Архів категорії: ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ШКОЛЯРІВ

НАВЧАЛЬНІ ІГРИ НА ПЛАТФОРМІ «ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА ОНЛАЙН»

Окрім безоплатних онлайн-курсів, на платформі «Професійна освіта онлайн» доступні ще 3 навчальні гри:

🔹 «Працевлаштування без фільтрів» — bit.ly/3GNeK05.
🔹 «BIZ-UP. Навички підприємництва для молоді» — bit.ly/3GKWB2Y.
🔹 «Профспілковий хаб: розвиваємо скіли PROактивності» — bit.ly/3RGsPm6.

Сьогодні ми детальніше розповімо, про що ці навчальні ігри, кому вони стануть у пригоді та як одночасно грати й здобувати знання.

Докладніше про ігри за посиланням.

Опубліковано в категорії: Новини, ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ШКОЛЯРІВ | Коментарі Вимкнено до НАВЧАЛЬНІ ІГРИ НА ПЛАТФОРМІ «ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА ОНЛАЙН»

ВІДБУВСЯ ВЕБІНАР ДЛЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НВИхР ТА ПРАЦІВНИКІВ, ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА КОМУНІКАЦІЇ, ПРОСУВАННЯ ТА ВСТУПНУ КАМПАНІЮ В ЗП(ПТ)О

Напередодні Тижня професійної освіти, який проводиться у рамках Європейського року навичок 2023 Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Одеській області спільно з Департаментом освіти і науки Одеської обласної військової адміністрації та філією АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Одеська регіональна дирекція» проведено вебінар для заступників директорів з НВихР та працівників, відповідальних за комунікації, просування та вступну кампанію. Тема заходу «Канали комунікації для популяризації професійної освіти». Метою даного вебінару було ознайомити педагогічних працівників з особливостями створення іміджу свого закладу, щоб зробити його привабливим для майбутніх здобувачів освіти.

Відкрила роботу вебінару, привітала учасників Ольга Литвинюк, завідуюча кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області, та окреслила зміни, які торкнулися закладів професійної освіти за останніх чотири роки.

Олена Лебеденко, викладач, Північного центру професійної освіти, презентувала роботу закладу в умовах воєнного стану та розповіла про формування престижу навчання робітничим професіям. ​

Анастасія Павловська, викладач Відокремленого структурного підрозділу «Березівське вище професійне училище Національного університету  «Одеська політехніка», розповіла про форми взаємодії з інфлюенсерами. Поділилася досвідом, як збільшити знання аудиторії про свій заклад освіти, забезпечити взаємодію з абітурієнтами під час вступної кампанії через комунікацію.

Юлія Антосюк, заступник директора з НВихР, ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського» розповіла про використання медіа-контенту у профорієнтаційній діяльності закладу професійної освіти. Поділилася досвідом, як під час вступної кампанії через комунікацію в чатах та месенджерах, співпрацею зі ЗМІ привабити майбутніх абітурієнтів.

У сьогоденних інформаційних джерелах важливо все: від того, яку інформацію ми споживаємо, і до висловів на сторінках соціальних мереж. Безпека здобувачів та працівників кожного закладу залежить також безпосередньо від інформаційної компетентності учасників освітнього процесу щодо того, яку інформацію та як варто поширювати публічно в медіа. Тож Олена Кваша, продюсерка філії АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Одеська регіональна дирекція» провела “майстер-клас” для учасників вебінару про медіаграмотність та важливість впровадження її в систему формальної освіти. Окремо зупинилася на питанні як зробити якісну рекламу свого закладу освіти.

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює щиру подяку всім учасникам вебінару за активну участь у заході, спікерам за цікаву та корисну інформацію.

​Все буде Україна!

Все буде ПТО!

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини, ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ШКОЛЯРІВ | Залишити коментар

ПРЕСТИЖ І ПЕРЕВАГИ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ В УКРАЇНІ

На виконання плану роботи НМЦ ПТО в Одеській області  01 травня 2023 року було проведено апгрейд у профорієнтаційній роботі в формі вебінару на тему: «Престиж і  переваги професійної (професійно-технічної) освіти в Україні» для голів методичних секцій класних керівників та працівників, відповідальних за комунікації, просування та вступні кампанії.

Виступила  з вітальним словом та ознайомила з планом роботи апгрейду – Романчишина Ірина, методист НМЦ ПТО в Одеській області. Представила на розгляд презентацію на тему: «Інноваційні форми проведення профорієнтаційної роботи».

Про «Особливості сучасної профорієнтаційної роботи» доповіла – Івахно Олена Миколаївна – викладач, секретар приймальної комісії ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури», продемонструвала презентацію, провела 3D екскурсію ліцеєм та надала для розгляду відеоматеріал для використання в профорієнтаційній роботі.

Провела 3D екскурсію навчальним закладом, поділилась досвідом, щодо використання різноманітних цифрових платформ у роботі та представила у презентації «Використання Інтернет – ресурсів у профорієнтаційній роботі» – Загрибельна Наталія Володимирівна – заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Одеський професійний ліцей технологій та дизайну».

Поділилася досвідом роботи на тему: «Застосування інформаційно-комунікаційних технологійу профорієнтаційній роботі: досвід Дунайського центру професійної освіти» – Зорічева Вікторія Іванівна – викладач, «Дунайський центр професійної освіти».

Питання про «Формування престижу навчання робітничим професіям у Північному центрі професійної освіти» розкрила у своєму виступі Лебеденко Олена Петрівна – викладач, «Північний центр професійної освіти», продемонструвала презентацію та відеоматеріали.

Підвела  підсумки та подякувала усім за активну роботу, Романчишина Ірина, методист НМЦ ПТО в Одеській області.

НМЦ ПТО в Одеській області висловлює вдячність спікерам та активним учасникам заходу.  Всі доповідачі  отримають сертифікати.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ШКОЛЯРІВ | Залишити коментар

ВІДБУВСЯ ВЕБІНАР ДЛЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НВИхР ТА ПРАЦІВНИКІВ, ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА КОМУНІКАЦІЇ, ПРОСУВАННЯ ТА ВСТУПНІ КАМПАНІЇ В ЗП(ПТ)О

04 квітня 2023 року відбувся вебінар для заступників директорів з НВихР та працівників, відповідальних за комунікації, просування та вступні кампанії. Тема заходу «Масмедіа та інновації в популяризації професійної освіти». Метою даного вебінару було ознайомити педагогічних працівників з особливостями створення іміджу свого закладу, щоб зробити його привабливим для майбутніх здобувачів освіти.

Відкрила роботу вебінару Лариса Кашуба, заступник директора НМЦ ПТО в Одеській області, яка окреслила напрями розвитку цифрової трансформації в освіті. Та наголосила, що цифрова трансформація освітньої діяльності закладів професійної освіти є перспективним шляхом підготовки висококваліфікованих робочих кадрів.

Про пріоритетність завдань вступної кампанії 2023, умови та обмеження під час воєнного стану,  розповіла Ольга Литвинюк, завідуюча кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи  НМЦ  ПТО  в  Одеській  області. Та окремо зупинилася на веб-ресурсах корисних в профорієнтаційній роботі.

Спікери заходу Ірина Романчишина, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області,  Анастасія Павловська, викладач Відокремленого структурного підрозділу “Березівське вище професійне училище Національного університету Одеська політехніка” та Надія Кабак, заступник директора з НВихР Державного навчального закладу “Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище” з кінця вересня до середини грудня 2022 року пройшли навчальні курси з популяризації професійно-технічної освіти для працівників галузі «ВидноКурс», які було організовано в рамках співпраці Міністерства освіти і науки України разом з Програмою «EU4Skills». Тож з задоволенням поділилися набутими знаннями з педагами Одещини.

Так, Ірина Романчишина, методист  НМЦ  ПТО  в  Одеській  області розповіла про алгоритм формування позитивного медіа-іміджу закладу освіти. Та поділилася досвідом, як випускникам ЗЗСО допомогти обрати професію мрії.

Надія Кабак, заступник директора з НВихР Державного навчального закладу “Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище” звернула увагу присутніх на ролі засобів масової інформації в профорієнтації молоді. Розповіла з чого складається медіаплан вступної кампанії, базові пункти які обов’язково входять до медіаплану. Окреслила комунікаційні цілі при роботі із ЗМІ.

Анастасія Павловська, викладач  ВСП «Березівське вище професійне училище ДУ «Одеська політехніка» представила цікаву презентацію «Популяризація профтехосвіти за допомогою соціальних мереж». Розповіла, як в профорієнтації допоможуть Facebook та Instagram. Чому важливо вести соціальні мережі та як скласти контент-план. Також поділилася корисними сервісами для оформлення контенту.

Захід відбувся в творчій, доброзичливій атмосфері. Щиро дякуємо всім учасникам заходу за активну участь! Бажаємо гарної вступної кампанії! Креативних ідей! Віримо в ЗСУ! Все буде Україна! #ВСЕБУДЕПТО

МАТЕРІАЛИ ЗАХОДУ: https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1YagrqJNo_fO02HvJ9dPBItIOHSptmdZq
Опубліковано в категорії: Новини, ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ШКОЛЯРІВ | Залишити коментар

ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ “ПРОФЕСІЙНА ОРІЄНТАЦІЯ: УСПІШНІ ПРАКТИКИ ТА НОВІ ВИКЛИКИ”

20 грудня 2022 року у м. Рівне, за участі представників Міністерства освіти і науки України, Центрів кар’єри закладів профтехосвіти, керівників та експертів проєкту EU4Skills, відбулася Всеукраїнська конференція «Професійна орієнтація: успішні практики та нові виклики».

 

Від Одеської області у заході прийняли участь Борис Шатохін, методист НМЦ ПТО в Одеській області та В’ячеслав Вірич майстер виробничого навчання, викладач ВСП “Березівське ВПУ Одеської політехніки”.

Під час конференції учасники обговорили роботу з професійної орієнтації в закладах освіти в сучасних умовах, проблеми та виклики, з якими стикаються, а також ознайомилися з успішними прикладами організації профорієнтації.

На завершення відвідали ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» де було відкрито навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем та устаткування «Сучасна сантехнічна освіта».

Щиро вдячні організаторам за гостинність та чудовий захід! Всім наснаги та успіхів у роботі!

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ШКОЛЯРІВ | Залишити коментар