Архів категорії: Педагогічний досвід

Інноваційна освітня діяльність закладів професійно-технічної освіти Одеської області

Наказом Міністерства освіти і науки України “Про проведення експерименту всеукраїнського рівня на базі державного навчального закладу “Одеський центр професійно-технічної освіти” від 25.05.2016 №565 затверджено заявку та програму експерименту всеукраїнського рівня за темою: “Технологія забезпечення доступності освітнього простору професійно-технічного навчального закладу для учнів з порушеннями слуху” на 2016-2018 роки. 

Відповідно до зазначеного наказу Державному навчальному закладу “Одеський центр професійно-технічної освіти” надано статус експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня.

За результатами проведення експерименту буде розроблено технологію забезпечення доступності освітнього простору ПТНЗ для учнів з порушеннями слуху.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини, Педагогічний досвід | Залишити коментар

ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ – ШЛЯХ ДО УСПІХУ!

Чітка організація та ефективне проведення спільного вебінару Одеським та Дніпропетровським навчально-методичними центрами професійно-технічної освіти отримали позитивну оцінку педагогів з різних куточків України  завдяки злагодженій та добросовісній роботі залучених до проведення педагогічних працівників, серед яких викладачі Одещини:

Ладиженська Світлана Володимирівна, викладач української мови та літератури ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти»;

Морозова Олена Григорівна, викладач хімії та екології Іллічівського морського коледжу Одеського національного морського університету;

Слободенюк Сергій Олександрович, викладач фізики ДНЗ «Цебриківський професійний аграрний ліцей»;

Дубина Алла Ігорівна, викладач англійської мови Одеського професійного ліцею технологій та дизайну ДЗ «Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського».

Підготовці заходу сприяла прихильність директорів професійно – технічних навчальних закладів Сущенка Сергія Борисовича, Жухи Леоніда Івановича, Горчева Аннатолія Опанасовича,  Шапошнікової Наталії Петрівни до його проведення.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти  в Одеській області висловлює свою найщирішу вдячність за небайдужість та творчу участь!

img058 img057 img056 img055
Опубліковано в категорії: Життя профтехосвіти Одещини, Методична скринька, Новини, Педагогічний досвід | Залишити коментар

Перспективний педагогічний досвід

ПРОФЕСІЙНА   ПІДГОТОВКА

Завантажити Вонітова І.І. (ДНЗ “ОПТУМ”) Графічна робота. Побудова третього виду деталі за двома заданими. Методична розробка уроку з предмету “Технічне креслення”

Завантажити Молодча Л.Ф. (ВСП “ОВПУСП НУ “ОЮА”) – Особливості побудови конструкції піджака з відносно широкими стегнами по відношенню до півобхвату грудей. Методична розробка уроку виробничого навчання

Завантажити Кудлай О.В. (ОПЛТД ПНПУ імені К.Д. Ушинського) Методична розробка виробничого навчання на тему: “Обробка верхнього зрізу спідниці пришивним поясом”

Завантажити Резнік Н.А. (Професійне училище № 3 НУ “ОЮА”). Методична розробка уроку виробничого навчання на тему: “Нарізання крипільного різьблення”

ЗавантажитиДамаскіна Т.В. (викладач хімії ДНЗ “АнПАЛ”) Використання проектних технологій в процесі викладання агротехнології

ЗавантажитиМиронюк К.В. (ДНЗ “ІПСЛ”) “Знайомство з правилами і прийомами зварювання вуглецевих сталей”. Методична розробка уроку виробничого навчання

ЗавантажитиБоброва Т.Б. (ДЗ “ПУОДАХ”) “Спряження (предмет технічне креслення)”. Методична розробка уроку

ЗавантажитиДукова Л.Д. (ДНЗ “ІВПУ”) “Приготування страв з м’яса”. Методична розробка лабораторно-практичної роботи

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ   ПІДГОТОВКА

ЗавантажитиШаповаленко І.О. (ДНЗ “АнПАЛ”) – Рекомендації щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій для візуалізації навчального матеріалу на прикладі відкритого уроку з фізики за темою “Основні положення молекулярно-кінетичної теорії та її дослідне обґрунтування”

Завантажити Тупік С.П. (ДНЗ “КПЛ”) – Методика й організація уроків української мови та літератури за технологією розвитку критичного мислення. Методична розробка з досвіду роботи

Завантажити Івахно О.М. (ДНЗ “ОПЛБА”) Впровадження міжпредметних зв’язків при підготовці кваліфікованих робітників на уроках української мови. Методична розробка з досвіду роботи

Завантажити Плютенко Л.В. (ДНЗ “ОПЛМТ”) “М.М. Коцюбинський – великий сонцепоклонник”. Методична розробка уроку з української літератури

ВИХОВНА РОБОТА

ЗавантажитиБухнаєв М.В. (кл. керівник “ЛПАЛ”) Методична розробка (проект) на тему: “Ефективне використання матеріалів музеїв в процесі виховання учнів ЛПАЛ”

МЕТОДИЧНИЙ   СУПРОВІД   ТА

ІННОВАЙІЙНІ   ТЕХНОЛОГІЇ   У   НАВЧАННІ

Завантажити Урсуленко І.В. (викладач ДНЗ “БПАЛ”) Методична розробка на тему: “Інтелектуально-творчий розвиток учнів на уроках інформатики та інформаційних технологій”

Завантажити Олійник І.П. (викладач ДНЗ “КПЛ”) Використання методу проектів на уроках англійської мови як один із шляхів формування комунікативної компетентності учня

ЗавантажитиПонятовська Т.В. (викладач ІВПУ КДАВТ) “Активізація розумової діяльності учнів ВПУ на уроках хімії методом проведення інтерактивних лекцій”

Завантажити Гребенькова Г.В. (ДЗ “ПУОДАХ”) “Кейс-метод у професійному навчанні”

Опубліковано в категорії: Педагогічний досвід | Позначки: | Залишити коментар

Всеукраїнський огляд-конкурс «Професійна освіта інвалідів, осіб з особливими потребами у професійно-технічних навчальних закладах»

Основна мета професійного навчання інвалідів — інтеграція їх у суспільство.

З цією метою у 2010 році згідно наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу «Професійна освіта інвалідів, осіб з особливими потребами у професійно-технічних навчальних закладах» від 07.09.2010 року №217 Управлінням освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації спільно з Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Одеській області було започатковано проведення такого конкурсу.

І етап огляду-конкурсу проходив з 01 жовтня 2010 року до 10 травня 2011 року.

У конкурсі прийняли участь ДНЗ ПТО Одеської області, на базі яких проводиться навчання інвалідів, осіб з особливими потребами.

У конкурсних роботах представлений цікавий погляд на проблему професійної підготовки інвалідів та осіб з особливими потребами, застосування різних альтернативних форм навчання при професійній підготовці інвалідів. В роботах прослідковується моральна відповідальність педагогічних працівників перед такими учнями та гарантування їм можливості участі в освітньому процесі.

Журі І етапу Конкурсу відмітили нові підходи педагогів до вирішення проблем дітей з інвалідністю, які допоможуть підтримати учнів, створити доступне та сприятливе середовища для їх існування та навчання і ухвалили направити конкурсні матеріали на участь у ІІ етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу:

  • Березівський професійний аграрний ліцей – викладач Урсуленко Ірина Вікторівна; творча робота на тему: «Проект дистанційної професійної освіти інвалідів, осіб з особливими потребами» детальніше
  • Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище – практичний психолог Галка Галина Аркадіївна; творча робота на тему: «Взаємодія з підлітками з відставанням інтелектуального розвитку (легка розумова відсталість)» детальніше
  • Одеський центр професійно-технічної освіти – майстер виробничого навчання Меліхова Людмила Степанівна; творча робота на тему: «Методи активного навчання учнів з вадами слуху» детальніше

 За підсумком роботи журі ІІ етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу всі учасники ДНЗ Одеської області отримали дипломи:

 І. В. Урсуленко (ДНЗ БПАЛ) – диплом ІІ ступеня;

 Г. А. Галка (ДНЗ ТПТАУ) – диплом ІІІ ступеня;

Л. С. Меліхова (ДНЗ ОЦПТО) – диплом ІІІ ступеня.

Сердечно вітаємо переможців Всеукраїнського огляду-конкурсу «Професійна освіта інвалідів, осіб з особливими потребами у професійно-технічних навчальних закладах», бажаємо творчих успіхів, нових педагогічних відкриттів!!!

Опубліковано в категорії: Педагогічний досвід | Залишити коментар

Інноваційно-інформаційні аспекти методичної роботи ПТНЗ Одеської області

До Вашої уваги пропонується анотований каталог передового педагогічного досвіду педпрацівників ПТНЗ Одеської області, в якому представлена інформація про матеріали та надбання творчо працюючих викладачів і майстрів виробничого навчання ПТНЗ Одеської області. 
Завантажити Каталог передового педагогічного досвіду педпрацівників ПТНЗ

Якщо Вас зацікавили ці матеріали, Ви можете звернутися до Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області, а також на адресу навчального закладу,  де працює носій передового педагогічного досвіду.

Опубліковано в категорії: Педагогічний досвід | Залишити коментар