Архів категорії: ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ВІД 24.08.2022 № 1/9714-22 «ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН НА НАВЧАННЯ ДО ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ У 2022 РОЦІ»

До уваги керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти!

Міністерство освіти і науки України продовжує прийом громадян на навчання до
закладів професійної (професійно-технічної) освіти на 2022/2023 навчальний рік
до 1 листопада 2022 року. Лист Міністерства освіти і науки України від 24.08.2022 № 1/9714-22 “Щодо продовження прийому громадян на навчання до закладів професійної (професійно-технічної) освіти у 2022 році”

Опубліковано в категорії: Новини, Нормативна документація, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ | Залишити коментар

Про внесення змін до Закону України “Про професійну (професійно-технічну) освіту” щодо окремих аспектів підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану та відновлення економіки

Про внесення змін до Закону України “Про професійну (професійно-технічну) освіту” щодо окремих аспектів підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану та відновлення економіки.

Ресурс доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2312-20#Text

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

ЗАСІДАННЯ СЕКЦІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ В РАМКАХ СЕРПНЕВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

26.08.2022 у форматі онлайн відбулося засідання секції професійної (професійно-технічної) освіти в рамках серпневої конференції педагогічних працівників Одеської області “Особливості освіти Одещини в умовах воєнного стану”.

Відкрила засідання Наталія Чернишева, начальник відділу професійної та вищої освіти Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

На початку учасники вшанували пам’ять загиблих учнів, випускників та працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Наталія Чернишева, зупинилася на питаннях: розпорядження голови Одеської військової адміністрації, щодо організації безпечних умов навчання, наявність укриттів у  закладах освіти; діяльність навчально-практичних центрів; вступна кампанія, виконання регіонального (державного) замовлення; особливості прийому на навчання та організаційні питання, пов’язані з початком нового навчального року.

Лариса Кашуба, заступник директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області презентувала збірку методичних рекомендацій “Профтехосвіта Одещини” (спецвипуск), розроблену методистами НМЦ ПТО. Також акцентувала увагу присутніх на наступному: трансформація професійної (професійно-технічної) освіти під час війни; створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу; професійний розвиток педагогічних працівників; організація дистанційної освіти, функціонування сайтів закладів освіти; розробка та затвердження робочих навчальних планів; організація і проведення Першого уроку «Ми – українці. Честь і слава незламним!»; програма національно-патріотичного виховання; діяльність навчально-практичних центрів.

 

Шановні колеги! Навчальний рік 2022-2023 буде не простим, але ми мусимо рухатися вперед! Бажаємо, щоб він, для нас усіх, був вдалим, ефективним, а головне тихим і мирним. Разом до Перемоги!

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

Відбулося засідання обласної творчої групи із розробки орієнтовних освітніх програм і робочих навчальних планів за професією “Кухар”

Для належної підготовки навчально-плануючої документації за новим стандартом  з професії «Кухар» до 2022/2023 навчального року 12 квітня  2022 року на платформі Teams відбулося засідання  членів обласної творчої групи із розробки орієнтовних освітніх  програм і робочих навчальних планів за цією професією.

Засідання проводилось в онлайн-режимі.

У заході прийняли участь представники від п’яти  закладів освіти області:

  • ВСП «Березівське вище професійне училище ДУ «Одеська політехніка»;
  • ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти;
  • ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування»;
  • ДПТНЗ «Ізмаїльське вище професійне училище»;
  • ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу».

Перед початком роботи члени творчої групи вшанували пам’ять загиблих в усіх куточках нашої країни хвилиною мовчання.

Відкрила засідання та привітала учасників методист кабінету професійної підготовки Навчально-методичного центру професійно- технічної освіти Шавга Світлана Вікторівна.

Свої пропозиції  щодо складання орієнтовних освітніх  програм і робочих навчальних планів за новим стандартом з професії «Кухар» надали всі члени обласної творчої групи.

Підвела підсумки роботи групи методист кабінету професійної підготовки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Шавга Світлана Вікторівна.

Було прийняте спільне рішення про призначення ще одного засідання творчої групи через тиждень для остаточного вирішення питання.

Закрили засідання побажаннями здоров`я, миру та спокою.

Керівництво та колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області дякує всім учасникам обласної творчої групи за активну участь у проведенні заходу.

Слава Україні!

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

ПОСІБНИК З ОРГАНІЗАЦІЇ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

Посібник з організації змішаного навчання для закладів професійної освіти створено Міністерством освіти і науки спільно з Програмою ЄС “EU4Skills”. Він містить практичні поради для керівників і педагогів: від розробки стратегії змішаного навчання до створення безпечного та комфортного освітнього середовища. Докладніше тут.

Опубліковано в категорії: Новини, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ | Залишити коментар