Архів категорії: Загальноосвітня підготовка

Методичні рекомендації щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у 2018/2019 н. р.

Шановні колеги!

До Вашої уваги методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 н. р.

Ознайомитись можна за посиланням: 1_9-41.pdf

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Інструктивно-методичний семінар-нарада на тему «Особливості реєстрації для участі в ЗНО – 2019»

Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.

Реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні у 2019 році відбувається відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України  від 10.01.2017 № 25,  зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 р. за № 118/29986, зі змінами, внесеними згідно з  наказами Міністерства освіти і науки України   № 1487 від 15.11.2017, № 1353 від 07.12.2018

У кожному закладі професійної (професійно-технічної), де учні здобудуть повну загальну середню освіту в поточному навчальному році,   визначений відповідальний за формування комплектів реєстраційних документів.

З метою ознайомлення відповідальних за формування комплектів реєстраційних документів з Нормативно-правовим забезпеченням організації реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області спільно з Департаментом освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації та Одеським регіональним центром оцінювання якості освіти провели 28 січня 2019 року інструктивно-методичний семінар-нараду на тему «Особливості реєстрації для участі в ЗНО – 2019».

Відкрили семінар, привітали його учасників Анісімов Анатолій Юрійович, директор ОРЦОЯО та Чепіс Тетяна Павлівна, завідуюча кабінетом загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області.​

Представники Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти на високопрофесійному рівні донесли всю необхідну інформацію до учасників семінару у вигляді презентацій:

  • Нормативно-правове забезпечення організації зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року;
  • Порядок реєстрації для участі у ЗНО – 2019;
  • Технологія формування комплектів реєстраційних документів у закладах освіти;
  • Інформаційно-роз`яснювальна робота як фактор підвищення ефективності реєстрації для участі в ЗНО. Проведення тематичних класних годин в закладах освіти.

Навчально-методичний центр професійно – технічної освіти в Одеській області дякує учасникам за плідну працю, а також колектив Відокремленого підрозділу «Об’єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг Національного університету «Одеська юридична академія» за надану технічну можливість проведення даного заходу.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, ЗНО-2018, Новини | Залишити коментар

Вітаємо переможців ІІІ (обласного) етапу XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Кожна освічена людина повинна знати та любити рідну мову, вміти правильно спілкуватись і висловлювати свої думки. Саме тому під час навчання майбутніх фахівців значна увага приділяється вивченню ними української мови не тільки під час планових занять, а й у години дозвілля.

     Щорічно, в День української писемності та мови, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені відомого мецената Петра Яцика.

      Основна мета конкурсу ‒ затвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

      23 учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти стали учасниками ІІІ (обласного) етапу XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який відбувся 15 грудня 2018 року на базі Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

      Для здобуття перемоги учасникам конкурсу необхідно вміти майстерно писати твори, добре знати орфографію та пунктуацію української мови, а також вміти креативно висловлювати свою думку.

             Переможцями ІІІ (обласного) етапу XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика  серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти стали:

Караман Богдан, учень ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» (І місце);

 Халус Світлана, учениця Березівського вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету (ІІ місце);

Сидоренко Ірина, учениця ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» (ІІІ місце).

Усім учасникам висловлюємо подяку за участь у конкурсі, а також педагогам-словесникам за якісну підготовку учнів.

Бажаємо подальших успіхів та перемог!

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Підсумки обласного етапу IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Вітаємо переможців та учасників обласного етапу IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

         Призові місця серед справжніх митців українського слова  посіли:

 І місце – Болі Марія Сергіївна , ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури»;

ІІ місце – Кулініч Оксана Сергіївна, ДНЗ «Подільський професійний ліцей»;

ІІ місце – Маслобоєва Ксенія Михайлівна, ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та

                   архітектури»;

ІІІ місце – Лісецька Олена Юріївна, ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище»;

ІІІ місце – Приєзжева Ольга Олександрівна, ДНЗ «Кілійський професійний ліцей»;

ІІІ місце – Стебловська Анна Валеріївна, ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту».

         Висловлюємо вдячність керівникам та викладачам української мови і літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти за виховання у молодого покоління поваги до української мови, традицій свого народу.

         Бажаємо перемоги  у фіналі конкурсу!

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Засідання обласної методичної секції викладачів предмету “Захист Вітчизни” закладів професійної (професійно-технічної) освіти Одеської області

            5 грудня 2018 року на базі ДНЗ “Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту” відбулось засідання обласної методичної секції викладачів предмету “Захист Вітчизни” закладів професійної (професійно-технічної) освіти Одеської області.

Тема: Методичне супроводження змісту навчально-виховного процесу предмету “Захист Вітчизни” відповідно до сучасних вимог.

Засідання проведено у формі семінару-практикуму відповідно до плану роботи. Відкрила засідання Хван Наталія Бен-Себівна, методист НМЦ ПТО в Одеській області, яка привітала присутніх та побажала плідної співпраці.

У роботі семінару взяв участь Сервуто Григорій Костянтинович, заступник директора ДНЗ “Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту”, який ознайомив присутніх зі станом навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення викладання предмету “Захист Вітчизни” в ДНЗ “Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту”.

Про особливості викладання предмету «Захист Вітчизни» у 2018-2019 навчальному році доповів Дацюк Олександр Володимирович, викладач ДНЗ “Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту”. Викладачі ділилися досвідом викладання окремих тем предмету та надавали рекомендації. Так, свої рекомендації щодо викладання військової топографії надав Дацюк Олександр Володимирович, викладач ДНЗ “Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту”, щодо поводження учнів з вибухонебезпечними предметами – Чаплигін Віктор Іванович, викладач ДНЗ “Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту”.

Досвідом роботи координації дій РВК та ЗП(ПТ)О щодо якісного вирішення питань, пов’язаних з організацією та проведенням уроків  з предмету “Захист Вітчизни” поділився Гірінков Андрій Олександрович, викладач Окнянського відділення ДНЗ “Захарівський професійний ліцей”. Мартинюк Микола Васильович, викладач Подільського професійного ліцею, поділився досвідом забезпечення наочністю викладання предмету.

В роботі  семінару-практикуму взяла участь Обухова Олена Олегівна, капітан, офіцер групи по роботі з особовим складом та громадскістю Одеського обласного військового Комісаріату, яка доповіла про стан військово-патріотичного виховання молоді.

Підбиваючи підсумки роботи семінару-практикуму Хван Наталія Бен-Себівна, методист НМЦ ПТО в Одеській області висловила подяку всім учасникам за плідну співпрацю та надію на подальшу співпрацю з Одеським обласним військовим Комісаріатом.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти висловлює щиру подяку керівництву ДНЗ “Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту” за гостинність на надану технічну можливість якісного проведення заходу.

 

 

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар