Архів категорії: ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

ВІДБУВСЯ ВЕБІНАР ДЛЯ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ РОБОТИ ТА СТАРШИХ МАЙСТРІВ ЗАКЛАДІВ П(ПТ)О

17 вересня 2024 року відбувся вебінар на тему: «Алгоритмізація процесів створення навчально-практичних центрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти», за участі 36 педагогічних працівників – заступників директорів з навчально-виробничої роботи та старших майстрів.

На заході було представлено аналіз системи навчально-практичних центрів, створених на базі ЗП(ПТ)О, які забезпечують підготовку кваліфікованих робітників. Акцентовано увагу присутніх на позитивні і негативні сторони їх роботи. Запропоновано  рекомендації для подальшого розвитку центрів,  усунення недоліків та вирішення проблем.

 Особливу увагу приділено питанням стратегічного планування і  реалізації проєктів ЗП(ПТ)О по створенню навчально-практичних центрів,  організації та забезпеченню їх діяльності.

Учасники заходу ознайомилися з досвідом роботи центрів Березівського вищого професійного училища НУ «Одеська політехніка» та Одеського центру професійно-технічної освіти,  які протягом останніх трьох років показують позитивні результати діяльності.

В ході вебінару активно обговорювалися важливі питання організації діяльності НПЦ та оцінки їх ефективності. Присутні отримали необхідні знання, практичні інструменти та поради для створення і забезпечення ефективного функціонування навчально-практичних центрів – структурних підрозділів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Матеріали засідання розміщені тут

Дякуємо всім за участь у заході та співпрацю!

Опубліковано в категорії: НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ЦЕНТРИ, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ | Залишити коментар

ПРО ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ПІДГОТОВКИ В НОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ У ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

За останні роки освітнє поле в Україні проросло потужними освітніми ініціативами. Але цей ландшафт ще дуже свіжий, сирий, у ньому бракує якихось дуже елементарних засобів навігації. Тому ми задумували цю дискусію, щоби зорієнтуватися, налаштуватися один на одного і вибрати власну відправну точку. Задля забезпечення якісної та безпечної освіти в умовах сучасних викликів Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти  в Одеській області 17 вересня 2024 року проведено засідання проблемного  столу «Про викладання предметів загальноосвітньої підготовки у новому навчальному році» для голів методичних секцій предметів загальноосвітньої підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Тетяна Чепіс, завідувачка кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області, зазначила, що загальноосвітня підготовка у професійному навчальному закладі має свої особливості, оскільки вивчення загальноосвітніх предметів здійснюється одночасно з вивченням спеціальних предметів та з виробничим навчанням, то насамперед необхідно, щоб обидва види навчання взаємодоповнювали один одного.

Останнім часом досить часто оновлюються стандарти професійної підготовки. І так, як планування начального процесу для підготовки кваліфікованих робітників з наданням повної загальної середньої освіти розробляють заклади професійної (професійно-технічної) освіти складаючи робочі навчальні плани то все складнішим стає  питання дотримання  вимог до складання цих планів.

Тетяна Павлівна акцентувала увагу на нормативно-правовому забезпеченні, вимогах щодо викладання предметів загальноосвітньої підготовки у новому навчальному році.

Варто звернути увагу на рівномірний розподіл годин предметів загальноосвітньої підготовки з урахуванням послідовності вивчення матеріалу відповідно до змісту затверджених програм без переривання їх вивчення та, не допускаючи перевантаження здобувачів освіти одним із предметів.

Представники закладів професійної (професійно-технічної) освіти отримали відповіді на проблемні запитання.

Під час засідання проблемного  столу методистами Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти  в Одеській області Світланою Соколюк, Борисом Шатохіним та головами обласних методичних секцій Оленою Гриньовою, Юлею Мілюковою, Володимиром  Лопаковим,  викладачі  ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ПНПУ ім. К.Д. Ушинського» обговорено актуальні питання організації освітнього процесу та планування роботи у новому навчальному році.

Антоніна Чернишева, викладач громадянської освіти ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту» поділилася інформацією впровадження пілотного курсу з громадянської освіти «Демократія ідеї на практиці» для професійних професійно-технічних навчальних закладів.

Учасники онлайн-заходу звернули увагу на чітке планування роботи та шляхи удосконалення сучасних інструментів, форм і методів роботи із здобувачами освіти, особливо в умовах змішаного (дистанційного) навчання; оновлення комплексно-методичного забезпечення предметів; запровадження комп`ютерних  ІТ-технологій в освіті; використання навчально-методичного забезпечення Інформаційно-методичного порталу Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти  в Одеській області.

Голови методичних секцій предметів загальноосвітньої підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти отримали не тільки рекомендації для роботи секцій, а й конкретні завдання на новий навчальний рік.

Дякуємо учасникам проблемного столу, що відгукнулися на пропозицію зустрітися сьогодні, за готовність ділитися своїми думками, ідеями.

«Проблемний стіл» – сприяв розвитку у педагогів прагнення до самоосвіти, розширення й поглиблення знань.

Велика вдячність і повага усім нашим воїнам, які боронять нашу Батьківщину. Вони зберігають наше вільне майбутнє ціною власного здоров`я та життя, вдячність їм висловлюватиме ще не одне покоління українців.

Починаємо новий навчальний рік задля перемоги.

Матеріали заходу тут.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ | Залишити коментар

ВІДБУЛОСЯ ОНЛАЙН-ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ НОВОПРИЗНАЧЕНОГО МЕТОДИСТА

16 вересня 2024 року відбулося онлайн-засідання школи новопризначеного методиста, в якому взяли участь 14 новопризначених методистів та заступників директорів із навчально-методичної роботи. Учасники заходу — це фахівці, які тільки розпочинають свою діяльність або потребують методичної допомоги.

Спікери заходу:
Ольга Литвинюк — завідувачка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області;
Людмила Хмельницька — методистка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області;
Олена Лопакова — методистка ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг», голова методичного об’єднання методистів Одеської області.

Засідання було присвячено темі «Сім корисних порад для методиста ЗП(ПТ)О: комплексне оцінювання діяльності педагогічних працівників та їх заохочення». Основним акцентом зустрічі став новий посібник для методистів, який допомагає в ефективній оцінці професійної діяльності педагогічних працівників у міжатестаційний період. Посібник надає методистам конкретні рекомендації для організації роботи з педагогами та підтримки їхньої професійної діяльності.

Учасники отримали практичні поради щодо впровадження інновацій у навчальний процес, а також обговорили важливість заохочення педагогів як потужного чинника мотивації в освітньому середовищі.

Засідання завершилося обговоренням завдань для подальшої роботи, серед яких — ознайомлення зі стандартами вчителя закладу загальної середньої освіти та розробка анкети для оцінювання роботи педагогічних працівників.

Дякуємо всім учасникам за плідну роботу!

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ | Залишити коментар

ПРО ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКЛАДАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ/ІНТЕГРОВАНИХ КУРСІВ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ У 2024/2025 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ», ЛИСТ МОН № 1.1/15776-24 ВІД 30 СЕРПНЯ 2024 РОКУ

Міністерство освіти і науки України опублікувало Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів / інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році. Ознайомитись можна за покликанням.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ | Залишити коментар

ОНЛАЙН-НАРАДА ЩОДО СТВОРЕННЯ ОСЕРЕДКІВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКЛАДАННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРЕДМЕТА «ЗАХИСТ УКРАЇНИ» У ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ

05 вересня 2024 року завідувачка кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області Чепіс Т.П. та методист Шатохін Б.І. взяли участь в онлайн-нараді щодо створення осередків для забезпечення викладання навчального предмета «Захист України» у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, яку організував Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

Із вступним словом виступив директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Лончак О.А., який зазначив, що заклади професійної освіти нашої області, які беруть участь у створенні осередків для забезпечення викладання навчального предмета «Захист України», почнуть працювати за новою модельною програмою з цього предмету. Звернув увагу керівників закладів на необхідність якнайшвидше заповнити необхідні документи і через систему «Prozorro Market» отримати обладнання відповідних кабінетів.

Задорожна Л.К., директор КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», зазначила, що найближчим часом почнуться курси перепідготовки викладачів предмета «Захист України» щодо роботи за новою програмою. Також звернула увагу керівників закладів до листа МОН «Рекомендації з облаштування Осередків», на додаток до листа МОН «Алгоритм створення осередків для викладання навчального предмета «Захист України» у закладах освіти», у т.ч. на правильний розрахунок навантаження викладачів.

Організатори відповіли на запитання, які виникали в учасників.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ | Залишити коментар