійської мови ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського»;

Шевченко І.С., секретар обласної методичної секції викладачів англійської мови, викладач англійської мови ВСП “Березівське вище професійне училище Національного університету “Одеська політехніка “;

Шоріс Д. М. викладач англійської мови  Північного центру професійної освіти;

Сабенгуз С.Г. викладач англійської мови Відокремленого підрозділу «Об’єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг Національного університету «Одеська юридична академія»;

Соколюк С.В. методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області.

Всі учасники висловили свої бачення щодо проведення секції. Вирішили провести в онлайн режимі і у вигляді дискусійної панелі.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ “CANVA” НА ДОПОМОГУ ВИКЛАДАЧУ

Розвиток професійної майстерності викладачів передбачає навчання впродовж життя. Враховуючи обмеженість часу на навчання в умовах напруженої професійної діяльності, важливо за короткий час спонукати викладачів до активної самоосвітньої роботи. При цьому доцільно застосовувати окрім активних методів навчання, інтерактивні технології, до яких належать тренінги. Зокрема, ми розглядаємо тренінг як запланований процес, спрямований для надання й поновлення знань і навичок, а також перевірку ставлення до проблеми, ідеї, поведінки з метою їх зміни чи оновлення. Тобто, тренінг це: ефективна форма педагогічного впливу для засвоєння знань; інструмент формування умінь і навичок; спілкування в довірливій атмосфері і неформальній обстановці; форма поглиблення досвіду; пізнання особистістю себе і навколишнього світу; а також форма групової роботи, яка забезпечує активну участь і творчу взаємодію учасників між собою і з тренером. З огляду на швидкі зміни в усіх сферах життя цікавими й необхідними мають стати тренінги, спрямовані на пошук шляхів урегулювання можливих кризових ситуацій у майбутньому, формування в учасників здатності спокійно вирішувати щоденні особисті та професійні проблеми. Зважаючи на зазначене 19 січня 2024 року відбувся онлайн-тренінг для викладачів словесників «Canva»  на допомогу викладачу.

Розпочала засідання та привітала учасників Соколюк С.В., методист НМЦ ПТО в Одеській області. Тренінг проводила Лопакова О.М., викладач ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ім. К.Д. Ушинського»., яка була модератором тренінгу.

Спікери:Дудник О.О., викладач ДНЗ «Ананьївський професійний аграрний ліцей», яка показала як створювати презентації за допомогою додатка “Canva”;

 

Кудінова  Ю.О., викладач ДНЗ «Подільський професійний ліцей» презентувала «Алгоритм створення інтерактивних плакатів на платформі «Canva» як ефективного засобу візуалізації навчального процесу»;

Гриньова О.Г., викладач ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ім. К.Д. Ушинського» в цікавій формі показала як можна заохочувати здобувачів освіти до вивчення творчості письменників-емігрантів:  створення “закордонних паспортів” за допомогою платформи “Canva”.

Соколюк С.В. поінформувала про викладачів здобувачі освіти яких здобули перемогу у ІІІ (ІІ) (обласному) етапі ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. (Наказ Департаменту освіти і науки ОДА №2- ОД від 10.01.2024)

Сабадаш Людмила Павлівна, викладач української мови та літератури Північного центру професійної освіти; Чмільова Наталія Сергіївна, викладач української мови та літератури ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти»; Івахно Олена Миколаївна, викладач української мови та літератури ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури». Та викладачі, здобувачі освіти яких здобули перемогу у ІІІ (ІІ) (обласного) етапу XХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (Наказ Департаменту освіти і науки  ОДА  №218-ОД від 29.12.23):тГриньова Олена Григорівна, викладач української мови та літератури ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг імені К.Д.Ушинського»; Лучнікова Світлана Федорівна, викладач української мови та літератури ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі й технологій харчування»; Сабадаш Людмила Павлівна, викладач української мови та літератури Північного центру професійної освіти.

Плютенко Л.В., голова обласної методичної секції, наголосила про написання методичних розробок до репозитарію, методичної скриньки НМЦ ПТО в Одеській області згідно вимог  і рекомендацій щодо написання розробок.

На захід були запрошені молоді викладачі ЗП(ПТ)О всіх загальноосвітніх дисциплін, стаж роботи яких до трьох років.  Спеціалістам, які роблять перші кроки у професійному житті, варто розпочати процес професійного росту через спілкування з колегами, що мають великий педагогічний досвід. І такий досвід допоможе набути нових, важливих для удосконалення професійних знань,  практичних вмінь і навичок. Початківцю не вистачає реального досвіду, який мають колеги і який дозволяє їм краще оцінювати процес навчання. Він хоче реакції. Поради та настанови також потрібні молодому педагогу. Навчаючи колег, старші педагоги мають пам’ятати, що самі можуть багато почерпнути в новачків. Ентузіазм, безпосередність, чари молодості, свіжість думки – ці якості, притаманні молодому викладачу, роблять його цікавим для навчального закладу. Не треба забувати, що нові віяння корисні, і заганяти молодого фахівця у сформовані роками стереотипи викладання не має сенсу. Головне завдання викладача – виховувати, а не сліпо виконувати програму того чи іншого курсу. Ось з цією метою і були запрошені молоді викладачі на онлайн – тренінг.

На закінчення заходу, роблячи підсумок, Чепіс Т.П., завідувачка кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області подякувала викладачам за творчу  працю, ініціативу і педагогічний пошук. Побажала подальшої професійної співпраці.

Керівництво та колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює подяку всім доповідачам та учасникам заходу за активну участь у проведенні засідання. Бажаємо всім міцного здоров`я, творчих здобутків, мирного неба та перемоги Україні.

 

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ АКТИВУ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ СЛОВЕСНИКІВ

9 січня 2024 року відбулось засідання активу обласної методичної секції викладачів словесників. Робота була спрямована на підвищення професійної майстерності педагогів, розвиток творчого потенціалу, досягнення оптимальних результатів у навчально-виховному процесі.

В процесі роботи були опрацьовані вимоги Методичних рекомендацій щодо написання та оформлення методичних розробок для наповнення е-сховища.

Обговорили результати обласних Міжнародних мовних конкурсів. В обласному етапі XIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, призові місця отримали:

– I місце Морозова Маргарита, здобувачка освіти ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури» (викладач Івахно О.М.)

– II місце Сікорська Євгенія, здобувачка освіти ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури», (викладач Алтухова О.С.)

– III місце Гуріна Емілія, здобувачка освіти ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ПДПУ ім. К. Д. Ушинського», (викладач Гриньова О.Г.).

У XXIII Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика здобули перемогу:

– І місце – Лебеденко Тетяна – здобувачка освіти Північного центру професійної освіти, (викладач Сабадаш Л. П.)

– II місце -Дмитрюк Анастасія – здобувачка освіти ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури», (викладач Івахно О.М.)

– III місце -Гуріна Емілія – здобувачка освіти ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ПДПУ ім. К.Д.Ушинського», (викладач Гриньова О. Г.)

Також обговорили та спланували тренінг з викладачами словесниками «Канва, на допомогу викладачу», який плануємо провести 19.01.2024 року.

Визначено проблему, над якою працює актив: «Інноваційні підходи до формування конкурентно спроможної особистості в умовах компетентнісно-зорієнтованої освіти».

Було проаналізовано роботу активу за 2023 рік, та визначено пріоритети роботи на 2024 рік.

Підбито підсумки: викладачі займаються самоосвітою: беруть участь в онлайн – вебінарах, конференціях, марафонах, семінарах; створюють свої власні розробки, поширюють їх на освітніх платформах.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Коментарі Вимкнено до ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ АКТИВУ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ СЛОВЕСНИКІВ