Архів категорії: Загальноосвітня підготовка

Обласний семінар для викладачів предметів «Інформатика», «Технології», «Мистецтво» закладів професійної освіти Одеської області

 20 листопада 2019 року на базі Відокремленого структурного підрозділу «Училище №3 Національного університету «Одеська юридична академія» проведено обласний семінар для викладачів предметів «Інформатика», «Технології», «Мистецтво» закладів професійної освіти Одеської області.

Тема: Елементи використання інноваційних форм та методів у роботі викладачів предметів «Інформатика», «Технології», «Мистецтво»

Відкрила обласний семінар Хван Н. Б-С., методист НМЦ ПТО в Одеській області, яка привітала присутніх та ознайомила їх з планом роботи. З привітальним словом до учасників семінару звернувся Коваленко Р.О., директор ВСП «Уч. №3 НУ «ОЮА», який розповів про зміни, що відбуваються в училищі що до матеріально-технічного забезпечення викладання предметів та побажав усім плідної праці.

Під час роботи семінару Хван Н.Б-С. (методист НМЦ ПТО в Одеській області), ознайомила викладачів з нормативно-правовим забезпеченням викладання предметів «Інформатика», «Технології», «Мистецтво». Врублевський Т.Л. (ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей) ознайомив присутніх з  єдиним навчальним середовищем G Suite for Education, та можливостями його впровадження у закладах професійної освіти. Вдовиченко О.В. (ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти») провела майстер-клас «Використання Google Classroom для створення єдиного освітнього простору та управління навчальним процесом». Викладачі презентували власний досвід: Худомака О.В. (ДНЗ «Лиманський професійний аграрний ліцей») щодо розвитку творчого потенціалу викладача шляхом оволодіння сучасними освітніми технологіями і сервісами та впровадження хмарних технологій в практику освітнього процесу; Лапчинська С.М., (ДНЗ «Ісаєвський професійний аграрний ліцей») та Чепіга Н.В. (ДНЗ «Захарівський професійний ліцей») щодо формування цифрової культури педагога. Фролова В.О. (ВСП  «Уч.№3 НУ «ОЮА») поділилася досвідом екологічного виховання здобувачів освіти закладів професійної освіти при викладанні предмета «Технології».

Кучеренко Ю.Л. (Чорноморський морський коледж ОНПУ) доповів про проведений обласний огляд методичних і дидактичних  матеріалів викладачів інформатики та ознайомив з результатами проведеного «Ринку методичних ідей».

Всі доповідачі одержали сертифікати за участь в обласному семінарі.

Висловлюємо щиру вдячність керівництву Відокремленого структурного підрозділу «Училище №3 Національного університету «Одеська юридична академія» та всім учасникам семінару за плідну співпрацю.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Засідання обласної методичної секції викладачів словесності закладів професійної (професійно-технічної) освіти

24 жовтня 2019 року на базі ДНЗ  «Одеський центр професійно-технічної освіти» відбулося засідання обласної методичної секції викладачів словесності закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

      Відкрила секцію Соколюк С. В., методист  кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області. Привітала учасників, заступник директора з навчальної роботи ДНЗ  «Одеський центр професійно-технічної освіти» Романенко С. М.

    З презентацією «Компетенції професійної мобільності з позиції компетентісного підходу» виступила Плютенко Л.В., викладач української мови та літератури ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту», голова методичної секції. Бабіч В.А., викладач зарубіжної літератури ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» звернула увагу на професійну мобільність сучасного педагога щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Соколюк С. В., методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області ознайомила присутніх з особливостями ЗНО у 2020 році. Також поінформувала про курси підвищення кваліфікації, а саме про дистанційне навчання педагогічних працівників.

    Під час проведення презентаційного меседжу «Досвід викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти в галузі підготовки учнів до ЗНО з української мови і літератури» активну участь брали педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної освіти), а саме: Кудревич І. В. викладач української мови і літератури Одеського  професійно-технічного училища машинобудування, Друзякіна О. В., викладач української мови і літератури Чорноморського морського коледжу Одеського національного морського університету, Гаврилова В.В., викладач української мови і літератури відокремленого підрозділу «Об’єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг Національного університету «Одеська юридична академія», Кутішевська    Т. О., викладач української мови і літератури Березівського професійного аграрного ліцею.

        Підвела підсумки обласного огляду на кращий дидактичний та методичний матеріал із зарубіжної літератури Лопакова О.М., викладач зарубіжної літератури ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім..К.Д.Ушинського».

      Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області дякує керівництву ДНЗ «Одеський центр професійної освіти» за співпрацю та сприяння у  проведенні секції.

       Всім учасникам засідання обласної методичної секції, викладачам української мови і літератури та зарубіжної літератури висловлюємо вдячність за співпрацю.

 

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Лист Міністерства освіти і науки України від 04.10.2019 № 1/9-622 “Про проведення ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика”

Шановні колеги!

До вашої уваги лист Міністерства освіти і науки України від 04.10.2019 № 1/9-622 “Про проведення ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика”

1_9-622

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Лист Міністерства освіти і науки України “Про проведення Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Шановні колеги! До вашої уваги лист Міністерства освіти і науки України від 30.09.2019 №1/9-615 “Про проведення Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

1_9-615

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Обласний семінар для викладачів природничих дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти Одеської області

    25 вересня 2019 року на базі ДПТНЗ «Одеський професійний ліцей технологій та дизайну»  проведено засідання обласного семінару для викладачів природничих дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти  Одеської області на тему «Особливості викладання природничих дисциплін у 2019-2020 навчальному році.

   Відкрила семінар, привітала його учасників Чепіс Т.П., завідувачка кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області. З привітальним словом та побажанням плідної праці до учасників семінару звернулась Лісовська О.М., заступник директора  ДПТНЗ «Одеський професійний ліцей технологій та дизайну».

   Під час роботи семінару Чепіс Т.П. ознайомила присутніх  з нормативно-правовим забезпеченням викладання природничих дисциплін у 2019-2020 навчальному році; були надані методичні поради щодо викладання природничих дисциплін: біології, хімії, екології (Турбіна Л.В., викладач ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту», голова обласної МС); фізики, астрономії (Хван‍ Н.Б-С., методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області); географії (Богдановіч В.І., викладач, методист ВСП‍«Училище №3 Національного університету «Одеська юридична академія»). Чепіс Т.П. ознайомила викладачів-початківців хімії, біології та географії з творчо-розвивальними технологіями та їх реалізацією на уроках  природничого циклу.

   Учасники обласного семінару обмінялись досвідом щодо використання освітніх онлайн – ресурсів.

   Чернєва В.Є., викладач ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей», голова обласної МС, доповіла про проведений обласний огляд на кращий дидактичний та методичний матеріал з фізики і астрономії. Викладачі фізики і астрономії обговорили його результати.

   Чепіс Т.П. підвела підсумки роботи семінару, відповіла на запитання викладачів.

  Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює щиру вдячність адміністрації ДПТНЗ «Одеський професійний ліцей технологій та дизайну» за створену затишну, робочу атмосферу.

 

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар