Архів категорії: ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

ВІДБУЛОСЯ ОНЛАЙН-ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ НОВОПРИЗНАЧЕНОГО МЕТОДИСТА

18 березня 2024 року відбулося онлайн-засідання школи новопризначеного методиста.

Учасники заходу: 14 новопризначених методистів, заступників директорів із навчально-методичної (навчальної, методичної) роботи, які тільки розпочали свою діяльність (стаж роботи до трьох років) та ті, що потребують методичної допомоги.

Спікери заходу: Ольга Литвинюк, завідувачка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області, Людмила Хмельницька, методист кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області, Олена Лопакова, методист ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського», голова методичного об’єднання методистів Одеської області.

У ході засідання розглянули наступне:

  • – організація роботи Школи у 2024 році;
  • – презентація Методичного порадника щодо реалізації засад атестації педагогічних працівників ЗП(ПТ)О;
  • – маршрут комплексного оцінювання професійного досвіду педагогічного працівника атестаційною комісією.

Розпочала роботу Ольга Литвинюк, завідувачка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області. Ознайомила присутніх з планом роботи на 2024 рік та зазначила, що з метою більш ефективної командної роботи Школи, розроблений курс, який розміщений в Google Classroom. Для швидкого доступу до нормативно-правового забезпечення в методичній роботі створено віртуальний порадник на платформі Wakelet.

Автори методичного порадника щодо реалізації засад атестації педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Людмила Хмельницька, методист кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області та Олена Лопакова, методист ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського», голова методичного об’єднання методистів Одеської області, детально ознайомили педагогів з оновленими вимогами до атестації педагогічних працівників та ретельно проаналізували створені на допомогу методистам додатки та корисні посилання, представлені у методичному пораднику.

Автори систематизували великий обсяг матеріалу у форматі таблиць. Розробили корисні додатки. Запропонували корисні посилання.

Виданню порадника передувало опрацювання матеріалів  чисельних  вебінарів, що проводилися на  платформах МОН; враховані рекомендації  Інформаційного порадника Українського інституту розвитку освіти; пропозиції спікерів платформ «Всеосвіта», «На урок» тощо.

Укладачі зазначили, що такий формат методичного порадника дозволить зберегти час та якісно організувати роботу атестаційних комісій І рівня.

До  уваги слухачів доведений зручний перелік чинних нормативів, з якими необхідно працювати при організації підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників. Зазначено, що всі посилання на нормативи робочі, що дозволяє в одному місці тримати базові документи щодо підвищення кваліфікації та атестації наших педагогів.

Проаналізовано затверджені професійні стандарти для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О.

Опрацьовано формат «Атестація в цифрах».

На занятті слухачі працювали із «живими» таблицями щодо документального супроводу організації атестації педпрацівників та маршруту комплексного оцінювання професійної діяльності педпрацівника атестаційною комісією першого рівня.

Опановано по кроках маршрут організації педагогічного працівника.

Особлива увага приділена розділу щодо рекомендацій з розробки критеріїв оцінювання професійної діяльності педагогів для присвоєння/підтвердження кваліфікаційних категорій та педагогічних звань.

Зазначено, що базою для розроблення критеріїв комплексного оцінювання професійної діяльності педпрацівника є чотири чинники: академічна свобода закладу освіти, що закріплена ст.23 Закону України «Про освіту»; впровадження в кожному ЗП(ПТ)О внутрішньої системи забезпечення якості освіти, що регламентує ст.41 Закону України «Про освіту»; професійний стандарт та посадова інструкція.

Рекомендовано на підставі зазначених чинників у кожному ЗП(ПТ)О розробити й обговорити критерії комплексного оцінювання професійної діяльності педагогічного працівника та ухвалити їх рішенням педагогічної  ради. Такий підхід дозволить уникнути конфліктних ситуацій при атестації педпрацівників, відпрацювати атестаційній комісії прозоро, доброчесно та ефективно.

Проаналізовано розділ «Практичний кейс: деякі питання та відповіді». Зазначено, що у практичний кейс виведені питання, що частіше задавалися педагогами з усіх областей України працівникам МОН, управлінням Державної служби якості освіти та іншим поважним інстанціям. Відповіді на питання давали юристи, науковці Українського інституту розвитку освіти, фахівці, що наділені функцією інспектування, спікери освітянських платформ МОН.

Олена Лопакова, методист ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського», голова методичного об’єднання методистів Одеської області поділилася власними напрацюваннями комплексного оцінювання професійного досвіду педагогічного працівника.

З метою більш ефективної організації роботи Школи у ході засідання, серед учасників, проведено опитування в додатку Mentimeter. Педагоги обміркували які виникають труднощі при підготовці документації для нагороджень педпрацівників, чи готові самі розробити посадові інструкції для педпрацівників відповідно до професійних стандартів, поділилися очікуваннями від занять в Школі.

На завершення засідання учасники отримали домашнє завдання: на спільній дошці Padlet: записати пропозиції щодо критеріїв оцінювання професійної діяльності викладачів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання.

Попрацювали активно та продуктивно, обговорили нагальні питання, визначилися з пріоритетами у майбутній роботі.

Щиро дякуємо всім учасникам заходу за активну участь! До нових зустрічей!

 

 

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Коментарі Вимкнено до ВІДБУЛОСЯ ОНЛАЙН-ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ НОВОПРИЗНАЧЕНОГО МЕТОДИСТА

ВІДБУЛАСЯ ДИСКУСІЙНА ПАНЕЛЬ ДЛЯ МОЛОДИХ ВИКЛАДАЧІВ

Відповідно до річного плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області 05 березня 2024р. відбулася дискусійна панель для молодих викладачів (стаж роботи до трьох років) загальноосвітніх дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Як організувати якісний освітній процес в умовах війни. Переваги, недоліки та методика використання відеоконференцій у освітньому процесі».

Привітав учасників та розпочав роботу Шатохін Б.І., методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області.

Спікери заходу ділилися з учасниками власними методичними прийомами, як максимально використовувати можливості відеоконференцій при проведенні освітнього процесу.

Крушельницький Дмитро Олегович, викладач предмета «Захист України» ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури», у своїй презентації розповів про проблеми дистанційного навчання та способи їх вирішення шляхом активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти у навчальному процесі, навівши приклад використання додатка World of Guns: Gun Disassembly у навчальному процесі. Використовуючи даний додаток, можна влаштовувати різні змагання із віртуального розбирання та збирання конкретної моделі зброї, а також створити таблицю лідерів, що буде спонукати до змагання між здобувачами освіти.

Про сучасний освітній контент під час кожного уроку – практичний досвід проведення занять з математики використовуючи корисні розробки з сайту МАТЕМАТИКА НОВА https://www.matnova.com.ua/ розповіла Паша Алла Михайлівна, викладач математики Чорноморського морського фахового коледжу Одеського національного морського університету. Всі побачили, наскільки цей сайт є корисним і просто необхідним для викладача.

Методику використання відеоконференцій в освітньому просторі на прикладі сервісу ZOOM продемонструвала Темеш Тетяна Миколаївна, викладач біології й екології Березівського ВПУ Одеська політехніка, дуже ретельно продемонструвавши всі аспекти при використанні додатка, доповняючи всі кроки ілюстраціями з власних занять.

Толмачевська Надія Валеріївна, викладач фізики й астрономії та математики ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту», детально розповіла, як вона у своїй роботі використовує переваги Google Meet в освітньому процесі, такі, як інтерактивність, гнучкість, співпраця, безпека. і як намагається подолати недоліки, такі, як технічні проблеми, відволікання, недоступність, для всіх.

Маценко Ольга Василівна, викладач фізики й астрономії та інформатики Березівського ВПУ Одеська політехніка говорила про Інтерактивні методи навчання: переваги та використання в сучасній освіті. Вона відмітила, що на сьогодні основні методичні інновації пов’язані із застосуванням інтерактивних методів навчання, основаних на принципах взаємодії, активності здобувачів освіти, опорі на колективний досвід, обов’язково зворотного зв’язку. Вони містять дискусії, групову роботу, інтерактивні ігри, та інші форми активного навчання.

Та зі свого досвіду представила 5 інтерактивних методів навчання, які дійсно працюють: онлайн-діалоги та дискусії, віртуальні класи та лабораторії, ігрові технології, колаборативні проєкти, інтерактивні відео та квізи.

Висвітлила основні негативні моменти, у використанні відеоконференцій Чернєва Вікторія Едуардівна, викладач фізики й астрономії ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей». Як і будь-яка галузь людської діяльності, відеоконференції у дистанційній роботі мають як досить об’ємний перелік переваг, так і чималий ряд недоліків. Вагомою проблемою є недосконалість та низька пропускна спроможність мережі Інтернет та технічні проблеми гаджетів здобувачів освіти під час навчальних комунікацій. Для багатьох людей онлайн-ресурси, які нині є основними в дистанційній освіті, – недоступні. І це справді так. За даними Міністерства цифрової трансформації, в Україні у 2023 році близько 62% сіл не покрито якісним високошвидкісним інтернетом. Існує й інша проблема – небажання викладачів ознайомитись із новітніми технологіями дистанційного навчання. Невпевненість викладача та його помилки у роботі зі стрим-платформою можуть суттєво знизити рівень довіри здобувачів освіти. Крім того, це гальмує робочий процес і відволікає: на просту дію витрачається багато часу, лектор перериває нитку розповіді, нервує. Відеоконференції проводяться на різних платформах. Яку б не вибрав автор, він має чудово володіти її функціоналом.

Під час обговорення з боку гостей були питання щодо здійснення контролю присутності здобувачів освіти на заняттях, щодо балансу використання ігрових моментів на уроках, обговорили і ці моменти.

Подякував усім за плідну роботу обласної методичної секції Шатохін Борис Ілліч, методист НМЦ ПТО В Одеській області, звернувся до молодих викладачів з проханням активно залучатися до методичної роботи у своїх закладах, до ініціатив з боку Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області, до пошуку таких форм роботи, які максимально розкривають власний педагогічний потенціал і дають якнайкращі результати у викладацькій роботі. І, відповідно, залучатися до участі у вебінарах, ділитися своїми успіхами у роботі, а також ставити на розгляд проблеми, у вирішенні яких хотіли б отримати поради від колег. Також нагадав, що, Навчально-методичний центр готує до випуску черговий номер журналу «Профтехосвіта Одещини», то запросив всіх присутніх надсилати до друку власні методичні розробки.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Залишити коментар

ВІДБУВСЯ ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ «ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОГО ТА ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВІЙНИ»

5 березня 2024 року відбувся онлайн-тренінг «Особливості емоційного та професійного вигорання учасників освітнього процесу в умовах війни».

Були запрошені психологи, соціальні працівники, заступники директорів з навчально-виховної роботи, викладачі ЗП(ПТ)О. Тренінг був проведений  в рамках циклу: «Школа підтримки».

Темою тренінгу було з’ясування причин виникнення вигорання та його наслідки, способи і засоби подолання синдрому вигорання.

Метою проведення тренінгу була реалізація профілактики емоційного вигорання.

Під час тренінгу було продемонстровано та використано наочні методи та практики самодопомоги при емоційному вигоранні, надано поради  для заспокоєння як себе, так і оточуючих. Під час рефлексії були виконані деякі практики з поясненням результатів.

Тренінг мав пізнавальну й практичну направленість, що в наш час є необхідними інструментами для самозбереження.

Матеріали заходу.

Опубліковано в категорії: Виховна робота, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Коментарі Вимкнено до ВІДБУВСЯ ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ «ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОГО ТА ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВІЙНИ»

НАВЧАЛЬНІ ВТРАТИ В УМОВАХ ВІЙНИ, ЯК ВИКЛАДАЧУ ЇХ ДІАГНОСТУВАТИ ТА КОМПЕНСУВАТИ

29 лютого 2024 року пройшов онлайн-практикум викладачів іноземних мов  ЗП(ПТ)О. Захід проведено згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області. Тема заходу «Навчальні втрати в умовах війни, як викладачу їх діагностувати та компенсувати».

Розпочала роботу Соколюк Світлана Василівна, методист НМЦ ПТО в Одеській області, яка  привітала учасників заходу та поінформувала щодо результатів проведеного, закладами професійно-технічної освіти, моніторингу вхідного зрізу знань здобувачів освіти першого курсу  та  моніторингу першого семестру здобувачів освіти.

Продовжила роботу практикуму Вердиш Оксана Олександрівна, викладач англійської мови «Чорноморський морський фаховий коледж ОНМУ», яка презентувала «Відео-урок – як метод компенсації навчальних втрат на уроках англійської мови».

Сприятливим грунтом і доброю основою стала презентація Баранової Наталії Юріївни, викладача німецької мови «Березівське ВПУ Одеської політехніки» – GAMMA.APP  – новітня платформа для презентацій з використанням штучного інтелекту.

Гатева Алла Василівна, викладач англійської мови ДНЗ “Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище” підготувала презентацію «Що таке Ізотерапія, як творчий вид діяльності для зміцнення психічного здоров’я підростаючого покоління».

На практиці показала як працюють «Розважальні психологічні п’ятихвилинки» Сабенгуз Світлана Георгіївна, викладач англійської мови ДНЗ «Об’єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг НУ ОЮА».

Онлайн-практикум з елементами міні тренінгу «Розвиток пам’яті та концентрації уваги у здобувачів освіти під час викладання англійської мови» провела Паламарчук Анастасія Володимирівна, викладач англійської мови Північного центру професійної освіти.

Дискусійну панель «Переваги, недоліки та методика використання відеоконференцій в освітньому процесі» продемонстрували викладачі англійської мови «Дунайський центр професійної освіти», а саме:

Леонтьєва Ірина Олексіївна – «Використання можливостей синхронного навчання для зменшення освітніх втрат».

Криворучко Руслана Миколаївна – «Створення завдань та оцінювання виконання за допомогою LearningApps».

Криворучко Ілона Миколаївна – «Зворотній зв’язок зі здобувачами освіти за допомогою соціальних мереж».

Зважаючи на наше життя, на ті страхіття які приходиться переживати і як з ними боротись розповів Шевченко Богдан Григорович, методист НМЦ ПТО в Одеській області. Тема його виступу «Особливості емоційного та професійного вигорання учасників навчального процесу, та зняття стресу в умовах війни».

Чепіс Тетяна Павлівна, завідуюча кабінетом загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО В Одеській області, узагальнила роботу онлайн-практикуму. Соколюк Світлана Василівна підвела підсумки роботи, сказала що головна мета онлайн-практикуму – це надати корисну та цікаву інформацію для нашої аудиторії. Подякувала за копітку роботу активу, який збирався на перервах, продумували кожний крок  засідання, теми, щоб було  цікаво послухати, познайомитись з чимось новим. Побажала всім плідної праці, успіхів в роботі творчого злету та мирного неба і Перемоги.

Матеріали заходу

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Коментарі Вимкнено до НАВЧАЛЬНІ ВТРАТИ В УМОВАХ ВІЙНИ, ЯК ВИКЛАДАЧУ ЇХ ДІАГНОСТУВАТИ ТА КОМПЕНСУВАТИ

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ З ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ТОРГІВЛІ ТА ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ

Відповідно  до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічного освіти в Одеській області 20 грудня 2023 року відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з підготовки кваліфікованих робітників торгівлі та громадського харчування.

На засідання були запрошені викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання з професій: «Продавець продовольчих товарів»,  «Контролер-касир», «Кухар», «Кондитер», «Пекар», «Офіціант», «Бармен», «Майстер ресторанного обслуговування».

Засідання проводилось у формі онлайн-вебінару на тему: «Соціальне партнерство як основна форма взаємодії закладів професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями у процесі підготовки кваліфікованих робітників професій торгівлі та громадського харчування».

У заході прийняли участь представники 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, у кількості 45 осіб.

Відкрила вебінар та привітала учасників засідання  координатор заходу, методист Навчально-методичного центру професійно – технічної освіти Шавга Світлана Вікторівна, яка ознайомила учасників з результатами моніторингових досліджень, які проводились методичною службою НМЦ ПТО в Одеській області з впровадження дуальної форми навчання у навчально-виробничий процес.

На засідання був запрошений представник від роботодавців, старший менеджер мережі супермаркетів «Обжора» Марченко Сергій Миколайович, з якою вже багато років співпрацює з впровадження  дуальної форми навчання ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та громадського харчування.

Спільну доповідь на тему «Співпраця з роботодавцями: дуальна форма навчання з інтегрованої професії «Продавець продовольчих товарів, Контролер – касир»  дуже цікаво представили заступник директора училища Терновський Віктор Григорович та старший майстер Зеленюк Олена Сергіївна.

Марченко Сергій Миколайович підсумував результати роботи з впровадження дуальної форми навчання та окреслив подальші  плани роботи з навчальним закладом.

Гончар Алла Петрівна, викладач спецдисциплін ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» розповіла, як в училищі реалізується компетентнісний підхід в освітньому процесі при підготовці кваліфікованих працівників з професій торговельно-кулінарного профілю. Презентацію гри-квесту «НАЦІОНАЛЬНА ВАЛЮТА УКРАЇНИ» представив заступник директора училища Терновський Віктор Григорович.

Портей Марія Іванівна, майстер виробничого навчання ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» розповіла про роботу кулінарного хабу, відкритого на базі центру та їх співпрацю з ресторанними господарствами з підготовки здобувачів освіти за професією «Кухар, Кондитер».

Про діяльність майстра виробничого навчання в процесі впровадження соціального партнерства  з підготовки кваліфікованих робітників за напрямом «Громадське харчування» доповіла Плахотнюк Наталія Вікторівна, викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ВСП «Березівське вище професійне училище НУ «Одеська політехніка».

Осадчук Наталія Петрівна,   викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ВСП «Березівське вище професійне училище НУ «Одеська політехніка» продемонструвала популяризацію традиційних українських та світових кухонь  у професійно – практичній підготовці кваліфікованих робітників та яку роль відіграє соціальне партнерство на якість підготовки.

Методика організації професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників у закладі професійної освіти на модульно – компетентнісній основі в співпраці з роботодавцями, яку представила учасникам вебінару Блажко Олена Петрівна, викладач спецдисциплін ЗП(ПТ)О «Дунайський центр професійної освіти» була змістовною та цікавою.

Сучасний досвід соціального партнерства у професійній освіти висвітлила у своїй презентації та відеороликах Комарніцька Тетяна Анатоліївна, викладач спецдисциплін Північного центру професійної освіти. Та робота, яку проводять у закладі освіти та поза межами закладу педагогічні працівники, здобувачі освіти на підтримку народу та Збройних Сил України служить достойним прикладом та всілякої поваги.

З усіма презентаціями можна буде ознайомитися та взяти для використання у роботі ТУТ.

Учасники заходу обговорили  актуальні питання взаємодії закладів професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями  в умовах воєнного стану та їх участі у підготовці кваліфікованих робітників торгівлі та громадського харчування.

Закрили засідання обласної методичної секції побажаннями здоров`я, успіхів у роботі у цей непростий час, миру та злагоди.

Керівництво та колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює подяку всім доповідачам та учасникам заходу за активну участь у проведенні засідання, вітає з прийдешніми святами.

Бажаємо всім міцного здоров`я, творчих здобутків, мирного неба та перемоги Україні.

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, Професійна підготовка | Залишити коментар