Архів категорії: Загальноосвітня підготовка

Онлайн-зустріч викладачів суспільнознавчих предметів: обмін досвідом та впровадження сучасних освітніх технологій

Відповідно до річного плану роботи НМЦ ПТО в Одеській області 3 квітня 2025 року відбулася онлайн-зустріч викладачів суспільнознавчих предметів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Застосування сучасних освітніх технологій на уроках офлайн та онлайн». У заході взяли участь 38 освітян.

З вітальним словом до учасників звернулася Світлана Соколюк, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області. Роботу зустрічі продовжив Володимир Лопаков, голова обласної методичної секції викладачів суспільнознавчих предметів.

Під час заходу учасники пройшли коротке онлайн-опитування в інтернет-ресурсі Flinga, яке дало змогу оцінити рівень володіння інтерактивними технологіями у викладанні історії, громадянської освіти та географії.

🔹 Практичний досвід викладання з використанням цифрових технологій:
✔ Наталія Врублевська, викладач ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей», поділилася досвідом застосування інтерактивного програмного забезпечення AR Book і Moza Book у викладанні географії.
✔ Максим Романенко, викладач Кодимського ТВСВ Північного центру професійної освіти, представив пілотний проєкт «Демократія: ідеї на практиці» та продемонстрував фрагмент уроку на онлайн-дошці Padlet під назвою «Антикорупційний експерт».
✔ Світлана Кушнір, викладач ДПТНЗ «Одеський професійний ліцей технологій та дизайну», у рамках школи педагогів-наставників поділилася досвідом використання проєктного методу на уроках історії. Також вона провела тренінг «Реалізація завдань ООН її спеціалізованими організаціями», використовуючи онлайн-дошку Padlet.

🔹 Академічна доброчесність у навчальному процесі:
Однією з важливих тем зустрічі стало забезпечення академічної доброчесності як основи прозорого конкурсного відбору. В’ячеслав Майорський, доцент кафедри методики викладання і змісту освіти Одеської академії неперервної освіти, представив тематичну презентацію.

🔹 Підбиття підсумків та рефлексія:
За допомогою онлайн-інструменту Mentimeter учасники поділилися своїми відгуками щодо заходу та оцінили його ефективність.

Підсумовуючи роботу, Світлана Соколюк наголосила, що сьогоднішня зустріч стала важливим майданчиком для обміну досвідом і новими ідеями. Використання сучасних технологій у навчанні – це не самоціль, а ефективний інструмент для підвищення якості освіти.

На завершення учасники висловили вдячність Збройним Силам України за можливість працювати, а також організаторам за якісну підготовку заходу. Учасникам побажали здоров’я, наснаги, терпіння та мирного неба. Перемога буде за нами!

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Майстерня викладачів-методистів загальноосвітніх дисциплін

Згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області 31 березня відбувся захід щодо формування педагогічної майстерності молодого педагога на тему: «Майстерня викладачів-методистів загальноосвітніх дисциплін». Розпочав роботу вебінару та привітав учасників Шатохін Борис Ілліч, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області.

Ільченко Інна Сергіївна, викладач української мови і літератури Дунайського ЦПО, виступила з доповіддю «Розвиток «Soft skills» («м’яких» навичок) шляхом впровадження елементів STEAM-освіти на уроках мовно-літературної освітньої галузі». Продемонструвала багато прикладів креативу та знахідок щодо заохочення здобувачів освіти розширювати свій світогляд, навчитися професії і бути готовим до викликів, які можуть виникнути у майбутній роботі.

Світлана Володимирівна Ладиженська, викладач української мови і літератури ДНЗ «Одеський центр ПТО», виступила з темою «Професійне спрямування предметів загальноосвітнього циклу в ЗП(ПТ)О: практики викладача української словесності С. Ладиженської». Продемонструвала декілька цікавих прикладів із власної роботи, як вона мотивує учнів замислитись, чому настільки важливе професійне спрямування загальноосвітніх предметів, які мовні навички потрібні робітникам, про власну знахідку – мовно-літературний проєкт «Ходімо Погомонімо», про те, що культура звертань – це ключ до порозуміння та успіху в будь-якій професії.

Далі була доповідь «Мотивація як фактор успіху навчальної діяльності здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти на уроках суспільствознавчих дисциплін», з якою виступила Кравченко Світлана Павлівна, викладач історії України Дунайського ЦПО. Розповіла про Урок-захист проектів, про Урок-інтеграція різних навчальних дисциплін, Урок-гра, Екоуроки. Надала поради, які допомагають залучити здобувачів освіти до активної участі в освітньому процесі.

Лебеденко Олена Петрівна, викладач математики Північного центру професійної освіти, інформативно розкрила тему «Мотивація до вивчення математики – результат правильного підходу до навчання» (з досвіду роботи викладача математики). В її виступі головною лінією було те, що мотивація до вивчення математики — це не просто природний інтерес, а результат правильного підходу до навчання. Використовуючи практичні приклади, інтерактивні методи та підтримку, можна перетворити математику на цікавий та доступний предмет для наших учнів.

«Ефективне управління класом: мистецтво взаємодії» – таку тему розкрила Чернєва Вікторія Едуардівна, викладач фізики і астрономії ДНЗ «Білгород- Дністровський професійний будівельний ліцей». Розгорнуто, із прикладами зазначила, що ефективне управління класом – це самоконтроль викладача, гнучке планування уроку, баланс підходів, живе спілкування, розвиток самостійності, акцент на процес, індивідуальний підхід, взаємодія та межі, довіра, повага та гнучкість. Педагоги мать стати наставниками, які допомагають дітям рости і розвиватися в комфортному середовищі.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Щороку 27 жовтня, у День української писемності та мови, стартує один із найпрестижніших мовних конкурсів – Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Його мета – популяризація української мови, піднесення її престижу та зміцнення ролі в суспільстві.

Конкурс відкриває перед молоддю широкі можливості: він не лише перевіряє знання, а й розкриває творчий потенціал учасників, формує національну ідентичність та любов до рідного слова.

Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міністерство оборони України, Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів» та Інститут української мови НАН України.

Здобувачі професійної (професійно-технічної) освіти Одещини взяли участь у першому та третьому етапах конкурсу, показавши високий рівень знань і майстерності. Вони довели, що українська мова – це не просто засіб комунікації, а духовний код нашої нації.

З радістю вітаємо переможців!

Переможці ІІІ (ІІ) обласного етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика:

Морозова Маргарита Євгенівна – учениця ІІІ курсу ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури»
Викладач: Івахно Олена Миколаївна

Мокан Дар’я Олександрівна – студентка І курсу ЗП(ПТ)О «Дунайський центр професійної освіти»
Викладач: Ільченко Інна Сергіївна

Плюйко Аліна Олександрівна – студентка ІІ курсу ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти»
Викладач: Чмільова Наталя Сергіївна

Ткач Олександра Андріївна – студентка ІІ курсу Чорноморського морського фахового коледжу Одеського національного морського університету
Викладач: Сердюк Марина Василівна

Пагу Діна Валеріївна – студентка ІІ курсу ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей» 

Викладач: Жаботинська Світлана Миколаївна

Гордимося вашими досягненнями та дякуємо викладачам за невтомну працю!

Нехай ця перемога стане новим поштовхом до саморозвитку, натхненням для нових звершень і ще більшої любові до рідної мови!

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Заклади професійної (професійно-технічної) освіти Одеської області, Новини, Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану | Залишити коментар

Шевченківське слово єднає покоління

Творчість Тараса Шевченка – це духовний стержень української нації. Його поезія вже понад два століття надихає, об’єднує та формує нашу національну свідомість. Як і щороку, стартував XV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка – престижне змагання, покликане не лише вшанувати Кобзаря, а й плекати любов до рідного слова.

Конкурс спрямований на популяризацію творчої спадщини Шевченка, розвиток мовної культури молоді та стимулювання інтересу до української літератури. Його учасники мають можливість глибше осмислити значення слова Великого Пророка та висловити власне бачення сучасної України.

Здобувачі освіти Одещини активно долучилися до конкурсу, демонструючи не лише знання, а й глибоке розуміння творчості Шевченка. У своїх роботах вони розкривали тему оновленої України, підкреслюючи, що рядки «Нема на світі України, немає другого Дніпра» сьогодні є не просто поезією, а гаслом нескореної нації.

З гордістю вітаємо переможців!

І місце:
Морозова Маргарита Євгенівна – ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури»
Викладач: Івахно Олена Миколаївна

ІІ місце:
Пагу Діна Валеріївна – ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей»
Викладач: Жаботинська Світлана Миколаївна

ІІІ місце:
Перець Христина Дмитрівна – ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування»
Викладач: Нєжинська Ольга Павлівна

Галата Нікіта Вадимович – ЗП(ПТ)О «Дунайський центр професійної освіти»
Викладач: Іваногло Фаїна Миколаївна

Кожен із вас – справжній хранитель українського слова. Ваша перемога – це результат наполегливої праці та любові до рідної мови. Висловлюємо глибоку шану викладачам, які підтримували та наставляли учасників.

Нехай слова Шевченка і надалі будуть вашими дороговказами!

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Заклади професійної (професійно-технічної) освіти Одеської області, Новини, Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану | Залишити коментар

Використання активних методик навчання у процесі викладання загальноосвітніх дисциплін та забезпечення саморозвитку здобувачів освіти

4 березня 2025 року згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області відбулось засідання для активів обласних методичних секцій української мови та літератури, зарубіжної літератури, іноземних мов, громадянської освіти, всесвітньої історії, історії України, географії на тему: «Використання активних методик навчання у процесі викладання загальноосвітніх дисциплін та забезпечення саморозвитку здобувачів освіти».

Це була подія для всіх хто є членами активів обласних методичних секцій.

Що було….

Розпочала роботу та привітала учасників заходу Світлана Соколюк, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області. Вона поінформувала щодо проведеного моніторингу вхідного зрізу знань  за перший семестр.

Продовжила роботу Олена Лопакова, викладач української літератури, ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського» – модератор заходу запросила всіх до круглого столу «Обговорення сучасних реалій викладача-методиста, старшого викладача, викладача загальноосвітніх дисциплін».

Сучасний викладач – це професіонал, який постійно розвивається, адаптується до змін та прагне забезпечити якісну освіту для здобувачів освіти. Володимир Лопаков, голова обласної методичної секції викладачів суспільствознавчих дисциплін, викладач всесвітньої історії, історії України, ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського» продемонстрував презентацію на платформі Gamma «Активні методики навчання у процесі викладання загальноосвітніх дисциплін та забезпечення саморозвитку здобувачів освіти».

Далі за планом перейшли до тренінгу «Використання активних методик навчання у процесі викладання загальноосвітніх дисциплін та забезпечення саморозвитку здобувачів освіти» Олена Гриньова, голова обласної методичної секції викладачів словесності, викладач української мови та літератури ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського» – модератор практичної роботи. Ознайомила з дошкою Classroomscreen, провела Майстерку «Усі в дії», за допомогою вправи “Випадкове ім’я”, де викладачі мали можливість висловити власну думку щодо використання активних методик навчання.

Далі було знайомство з дошкою Figma. Де викладачі працювали в групах і виконували завдання. Продовжила роботу Юлія Мілюкова, голова обласної методичної секції, викладач англійської мови ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського» – модератор практичної роботи на онлайн дошці Padlet. Ознайомила з теоретичною та практичною роботою на онлайн-дошці Padlet.

Під час заходу була теорія і практика. В кожній групі обирали спікера, який і висловлював спільну думку. На кінець засідання була проведена рефлексія на платформі Wordval – Випадкове колесо. Модератори крутили колесо з початком речення, а викладачі мали його закінчити. Тематика запитань стосувалась безпосередньо теми засідання.

Світлана Соколюк, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області, підвела підсумки роботи обласної методичної секції. Учасники заходу отримали багато цікавого, змістовного і практичного матеріалу для роботи. Вони спробували працювати в групах і зрозуміли що це цікаво і корисно для здобувачів освіти. Подякувала активам обласних секції за копітку підготовку до проведення заходу і всім присутнім за роботу.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар