Архів категорії: ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ З ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ТОРГІВЛІ ТА ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ

Відповідно  до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічного освіти в Одеській області 20 грудня 2023 року відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з підготовки кваліфікованих робітників торгівлі та громадського харчування.

На засідання були запрошені викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання з професій: «Продавець продовольчих товарів»,  «Контролер-касир», «Кухар», «Кондитер», «Пекар», «Офіціант», «Бармен», «Майстер ресторанного обслуговування».

Засідання проводилось у формі онлайн-вебінару на тему: «Соціальне партнерство як основна форма взаємодії закладів професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями у процесі підготовки кваліфікованих робітників професій торгівлі та громадського харчування».

У заході прийняли участь представники 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, у кількості 45 осіб.

Відкрила вебінар та привітала учасників засідання  координатор заходу, методист Навчально-методичного центру професійно – технічної освіти Шавга Світлана Вікторівна, яка ознайомила учасників з результатами моніторингових досліджень, які проводились методичною службою НМЦ ПТО в Одеській області з впровадження дуальної форми навчання у навчально-виробничий процес.

На засідання був запрошений представник від роботодавців, старший менеджер мережі супермаркетів «Обжора» Марченко Сергій Миколайович, з якою вже багато років співпрацює з впровадження  дуальної форми навчання ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та громадського харчування.

Спільну доповідь на тему «Співпраця з роботодавцями: дуальна форма навчання з інтегрованої професії «Продавець продовольчих товарів, Контролер – касир»  дуже цікаво представили заступник директора училища Терновський Віктор Григорович та старший майстер Зеленюк Олена Сергіївна.

Марченко Сергій Миколайович підсумував результати роботи з впровадження дуальної форми навчання та окреслив подальші  плани роботи з навчальним закладом.

Гончар Алла Петрівна, викладач спецдисциплін ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» розповіла, як в училищі реалізується компетентнісний підхід в освітньому процесі при підготовці кваліфікованих працівників з професій торговельно-кулінарного профілю. Презентацію гри-квесту «НАЦІОНАЛЬНА ВАЛЮТА УКРАЇНИ» представив заступник директора училища Терновський Віктор Григорович.

Портей Марія Іванівна, майстер виробничого навчання ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» розповіла про роботу кулінарного хабу, відкритого на базі центру та їх співпрацю з ресторанними господарствами з підготовки здобувачів освіти за професією «Кухар, Кондитер».

Про діяльність майстра виробничого навчання в процесі впровадження соціального партнерства  з підготовки кваліфікованих робітників за напрямом «Громадське харчування» доповіла Плахотнюк Наталія Вікторівна, викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ВСП «Березівське вище професійне училище НУ «Одеська політехніка».

Осадчук Наталія Петрівна,   викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ВСП «Березівське вище професійне училище НУ «Одеська політехніка» продемонструвала популяризацію традиційних українських та світових кухонь  у професійно – практичній підготовці кваліфікованих робітників та яку роль відіграє соціальне партнерство на якість підготовки.

Методика організації професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників у закладі професійної освіти на модульно – компетентнісній основі в співпраці з роботодавцями, яку представила учасникам вебінару Блажко Олена Петрівна, викладач спецдисциплін ЗП(ПТ)О «Дунайський центр професійної освіти» була змістовною та цікавою.

Сучасний досвід соціального партнерства у професійній освіти висвітлила у своїй презентації та відеороликах Комарніцька Тетяна Анатоліївна, викладач спецдисциплін Північного центру професійної освіти. Та робота, яку проводять у закладі освіти та поза межами закладу педагогічні працівники, здобувачі освіти на підтримку народу та Збройних Сил України служить достойним прикладом та всілякої поваги.

З усіма презентаціями можна буде ознайомитися та взяти для використання у роботі ТУТ.

Учасники заходу обговорили  актуальні питання взаємодії закладів професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями  в умовах воєнного стану та їх участі у підготовці кваліфікованих робітників торгівлі та громадського харчування.

Закрили засідання обласної методичної секції побажаннями здоров`я, успіхів у роботі у цей непростий час, миру та злагоди.

Керівництво та колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює подяку всім доповідачам та учасникам заходу за активну участь у проведенні засідання, вітає з прийдешніми святами.

Бажаємо всім міцного здоров`я, творчих здобутків, мирного неба та перемоги Україні.

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

ВІДБУВСЯ ВЕБІНАР ВИКЛАДАЧІВ ПРЕДМЕТІВ ІНФОРМАТИКА, ТЕХНОЛОГІЇ, МИСТЕЦТВО ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

20 грудня відбувся вебінар викладачів предметів Інформатика, Технології, Мистецтво закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Шатохін Борис Ілліч, методист НМЦ ПТО в Одеській області, привітав учасників вебінару, у своєму виступі сконцентрувався на нормативних документах МОН, які регламентують викладання цих предметів.

Башкатова Євгенія Володимирівна, викладач інформатики та математики ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти», презентувала свою роботу «Дослідницька діяльність та застосування цифрових інструментів у викладанні предмету інформатика та технології». Виступ був дуже різноманітним, показана робота з інтерактивним підручником, дослідницьку роботу з тестуванням у різних форматах, провела показ інтерактивного тестування серед учасників вебінару, що визвало зацікавленість.

Гасюк Тетяна Миколаївна, викладач предмета «Мистецтво» Відокремленого структурного підрозділу «Березівське вище професійне училище Національного університету «Одеська політехніка», виступила з доповіддю «Дослідницька діяльність та застосування цифрових інструментів на уроках мистецтва». Продемонструвала широкий спектр тем і застосунків, платформ, форм роботи із здобувачами освіти (проєкт «Ляька-мотанка», проєкт «Протидія Насилля», театр мод «Березівонька», ізостудія «Натхнення», центр СУЗІР’Я, театр тіней, …). Здобувачам освіти керівництво закладу забезпечило дуже різноманітні і комфортні умови для підвищення свого культурного рівня.

Антонюк Юлія Миколаївна, викладач предметів «Інформатика», «Технології» ДНЗ «Ананьївський ПАЛ» презентувала виступ на тему «Впровадження модулю «Основи робототехніки» в професійній підготовці». Всі побачили, як при вивченні відповідного модуля на уроках Технології здобувачі освіти далі використовують ці навички у практичні результати при виконанні всіляких проєктів.

Лисеменкова Сніжана Степанівна, викладач технології ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського» показала роботу «Цифрові інструменти для збору та обробки даних в дослідницькій діяльності учасників освітнього процесу». Було показано роботу з нетрадиційними цифровими інструментами, але всі побачили вражаючі результати, якщо їх використовувати «на повну». Також презентувала свій інтерактивний підручник.

Власними цікавинками доповнили основну тему вебінару викладачі, які прийняли активну участь у обговоренні. Це Павловська Анастасія Олександрівна, викладач інформаційних технологій ВСП “Березівське вище професійне училище Національного університету “Одеська політехніка”, Дмитренко Олена Борисівна, викладач інформатики Об’єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг НУ “ОЮА”. В своїх виступах вони залишили посилання на власні розробки, сервіси і сайти для роботи.

Наприкінці учасники вебінару подякували всім спікерам, побажали один одному подальших успіхів у роботі.

 

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Залишити коментар

ВІДБУЛОСЯ ОНЛАЙН ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ НОВОПРИЗНАЧЕНИХ МЕТОДИСТІВ ЗА ТЕМОЮ «СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ З ПЕДАГОГІЧНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ)СВІТИ»

19 грудня 2023 року відбулося онлайн засідання школи новопризначеного методиста за темою «Системний підхід до методичної роботи з педагогічними працівниками закладів професійної (професійно-технічної) світи».

Спікери заходу: Ольга Литвинюк, завідуюча кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області та Олена Лопакова, голова методичного об’єднання методистів Одеської області, методист ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського».

Цього разу учасники засідання (новопризначені методисти, заступники директорів із навчально-методичної (навчальної, методичної) роботи, які тільки розпочали свою діяльність) обмінювалися досвідом з таких питань:

  • Trello – онлайн платформа для управління проектами та задачами в роботі методичного кабінету.

В ході заходу присутні пройшли тренінг «Професійна мобільність педагога або чому треба вчитися і змінюватися все життя?». Обговорили, як підвищувати інтерес і бажання займатися улюбленою справою в сучасних умовах. Ділилися досвідом та обговорили проблеми.

Засідання пройшло в доброзичливій, творчій атмосфері.

Щиро дякуємо всім учасникам заходу за активну участь! Бажаємо миру та затишку в оселях, творчих успіхів і перемоги. До нових зустрічей!

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Залишити коментар

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙ ЗВАРЮВАЛЬНОГО НАПРЯМУ

Питання використання технологій змішаного навчання для формування професійної компетентності майбутніх зварників, відповідно до вимог сучасного  ринку праці, обговорювались на засіданні обласної методичної секції педагогічних працівників професій зварювального напряму, яке відбулось 7  грудня 2023 року в режимі онлайн на платформі Google Meet.

У заході взяли участь:  голова правління Одеського обласного товариства зварників України, Воробйов Олександр Миколайович,  викладачі та майстри виробничого навчання 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Координатор секції Антонюк Н.О., методист НМЦ ПТО в Одеській області, привітала учасників засідання, ознайомила з результатами моніторингових досліджень системи закладів професійно-технічної освіти області, які готують кваліфікованих робітників зварювальних професій та окреслила основні завдання, що стоять перед педагогічними працівниками у 2024 році.

Про сучасні підходи та міжнародні вимоги щодо виконання зварювальних робіт розповів учасникам заходу Воробйов Олександр Миколайович, головний зварник АТ «Одеський припортовий завод».

Віртуально засідання відбулося на базі Навчально-практичного центру з професій: «Електрозварник ручного зварювання», «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах», «Зварник» в ДНЗ «Ананьївський професійний аграрний ліцей»». Про реалії, перспективи та особливості підготовки робітничих кадрів за професіями зварювального напряму розповіла заступник директора ліцею, Барова Людмила Петрівна.

В ході екскурсії  Поліщук Тетяна Миколаївна, старший майстер, представила функціонування навчально-практичного центру, як інвестиції в якісну підготовку конкурентоспроможних кваліфікованих робітників.  Чугаєнко Володимир Іванович, майстер в/н, ДНЗ «Ананьївський професійний аграрний ліцей» блискуче провів майстер-клас з виготовлення кронштейну для вогнегасника.

Шестопалов Олександр Іванович, викладач, старший майстер Чорноморського морського фахового коледжу Одеського Національного Морського Університету,  голова секції, звернув увагу колег на особливості та проведення виробничого навчання та проблеми організації виробничої практики за професією «Електрогазозварник» в умовах воєнного стану.

З захопленням учасники вебінару знайомилися з передовим досвідом використання тестових технологій для перевірки рівня навчальних досягнень в ЗП(ПТ)О Вонітової Інни Іванівни, викладача Одеського вищого професійного училища автомобільного транспорту.

Про організацію та проведення змішаного навчання  здобувачів освіти за професією «Електрогазозварник» в Білгород-Дністровському професійному будівельному ліцеї» розповів Сидорко Василь Іванович, старший майстер, викладач спецдисциплін.

Кращий досвід партнерської співпраці  закладу професійної освіти і підприємства в організації та проведенні практичної підготовки майбутніх електрогазозварників, презентувала присутнім  заступник директора Ісаївського професійного аграрного ліцею, Балагура Надія Іванівна.

Учасники засідання обговорили основні актуальні проблеми щодо впровадження інноваційних освітніх та  використання галузевих технологій підприємств у підготовку кваліфікованих робітників зварювального напряму. Зупинились на гострих кадрових проблемах в закладах професійної освіти, пов’язаних не лише з низьким рівнем заробітної плати майстрів виробничого навчання та викладачів спецдисциплін, а й з війною, яка змусила багатьох педагогів припинити навчальний процес і відправитися добровольцями на фронт.

По закінченню були підведені підсумки засідання секції і прийняті методичні рекомендації.

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює особливу подяку доповідачам та виступаючим за  активну участь у проведенні засідання. Усім бажаємо міцного  здоров’я, творчих здобутків та Миру в Україні.

Презентації ТУТ

 

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

СПРЯМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ РЕКЛАМИ НА ПОПУЛЯРИЗАЦІЮ РОБІТНИЧИХ ПРОФЕСІЙ З УРАХУВАННЯМ ҐЕНДЕРНОГО АСПЕКТУ

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області 05 грудня 2023 року відбувся семінар-практикум на тему «Спрямування соціальної реклами на популяризацію робітничих професій з урахуванням гендерного аспекту».

До участі у заході запрошені заступники директорів з НВихР та працівники, відповідальні за комунікації, просування та вступну кампанію.

📌Спікери заходу: методисти кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області Ольга Литвинюк, Вадим Стоянов, Богдан Шевченко, Ірина Романчишина.

Семінар-практикум включав у себе актуальні питання руйнування стереотипів і міфів, які точаться довкола проблеми гендерної рівності.

В ході заходу розглянули:

📌Чи існують питомо (не) жіночі та (не) чоловічі професії.

📌Дівчата та хлопці у професіях технічної творчості.

📌Дівчата та хлопці у соціально-гуманітарних професіях. Гендерний аспект.

📌Гендерні гачки.

 

Учасники семінару-практикуму активно обговорювали дану тему, ділилися думками та міркуваннями.

Колектив Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює щиру вдячність учасникам заходу за активну участь. Бажаємо всім міцного здоров`я, творчих здобутків, мирного неба та перемоги Україні!

Матеріали заходу

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Залишити коментар