Архів категорії: Загальноосвітня підготовка

Фінальний етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

 

         17 лютого 2018 року на базі Одеської спеціалізованої школи № 117 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області відбувся фінальний етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

         Цей конкурс є уроком, натхненням для учнівської молоді та дорослих: викладачів, науковців, письменників у справі піднесення престижу української мови.

         У фінальному етапі конкурсу брали участь переможці обласного туру:

Грачова Ксенія – учениця ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» (викладач української мови і літератури Нєжинська О.П);

Капустіна Олеся – учениця ДНЗ «Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти» (викладач української мови і літератури Іваногло Ф.М.).

Бажаємо конкурсантам нових перемог на стежині знавців українського художнього слова.

Окремо завдячуємо викладачам, які підготували конкурсантів. Адже саме завдяки їх професійній майстерності та великій любові до своїх учнів, учасники конкурсу володіють ґрунтовними знаннями із рідної мови та стають шанувальниками українського слова.

Водночас висловлюємо вдячність керівникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти за виявлення творчо обдарованої молоді, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

 

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Навчально-практичний семінар для викладачів іноземної мови професійно-технічних навчальних закладів Одеської області

23 листопада  2017 року на базі  Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області  пройшов навчально-практичний семінар  для викладачів іноземних мов на тему «Використання інтерактивних методів в процесі навчання іноземним мовам».

   

Мета семінару  –  опрацювання методів інтерактивного навчання іноземним мовам. Форма проведення семінару – методична майстерня.

Навчально-практичний семінар пройшов у конструктивній творчій обстановці.

Методист кабінету загальноосвітньої підготовки Хмельницька Л.М. висвітлила питання:

– Базовий Закон України «Про освіту» – запорука масштабної реформи середньої освіти;

– ЗНО-2018. Іноземна мова. Новації у тестах.

Методикою популяризації німецької мови серед учнів закладів професійно-технічної освіти у рамках Року німецької мови в Україні поділилася викладач німецької мови ДНЗ «Березівське вище професійне училище Одеського національного політехнічного університету» Баранова Н.Ю.

Майстер-клас з питання «Використання проектної методики при викладанні іноземних мов» продемонстрував викладач спецдисциплін з туризму та готельного бізнесу ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» Іванов А.І.

Презентацію «Формування ключових компетенцій в процесі навчання англійській мові» з фрагментом уроку представила викладач ДНЗ «Лиманський професійний аграрни ліцей» Василів А.І.

Позитивним педагогічним досвідом з методики міжпредметних зв’язків поділилися голова обласної секції викладачів іноземних мов, викладач іноземної мови ДНЗ «Іллічівський професійний судноремонтний ліцей» Фоміна Л.М., яка розповіла про методику інтеграції іноземних мов у професійну підготовку, та викладач української мови і літератури Чорноморського морського коледжу Одеського національного морського університету Друзякіна О.В., яка презентувала матеріали «Т.Г. Шевченко в англомовному світі» та «Я – моряк, а це значить…»

Висловлюємо вдячність всім учасникам семінару за плідну творчу співпрацю.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Конкурс імені Петра Яцика

До уваги! Лист Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації “Про проведення XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в 2017/2018 навчальному році

КОНКУРС-ІМ.-П.-ЯЦИКА.pdf

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка | Залишити коментар

Семінар — практикум для викладачів математичних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів Одеської області

         31 жовтня 2017 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Одеській області, згідно з річним планом роботи, проведено семінар — практикум для викладачів математичних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів Одеської області.

         Тема: Формування практичної компетенції учнів професійно-технічних навчальних закладів на уроках математики.

         Розпочала роботу семінару-практикуму Хван Наталія Бен-Себівна, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області, яка ознайомила викладачів з деякими основними положеннями Закону України “Про освіту” та звернула увагу на особливості викладання математики в професійно-технічних навчальних закладах у 2017-2018 н.р. Про реалізацію ключових компетентностей на уроках математики розповіла Бойченко Раїса Михайлівна, викладач Ізмаїльського центру професійно-технічної освіти, досвідом формування математичної культури учнів ПТНЗ та підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО поділилася Кравченко Алла Анатоліївна – Балтське професійно-технічне аграрне училище. Викладач ВСП “Училище №3 НУ “ОЮА” Фролова Валентина Олександрівна презентувала досвід організації повторення навчального матеріалу з математики (5-6 кл), алгебри (7-9 кл) з метою ліквідації прогалин в знаннях учнів 1 курсу.

         Під час проведення семінару-практикуму викладачі Шибинський Сергій Дмитрович, Ананьївський професійний аграрний ліцей та Антосюк Олександр Володимирович, Одеський професійний ліцей сфери послуг ПНПУ ім. К.Д. Ушинського провели майстер-клас з використання програмних засобів навчання на уроках математики.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка | Залишити коментар

Семінар — практикум для викладачів фізичної культури професійно-технічних навчальних закладів Одеської області

         4 жовтня 2017 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Одеській області було проведено семінар — практикум на тему: «Сучасні стратегії виховання здорової особистості на уроках фізичної культури та в позаурочний час в професійно-технічних навчальних закладах» для викладачів фізичної культури ПТНЗ Одеської області.

                  Відкрила роботу семінару-практикуму методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області Хван Наталія Бен-Себівна, яка ознайомила присутніх з планом роботи та з методичними рекомендаціями щодо викладання фізичної культури в професійно-технічних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році. В семінарі-практикумі взяла участь Кирпач Олександра Леонідівна, заступник начальника Одеського обласного відділення комітету фізичного виховання і спорту МОН України, яка розповіла про регламент проведення Спартакіади серед учнів професійно-технічних навчальних закладів України. Про підготовку учнів професійно-технічних навчальних закладів до виконання тестів і нормативів для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України розповів Улановський Андрій Миколайович, викладач Одеського вищого професійного училища морського туристичного сервісу, про підготовку учнів професійно-технічних навчальних закладів до участі у Всеукраїнських спортивних іграх “Козацька наснага” розповіла Шепельська Валентина Анатоліївна, викладач Одеського вищого професійного училища автомобільного транспорту.

                   В рамках роботи семінару-практикуму проведено круглий стіл з обміну досвідом щодо підвищення якості уроків та позаурочної роботи з фізичної культури. Так Шоломицька Олена Миколаївна, викладач Одеського професійного ліцею технологій та дизайну, поділилася з колегами досвідом щодо теоретичної підготовки учнів ПТНЗ з фізичної культури та надала методичні рекомендації з цього питання, Мазурик Олександр Анатолійович, викладач Чорноморського  морського коледжу, розповів про досвід навчання учнів техніці виконання стрибків у довжину засобом “зігнувши ноги”. Його виступ супроводжували фрагменти відеоуроку. Гніліченко Алла Михайлівна, викладач Ізмаїльського вищого професійного училища презентувала досвід організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи серед учнів Ізмаїльського вищого професійного училища.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка | Залишити коментар