Архів категорії: Загальноосвітня підготовка

Конкурс імені Петра Яцика

До уваги! Лист Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації “Про проведення XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в 2017/2018 навчальному році

КОНКУРС-ІМ.-П.-ЯЦИКА.pdf

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка | Залишити коментар

Семінар — практикум для викладачів математичних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів Одеської області

         31 жовтня 2017 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Одеській області, згідно з річним планом роботи, проведено семінар — практикум для викладачів математичних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів Одеської області.

         Тема: Формування практичної компетенції учнів професійно-технічних навчальних закладів на уроках математики.

         Розпочала роботу семінару-практикуму Хван Наталія Бен-Себівна, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області, яка ознайомила викладачів з деякими основними положеннями Закону України “Про освіту” та звернула увагу на особливості викладання математики в професійно-технічних навчальних закладах у 2017-2018 н.р. Про реалізацію ключових компетентностей на уроках математики розповіла Бойченко Раїса Михайлівна, викладач Ізмаїльського центру професійно-технічної освіти, досвідом формування математичної культури учнів ПТНЗ та підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО поділилася Кравченко Алла Анатоліївна – Балтське професійно-технічне аграрне училище. Викладач ВСП “Училище №3 НУ “ОЮА” Фролова Валентина Олександрівна презентувала досвід організації повторення навчального матеріалу з математики (5-6 кл), алгебри (7-9 кл) з метою ліквідації прогалин в знаннях учнів 1 курсу.

         Під час проведення семінару-практикуму викладачі Шибинський Сергій Дмитрович, Ананьївський професійний аграрний ліцей та Антосюк Олександр Володимирович, Одеський професійний ліцей сфери послуг ПНПУ ім. К.Д. Ушинського провели майстер-клас з використання програмних засобів навчання на уроках математики.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка | Залишити коментар

Семінар — практикум для викладачів фізичної культури професійно-технічних навчальних закладів Одеської області

         4 жовтня 2017 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Одеській області було проведено семінар — практикум на тему: «Сучасні стратегії виховання здорової особистості на уроках фізичної культури та в позаурочний час в професійно-технічних навчальних закладах» для викладачів фізичної культури ПТНЗ Одеської області.

                  Відкрила роботу семінару-практикуму методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області Хван Наталія Бен-Себівна, яка ознайомила присутніх з планом роботи та з методичними рекомендаціями щодо викладання фізичної культури в професійно-технічних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році. В семінарі-практикумі взяла участь Кирпач Олександра Леонідівна, заступник начальника Одеського обласного відділення комітету фізичного виховання і спорту МОН України, яка розповіла про регламент проведення Спартакіади серед учнів професійно-технічних навчальних закладів України. Про підготовку учнів професійно-технічних навчальних закладів до виконання тестів і нормативів для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України розповів Улановський Андрій Миколайович, викладач Одеського вищого професійного училища морського туристичного сервісу, про підготовку учнів професійно-технічних навчальних закладів до участі у Всеукраїнських спортивних іграх “Козацька наснага” розповіла Шепельська Валентина Анатоліївна, викладач Одеського вищого професійного училища автомобільного транспорту.

                   В рамках роботи семінару-практикуму проведено круглий стіл з обміну досвідом щодо підвищення якості уроків та позаурочної роботи з фізичної культури. Так Шоломицька Олена Миколаївна, викладач Одеського професійного ліцею технологій та дизайну, поділилася з колегами досвідом щодо теоретичної підготовки учнів ПТНЗ з фізичної культури та надала методичні рекомендації з цього питання, Мазурик Олександр Анатолійович, викладач Чорноморського  морського коледжу, розповів про досвід навчання учнів техніці виконання стрибків у довжину засобом “зігнувши ноги”. Його виступ супроводжували фрагменти відеоуроку. Гніліченко Алла Михайлівна, викладач Ізмаїльського вищого професійного училища презентувала досвід організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи серед учнів Ізмаїльського вищого професійного училища.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка | Залишити коментар

Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

⇓наказ Міністерства освіти і науки України “Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти”

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка | Залишити коментар

Обласний інтегрований семінар для викладачів природничих дисциплін

14 вересня 2017 року на базі ДНЗ “Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури” проведено обласний інтегрований семінар для викладачів природничих дисциплін.

Тема семінару: “Актуальні питання викладання природничих дисциплін у 2017-2018 н.р. в професійно-технічних навчальних закладах Одеської області”.

 З привітальним словом до учасників семінару звернувся Черненко Ігор Борисович, директор ДНЗ “Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури”, на базі якого проводився захід.

Чепіс Тетяна Павлівна, завідувач кабінетом загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО звернула увагу викладачів на нормативно-правове забезпечення викладання предметів загальноосвітньої підготовки в 2017-2018 н.р. Під час роботи семінару викладачам були надані методичні поради щодо викладання біології, хімії, екології (Турбіна Людмила Володимирівна, викладач Одеського професійного ліцею морського транспорту), фізики та астрономії (Хван Наталія Бен-Себівна, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області).

Присутніх зацікавив досвід провадження проектних технологій у професійній діяльності, яким поділилася Чернєва Вікторія Едуардівна, викладач Білгород-Дністровського професійного будівельного ліцею. Досвід роботи з обдарованою молоддю презентувала Дамаскіна Тамара Василівна, викладач Ананьївського професійного аграрного ліцею, вона акцентувала увагу колег на методико-технологічні аспекти підготовки учнів професійно-технічних навчальних закладів до олімпіад.

 

Організатори та учасники семінару висловлюють вдячність керівництву ДНЗ “Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури”, за надану можливість проведення заходу в сучасних комфортних умовах.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар