Архів категорії: ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ 2024/2025 У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Міністерство освіти і науки України надало рекомендації закладам вищої, фахової передвищої та професійної освіти щодо підготовки до нового навчального року.

Детальніше

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ | Залишити коментар

ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ЗІ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТИ КАТЕГОРІЇ ВПО, ПОСТРАЖДАЛИМИ ПІД ЧАС ВІЙНИ, ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Сьогодні 31 травня 2024 року спеціалісти та педагоги Одеської області зібралися на вебінарі, присвяченому важливій темі виховної роботи зі здобувачами освіти категорії ВПО, постраждалими під час війни та особами з особливими освітніми потребами у закладах освіти.

Захід відбувся в рамках плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області.

Відкрила роботу заходу та привітала учасників вебінару Литвинюк Ольга Михайлівна – завідувачка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області.

Ознайомив присутніх з планом роботи та наголосив на актуальних проблемах – Шевченко Богдан Григорович, методист кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області.

Тему «Інтеграція/адаптація дітей ВПО та дітей з ООП в умовах воєнних дій: психолого-педагогічні аспекти» розглянула Ірина Миколаївна Орленко, завідувачка Одеського обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

 

Романчишина Ірина Василівна, методистка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області, доповіла про сучасну політику стосовно людей з особливими освітніми потребами.

Тему співпраці між викладачами, батьками та дітьми з особливими освітніми потребами у контексті інклюзії відкрила та детально проаналізувала у своєму виступі Олена Григорівна Гриньова, класний керівник в ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ПНПУ ім.К.Д.Ушинського».

Приєднавшись до обговорення, Оксана Миколаївна Плетньова, заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури», висвітлила важливість цього аспекту для успішного освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами.

У своїй презентації на тему «Інклюзивна освіта як шлях до формування толерантного суспільства, де кожен забезпечений правом на гідне життя та розвиток», Оксана Олександрівна Задорожна, класний керівник в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти», пролила світло на цю проблему, підкреслюючи її значення для сучасного суспільства.

Ольга Вадимівна Даценко, практичний психолог ДНЗ «Одеський ліцей морського транспорту», у своєму виступі з презентацією звернула увагу на актуальне питання адаптації роботи зі здобувачами освіти категорії ВПО.

У своїй презентації Валентина Сергіївна Шєфер, практичний психолог ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури», висвітлила тему «Альтернативні підходи до роботи з особами з особливими освітніми потребами» в закладі освіти. Учасники заходу брали активну участь у дискусії, ділилися власним досвідом та обговорювали актуальні проблеми, шукаючи шляхи їх вирішення.

Завершуючи вебінар, Ольга Михайлівна Литвинюк підкреслила важливість того, щоб ми, педагоги, завжди пам’ятали, що наші учні – це не лише ті, хто здобуває знання, але й унікальні особистості зі своїми власними життєвими історіями та потребами.

На завершення вебінару учасники сердечно побажали один одному успіхів, натхнення та продуктивної роботи в майбутньому.

Вебінар став важливою подією для педагогів та спеціалістів освітнього середовища, які зібралися разом для обговорення та обміну досвідом у важливій сфері виховної роботи.

Колектив навчально – методичного центру професійно – технічної освіти в Одеській області щиро дякує усім спікерам та учасникам заходу за плідну підготовку та активність протягом вебінару.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Залишити коментар

ВІДБУЛОСЬ ОНЛАЙН-ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ МЕТОДИСТІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

22 квітня 2024 року у формі вебінару відбулося засідання секції методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Одеської області. Тема: «Підсумки апробації нового Положення про атестацію педагогічних працівників» (наказ МОН від 09.09.2022 №805).

Присутні: методисти, заступники директорів із навчально-методичної (навчальної, методичної) роботи.

Спікери заходу: Хмельницька Людмила Миколаївна, методист НМЦ ПТО в Одеській області; Дмитрашко Тетяна Андріївна, методист ДНЗ ««Одеський професійний ліцей морського транспорту»; Гачук Олена Валеріївна, методист ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти»; Мітрова Алла Григорівна, методист ЗП(ПТ)О «Дунайський центр професійної освіти»; Лопакова Олена Миколаївна, голова обласної комісії методистів, методист ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського».

Учасників секції привітала Ольга Литвинюк, завідуюча кабінетом організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області, та окреслила основні завдання в роботі атестаційних комісій І рівня.

Оскільки цьогоріч атестація проходила за Новим положенням, методисти закладів професійної освіти Одещини плідно попрацювали та спрямували сумісну роботу на досягнення головної мети – забезпечити дотримання прав педагога для упевненого проходження маршруту атестації.

В цьому контексті варто зазначити, щоб допомогти профтехосвітянам області опрацювати різні аспекти проведення комплексного оцінювання професійної діяльності педагогічного працівника, команда НМЦ та методистів ЗПО видали методичний порадник, провели засідання «Школи молодого методиста», розробили посадові інструкції, провели консультації щодо вагоміших норм Положення про атестацію та ключових нововведень.

В рамках заходу спікери поділилися позитивним досвідом та напрацюваннями щодо організації роботи атестаційної комісії І рівня, атестації викладачів та майстра виробничого навчання, поділилися досвідом практичного використання платформи Єдиної атестаційної системи.

Учасники секції активно обговорили нове Положення про атестацію педагогічних працівників, зупинившись на ключових змінах та елементах, що потребують певного удосконалення формулювань і уточнень.

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює подяку спікерам та учасникам заходу за активну участь у проведенні засідання.

Бажаємо усім терпіння, наснаги, успіхів, нових звершень!

Опубліковано в категорії: Методична скринька, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Коментарі Вимкнено до ВІДБУЛОСЬ ОНЛАЙН-ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ МЕТОДИСТІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДБУЛАСЬ ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ ВИКЛАДАЧІВ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН

Відповідно до річного плану роботи НМЦ ПТО в Одеській області 29 березня відбулась онлайн-зустріч викладачів суспільствознавчих предметів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему “Професійно вдосконалюємось: Погуглив, скачав, запозичив. Вміння користуватись цифровою грамотністю”.

У заході взяли участь представники 27 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, у кількості 32 осіб.

Привітала учасників заходу Соколюк Світлана Василівна, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області та поінформувала щодо результатів проведеного, закладами професійно-технічної освіти, моніторингу вхідного зрізу знань здобувачів освіти першого курсу та моніторингу першого семестру здобувачів освіти.

Розпочав засідання Романенко Максим Іванович, викладач історії, громадянської освіти, географії Кодимського ТВСВ Північного центру професійної освіти, який поділився досвідом про значення та використання цифрової грамотності в епоху штучного інтелекту.

Продовжила роботу Гінкул Ганна Миколаївна, викладач історії, географії ДНЗ “Ананьївський професійний аграрний ліцей”. Вона продемонструвала на власному досвіді основні принципи ефективного пошуку та застосування інформації на уроках географії.

Коваленко Світлана Михайлівна, викладач історії ДНЗ “Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище” звернула увагу колег на можливості використання цифрових ресурсів для створення цікавих уроків історії.

Про застосування і використання інтерактивних вправ та завдань, для залучення здобувачів освіти на уроках громадянської освіти продемонстрував Баханастюк Геннадій Валерійович, викладач історії, громадянської освіти ДНЗ “Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей”.

Щодо пошуку та демонстрації можливостей використання цифрових ресурсів на уроках історії України поінформував Завізіон Валерій Русланович, викладач історії “Чорноморський морський фаховий коледж ОНМУ”.

Цікаво розповіла про освітнє середовище закладів професійної (професійно-технічної) освіти: досвід, практика, інновації, Швець Наталія Олександрівна, викладач історії, громадянської освіти ДНЗ “Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту”.

Висвітлила освітні платформи для підготовки здобувачів освіти до НМТ з історії України Вікторія Іванівна Зорічева, викладач історії “Дунайський центр професійної освіти”.

Під час засідання Володимир Сергійович Лопаков, голова обласної методичної секції викладачів суспільствознавчих предметів, провів дискусійну панель “Як організувати якісний освітній процес в умовах війни”. Було кинуто посилання в групі викладачів суспільствознавчих предметів, де викладачі висловили свої бачення та побажання щодо покращення навчального процесу.

Підбила підсумок роботи обласної методичної секції Соколюк Світлана Василівна, методист НМЦ ПТО в Одеській області. Викладач має не лише вчити, а ще й займатися самоосвітою сам, головна ціль нашого онлайн-практикуму. Ми зібрались задля спільної справи – не зареєструватися для галочки та втекти, а саме для того, щоб дізнатись щось нове і використати, застосувати у своїй професійній діяльності. Викладачам, які доклали немало зусиль в оформленні презентацій, поділились своїм педагогічним досвідом щодо використання тих чи інших платформ, інтернет-ресурсів, спасибі. Це велика відповідальність – не розчарувати учасників онлайн-практикуму, а надихнути їх ідеями для проведення творчих уроків. І всім педагогічним працівникам учасникам нашого засідання здоров’я, натхнення, терпіння, мирного неба, щоб ваші викладацькі таланти назавжди залишились теплими спогадами у пам’яті ваших вихованців. Мирного неба, перемога буде за нами.

Матеріали ТУТ

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Коментарі Вимкнено до ВІДБУЛАСЬ ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ ВИКЛАДАЧІВ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ: РЕАЛІЇ, НОВІ ІДЕЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

28 березня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Одеській області проведено обласний семінар-нараду для заступників директорів з навчально-виробничої роботи ЗП(ПТ)О на тему «Актуальні питання професійної освіти: реалії, нові ідеї та перспективи».

Форма та режим заходу: дистанційно (синхронний режим) за допомогою сервісу Google Meet.

Відкрила роботу Лариса Кашуба, заступниця директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області, опрацювала з учасниками семінару-наради основні нормативно-правові документи, які регламентують діяльність закладів професійної (професійно-технічної) освіти, ознайомила зі Стратегічним планом діяльності Міністерства освіти і науки України до 2027 року – ключовим документом, що визначає 9 стратегічних пріоритетів та цілей відомства на найближчі роки.

Під час заходу з учасниками обговорено процедуру акредитації кваліфікаційних центрів. Досвідом роботи з даного питання поділилася Людмила Бєлайчук, методист Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».

Рішенням Національного агентства кваліфікацій Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» акредитований як кваліфікаційний центр у 2022 році.

Тетяна Чепіс, завідувачка кабінету загальноосвітньої підготовки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області, зосередила увагу учасників наради на особливостях загальноосвітньої підготовки у 2023-2024 н.р.

Використання конструктивних ідей зарубіжного досвіду у модернізації профтехосвіти презентувала Світлана Шавга, методист кабінету професійної підготовки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області. Поділилася враженнями та набутими знаннями від участі в навчальному семінарі на тему «Методологія компетентнісно-орієнтованого оцінювання та практика її застосування в країнах ЄС: шляхи та напрями інтеграції в українську сферу освіти», який відбувся з 12 по 15 березня 2024 року в місті Афіни (Греція).

Ольга Литвинюк, завідувачка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області, зосередила  увагу на регіональних формах представлення та поширення кращого досвіду педагогічних працівників. Обговорила питання організації та проведення обласного «Фестивалю педагогічних інновацій».

Матеріали семінару-наради

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Коментарі Вимкнено до АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ: РЕАЛІЇ, НОВІ ІДЕЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ