Архів категорії: Загальноосвітня підготовка

ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ, ПРИЙОМИ ТА ПРИНЦИПИ РОБОТИ ВИКЛАДАЧІВ ПРЕДМЕТІВ “ІНФОРМАТИКА”, “ТЕХНОЛОГІЇ”, “МИСТЕЦТВО”

Згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області 26 листопада відбулось засідання обласної методичної секції на тему: “Ефективні методи, прийоми та принципи роботи викладачів предметів “Інформатика”, “Технології”, “Мистецтво”.

Розпочав роботу вебінару Шатохін Борис Ілліч, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області, та виступив з презентацією “Про проєкт рекомендацій МОН із використання ШІ в закладах освіти”.

Далі виступила Лапчинська Світлана Миколаївна, викладачка ДНЗ “Ісаєвський ПАЛ” з доповіддю “Нові можливості підвищення ефективності викладання предмета “Технології”. Продемонструвала на прикладі, як додаток Gamma.app вміє створювати презентації, як працювати з додатком.

Циж Валентина Василівна, викладачка ДНЗ “Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту”, виступила з темою “Проєкти – ключ до успіху на уроках “Технології”. Також навела декілька цікавих прикладів роботи з додатками tinkercad, sweethome3d, які допомагали у реалізації Проєктів.

Далі була доповідь “Ефективна робота викладача під час викладання предмету “Інформатика”, з якою виступив Корецький Василь Михайлович, викладач ДНЗ “Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище”. У виступі було акцентовано, що ефективна робота викладача інформатики – це створення захоплюючого та пізнавального середовища на уроці, де учні не лише отримують інформацію, а й розвивають свої навички, логічне мислення та творчі здібності, також потребує постійного розвитку та пошуку нових підходів та нових цифрових інструментів у роботі.

Маценко Ольга Василівна, викладачка ВСП “Березівське ВПУ НУ “Одеська політехніка”, інформативно розповіла про майже невичерпні можливості додатка “Gemini”, зокрема, для створення тестових завдань.

На заключному етапі заходу було проведено практикум: “Створення навчальних матеріалів за допомогою ШІ”, який провела Дмитренко Олена Борисівна, викладачка ВП “Об’єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг НУ “ОЮА”. Виступ був насичений багатьма “родзинками”, які є у деяких відомих додатках на основі ШІ (app.napkin.ai, розширення Google Brisk Teaching – AI Assistant for Teachers). Було продемонстровано, як їх можна використовувати у роботі.

Шатохін Борис Ілліч побажав викладачам опановувати нові знання і навички роботи зі ШІ, брати до уваги все нове, що продемонстровано колегами.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ “СТВОРЕННЯ ІНТЕРАКТИВНОГО НАВЧАЛЬНОГО ВІДЕО З ВИКОРИСТАННЯМ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ”

8 листопада 2024 року відбувся тренінг для викладачів словесності закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Створення інтерактивного навчального відео з використанням Штучного інтелекту». На тренінг були запрошені також молоді спеціалісти закладів професійної професійно-технічної освіти.

Модераторами тренінгу були  Лопакова О.М., Гриньова О.Г., викладачки ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ПДПУ ім. К.Д. Ушинського».

Розпочала роботу тренінгу та привітала учасників заходу Світлана Соколюк, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області.

Тренінг був спрямований на підвищення професійної майстерності педагогів, розвиток творчого потенціалу, досягнення оптимальних результатів у навчально-виховному процесі. Штучний інтелект (ШІ) більше не є модним словом; воно стало невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Від віртуальних помічників, таких як Siri та Alexa, до безпілотних автомобілів, штучний інтелект змінив спосіб нашого життя та роботи. Але як щодо освіти? Чи може штучний інтелект покращити спосіб навчання та викладання? Тому було вирішено показати та навчити викладачів на практиці як створювати інтерактивне навчальне відео з використанням Штучного інтелекту.

 Учасники тренінгу дізналися більше про інтерактивне навчання та місце штучного інтелекту в організації навчального процесу, розширили свої знання про інноваційні технології та їх можливості в освіті. Під час заходу викладачі разом з модераторами активно працювали над створенням інтрерактивного навчального відео з використанням ШІ, ставили запитання, писали в чаті.

Після тренінгу викладачам було запропоновано заповнити форму зворотнього зв’язку. Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до нашої аудиторії освітян області.

Навчально-методичний центр дякує модераторам за добросовісну, старанну, відповідальну підготовку щодо проведення тренінгу, дякує нашим захисникам, що захищають нас і дають нам можливість жити і працювати. Слава воїнам ЗСУ.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ПРЕДМЕТА “ЗАХИСТ УКРАЇНИ”

Згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області 05 листопада відбулось засідання обласної методичної секції викладачів предмета «Захист України» закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Шляхи підвищення ефективності викладання предмета «Захист України» та військово-патріотичного виховання здобувачів освіти».

Розпочав роботу вебінару та привітав учасників Шатохін Борис Ілліч, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області, доповів про методичні рекомендації щодо викладання предмета «Захист України» у 2024-2025 н.р.

Далі виступила Узун Домініка Михайлівна, викладач Березівського ВПУ Одеська політехніка з доповіддю Особливості викладання предмету «Захист України. Інтегрований курс» відповідно до наказу МОН від 08.08.2024 №1116. У виступі було обговорено ключові моменти нової модельної програми.

Продовжив аналіз нової програми з доповіддю «Деякі особливості та аспекти впровадження модельної програми предмета «Захист України» виступив Цибуляк Михайло Андрійович, викладач ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту». Також проговорив деякі з питань, на які важко було відповісти в сенсі змін у викладанні предмету «Захист України» у створених осередках.

Далі була доповідь «Досвід навчання викладачів на курсах підвищення кваліфікації з предмета «Захист України» (тактична медицина) за методом MARCH», з якою виступила Міщук Жанна Володимирівна, викладачка Дунайський центр професійної освіти. Продемонструвала кілька кліпів з фрагментами занять з тактичної медицини.

Руссу Людмила Миколаївна, заступник директора з виховної роботи ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти», інформативно розповіла про впровадження системи військово-патріотичного виховання здобувачів освіти на уроках з предмета “Захист України” та в позаурочних час. Гості побачили звіт про дуже насичену волонтерську діяльність закладу, багато проведених виховних заходів.

На заключному етапі заходу було обговорено проєкт МОН рекомендацій із використання ШІ в школах, сфери застосування ШІ, продемонстровано на простих прикладах, як починати працювати із ШІ, як використовувати ШІ педагогічними працівниками у своїй роботі.

Шатохін Борис Ілліч побажав викладачам самим навчатися і брати до уваги все нове, що продемонстровано іншими колегами, розширювати свої навички в опануванні цифрових інструментів.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

ІНДИВІДУАЛЬНА ОСВІТНЯ ТРАЄКТОРІЯ. ЗАПИТАННЯ, ВІДПОВІДІ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ПРЕДМЕТІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ПІДГОТОВКИ

17 жовтня, відповідно до плану роботи НМЦ ПТО в Одеській області, відбувся вебінар на тему: «Індивідуальна освітня траєкторія. Запитання, відповіді для викладачів предметів загальноосвітньої підготовки» в якому взяли участь 45 педагогічних працівників ЗП(ПТ)О.

Індивідуальна освітня траєкторія у класичному розумінні — це персональний шлях розвитку здібностей, особистісних якостей і психічних процесів дитини. В основі індивідуальної траєкторії лежить дитиноцентризм. Вона має на меті забезпечити максимально сприятливі умови для навчання й розвитку кожного здобувача освіти.

Втім в умовах війни індивідуальна освітня траєкторія набула  нового значення. В контексті війни у мільйонів українських дітей з’явилася одна спільна причина, через яку вони потребують індивідуального підходу. Ця причина – неможливість відвідувати навчальний заклад разом з іншими здобувачами освіти, іноді навіть у дистанційному режимі..

Водночас стратегічно важливо забезпечити для всіх дітей доступ до освіти, налагодити якісний освітній процес. У такому контексті індивідуальні освітні траєкторії, які в умовах реформи розглядалися як один зі шляхів забезпечення рівного доступу до освіти, зараз набувають особливого значення.

Як викладачам реалізувати індивідуальні освітні траєкторії під час дистанційного чи змішаного навчання розповіла Світлана Соколюк, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області.

Богдан Шевченко, методист кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області провів цікавий тренінг з комунікації: «Я особистість. Я і суспільство». Учасники  дискутували на задану тему, а також переглянули відеофрагменти та прийняли участь в обговорені.

Оксана Задорожна, викладач фізики і астрономії ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти», під час онлайн-спілкування поділилась власним досвідом «Щоб вести дітей за собою, потрібно самій рухатися, не зупиняючись».

Олена Лопакова, методист ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського» розповіла як на практиці викладачі закладу  використовують персоналізацію навчання для розвитку сучасних компетенцій.

Про можливості штучного інтелекту для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії повідомив Борис Шатохін, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області.

Тетяна Чепіс, завідувачка кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області дала поради щодо втілення в життя індивідуальних освітніх траєкторій при роботі з обдарованою молоддю.

Під час заходу викладачі цікавилися матеріалами презентацій, ставили запитання, висловлювали подяки спікерам  в чаті.

Систематична та послідовна робота в цьому напрямку обов’язково принесе свої результати.

Навчально-методичний центр дякує спікерам за добросовісну, старанну, відповідальну підготовку, змістовні виступи. Всі вони отримають відповідні сертифікати.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД РЕФОРМУВАННЯ ПРОФІЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ (АКАДЕМІЧНІ ЛІЦЕЇ)

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД РЕФОРМУВАННЯ ПРОФІЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ (АКАДЕМІЧНІ ЛІЦЕЇ)

НАКАЗ МОН № 1451 ВІД 10.10.2024 РОКУ

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар