Архів категорії: Інформаційно-методичні матеріали

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ У 2022/2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України підготували Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу і викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.

У методичних рекомендацій розглядаються питання:

  • нормативного забезпечення освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти,
  • структури 2022/2023 навчального року,
  • форм організації освітнього процесу,
  • оцінювання результатів навчання здобувачів освіти.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Інформаційно-методичні матеріали, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Залишити коментар

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ ДО ДНЯ ЄВРОПИ

Шановні колеги! До Вашої уваги Лист Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації від 04.05.2022 № 1172/01-32/2-22/4390 щодо відзначення Дня Європи у 2022 році .

РЕКОМЕНДАЦІЇ ТУТ

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Інформаційно-методичні матеріали, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Залишити коментар

ПОРАДИ ПЕДАГОГАМ ПРОФТЕХІВ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ОНЛАЙН-НАВЧАННЯ

Команда Міністерства освіти і науки України підготувала 3 ключові поради для педагогів профтехів, які допоможуть організувати навчальний процес у режимі онлайн.

  1. Розуміти особливості онлайн-навчання;
  2. Озброїтися навчальними матеріалами;
  3. Знати де та як проводити заняття.

Докладніше про кожну з порад за посиланням.

Опубліковано в категорії: Інформаційно-методичні матеріали, Новини, Нормативна документація, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ | Залишити коментар

27 серпня 2021 року відбувся навчально-методичний онлайн-семінар для голів методичних комісій предметів загальноосвітньої підготовки закладів професійної освіти Одеської області

27 серпня 2021 року методистами кабінету загальноосвітньої підготовки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області проведено навчально-методичний онлайн-семінар для голів методичних комісій предметів загальноосвітньої підготовки ЗПО.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася Тетяна Олександрівна Лазарєва, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області.

Сучасне життя висуває людині високі вимоги. Щоб бути професіоналом, йти на крок попереду, більшість з нас не перестає вчитися протягом усього життя. Бажаю всім, щоб прагнення рухатися вперед і рости над собою ніколи не вичерпувалося, щоб отримані знання були спрямовані на досягнення особистого благополуччя, а значить, і на розвиток рідної країни. Успіху і удачі у всіх починаннях!  Вчіться і живіть захоплено! З новим навчальним роком!

Під час роботи семінару працювали:

– Онлайн – кафедра для голів обласних методичних секцій викладачів предметів загальноосвітньої підготовки на тему: «Особливості викладання предметів загальноосвітньої підготовки у 2021- 2022 навчальному році».

Проводили: Чепіс Т.П., завідувачка кабінету загальноосвітньої підготовки, Соколюк С.В. та Хван Н. Б-С., методисти кабінету загальноосвітньої підготовки.

– Мотиваційний тренінг для голів МК предметів загальноосвітньої підготовки на тему: “Нові сучасні ролі викладача в індивідуальній освітній траєкторії здобувачів освіти (тьютор, модератор, коуч, фасилітатор);

– Консультаційний пункт для молодих та малодосвідчених викладачів предметів загальноосвітньої підготовки на тему: «Викладач – коуч як основа успішності здобувача освіти»;

Проводила Чепіс Т.П.

– Онлайн-зустріч з викладачами загальноосвітніх дисциплін «Продуктивність навчання здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання»;

Проводила Соколюк С.В.

– Педагогічний меседж для викладачів загальноосвітньої підготовки  «Я це знаю, я це вмію …»

Проводила Хван Н. Б-С.

Про стан розроблення проєкту Державного стандарту профільної середньої освіти  доповіла Лопакова Олена Миколаївна, методист Державного навчального закладу «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського», яка від Одеської області є учасником робочої групи в розробці даного проекту.

Надано методичні рекомендації щодо:

 – проведення першого уроку в ЗПО області;

– проведення навчальних онлайн-квестів для викладачів загальноосвітньої підготовки;

– розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти).

Шановні колеги!

Нехай будуть освоєні нові методики, пробуйте нові прийоми, отримуйте бажані результати , нехай здобувачі освіти радують своїми успіхами, нехай в колективах панує підтримка і взаєморозуміння.

Словом, будьте Вчителями з великої літери!

Матеріали семінару за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/13haPsbNthYaFZgjbx-0kfBdAC8omKwck?usp=sharing

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Інформаційно-методичні матеріали, Новини, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ | Залишити коментар

Досягнення профтехосвіти Одеської області за 2016 – 2017 навчальний рік

І. Міжнародний рівень:

1. У Міжнародному конкурсі професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» взяли участь 3 ПТНЗ:

– кондитерське мистецтво, кулінарне мистецтво – ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу»;

– ресторанний сервіс, перукарське мистецтво, технології моди,  зварювальне виробництво, сухе будівництво та штукатурні роботи – Березівське вище професійне училище Одеського національного політехнічного університету;

– сантехніка та опалення – ДНЗ «Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти».

2. У ІІ Міжнародному кулінарному фестивалі «BESTCookFEST-2016» взяли участь учні ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу».

У номінації «Кондитерське мистецтво» Коваль Юлія отримала золоту медаль.

У номінації «Страва з м’яса» ІІІ місце і бронзову медаль отримав Мельніченко Валентин.

У номінації «Робота з шоколаду» ІІІ місце і бронзову медаль отримала Коваль Юлія.

У номінації «Краща команда кухарів – 2016» команда ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» посіла ІІ місце і отримала срібну медаль.

3. На Восьмому Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті» та IV Міжнародній виставці «World Edu» колектив Березівського вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету отримав золоту медаль і Диплом лауреата конкурсу І ступеню у номінації «Нові підходи до розвитку освітніх послуг в системі професійно-технічної освіти» та Диплом за активну участь в інноваційній освітній діяльності.

4. У Восьмій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017» колектив Березівського вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету було удостоєно Гран-прі «Лідер професійно-технічної освіти України», нагороджено Дипломом за активну участь у створенні сучасної якісної системи національної освіти. Директора училища, Валентину Шевченко, нагороджено Почесною грамотою за плідну працю та активну організаторську діяльність із модернізації національної системи освіти.

5. У рамках Міжнародного проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» відкрито Міжрегіональний навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем та устаткування на базі ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».

6. Учні ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» взяли участь у І Міжнародному кулінарному конкурсі OPEN UKRAINIAN CULINARY CUP. Захід проходив у рамках найбільшого в Україні фестивалю готельно-ресторанного бізнесу HoReCa Show Lviv. За результатами конкурсу «Кулінарне мистецтво» Петренко Олександр отримав золоту медаль, Дикусар Володимир – срібну.

7. НМЦ ПТО в Одеській області спільно з Білоцерківським інститутом неперервної професійної освіти ДВНЗ УМО НАПН України та ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» проведено Міжнародний науково-практичний семінар «Освітні інновації у навчально-методичній роботі закладів професійної освіти».

8. Участь у VIII Міжнародній науково-практичній конференції «Професійне навчання персоналу – європейський вибір» (на базі Навчального центру ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство»).

9. Участь у Міжнародній науково – практичній конференції «Проблеми збереження архітектурної спадщини півдня України».

ІІ. Всеукраїнський рівень:

 1. Участь у Всеукраїнському семінарі ТзОВ «Снєжка-Україна» «Впровадження сучасних будівельних матеріалів і технологій у навчальний процес ПТНЗ для підготовки кваліфікованих робітників».

3. Участь у Всеукраїнському проекті  ЄФО «Туринський процес-2016. Україна. Регіональний рівень».

4. Учні Березівського вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету взяли участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі «Прорив легкої промисловості». Творча команда навчального закладу отримала І місце у номінації «Ресторанний бізнес», диплом Лауреату конкурсу І ступеню та головний приз – поїздку до Дубаї для участі у фешн-показі.

5. Продовжено роботу над проектом «Професійна освіта в будівельній галузі України», яким передбачено навчання викладачів та майстрів виробничого навчання ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» за німецькими програмами професійної освіти. Навчання впроваджується за підтримки Міністерства освіти і науки України, за дорученням Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини та у співпраці з організацією «Global Projekt Partners».

6. Фінальні змагання Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» серед випускників шести професійно-технічних навчальних закладів з Броварів, Дніпра, Одеси, Полтави, Сарн та Чернігова, на базі яких у рамках українсько-швейцарського проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» створено сучасні навчально-практичні центри. Учні ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» Махмудов Володимир, Кудрявцев Андрій вибороли І місце.

7. Працівники 8 ПТНЗ області та НМЦ ПТО взяли участь у 8-ми Всеукраїнських конференціях:

–   «Теорія і практика дистанційного навчання у професійній освіті»;

–   «Управління розвитком професійної освіти в сучасних умовах»;

–   «Інклюзивне навчання в Україні»;

– «Упровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників»;

–  «Узгодження освітніх стандартів та програм України з Національної рамки кваліфікацій»;

– «Інноваційна професійно-технічна освіта: пошуки шляхів оновлення»;

– «Вища школа в контексті євроінтеграційних процесів»;

– «Теорія и практика управління педагогічним процесом».

8. Участь у ІІІ етапі Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів  з професій «Перукар», «Маляр».

9. Участь у роботі ІІІ Міжнародного графічно-інформаційного форуму «ПРОФІ HUB: ПРОСТІР ОСВІТНІХ&ВИРОБНИЧИХ ІННОВАЦІЙ», що проходив в рамках експерименту Всеукраїнського рівня на базі Державного навчального закладу «Одеський Центр професійно-технічної освіти».

10. У Всеукраїнських змаганнях по дзюдо серед спортсменів з порушеннями слуху (м. Тернопіль) І місце виборов Єроменко Дмитро, учень ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».

11. У фіналі чемпіонату України з футболу серед спортсменів з порушеннями слуху (м. Кропивницький) ІІ місце посіла команда ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».

ІІІ. Регіональний рівень:

1. Педагогами ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей» у співпраці з науковцями, роботодавцями, методистами НМЦ ПТО в Одеській області розроблено проект ДСПТО на основі компетентнісного підходу з професії:  «Опоряджувальник будівельний».   Обласні творчі групи є співрозробниками проектів ДСПТО з професій «Монтажник будівельний», «Деревообробник будівельний».

2. Обласними творчими групами розроблено 9 нових робочих навчальних планів за модульною системою навчання.

3. У 2017 році на базі ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей» відкрито навчально-практичний будівельний центр.

4. У 2016-2017 навчальному році проведено 23 майстер-класи провідними педагогічними працівниками ПТНЗ області, а також представниками галузевих фірм.

5. В обласному етапі VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка взяли участь представники 14 професійно-технічних навчальних закладів Одеської області. За результатами конкурсу учениця ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» Грачова Ксенія посіла І місце; учениця ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» Менчинська Юлія посіла 2 місце. Призове 3 місце посіли: Капустіна Олеся, учениця ДНЗ «Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти»; Костинян Анастасія, учениця ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури»; Фролова Вікторія, учениця ДНЗ «Іллічівський судноремонтний ліцей».

6. В обласному етапі XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика взяли участь учні 12 професійно-технічних навчальних закладів Одещини. За результатами конкурсу Менчинська Юлія, учениця ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» посіла І місце; Кірка Олена, учениця ДНЗ «Одеське вище професійне училище технологій харчування» посіла ІІ місце; Дзезик Наталія, учениця ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури» посіла ІІІ місце.

7. Проведено півфінал Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності з перукарського мистецтва «Снігова королева ESTEL». Переможницею конкурсу стала Омельчук Дар’я, учениці 3-го курсу ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського.

8. Проведено обласні етапи Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професій: «Перукар», «Маляр», «Кондитер», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

З професії «Перукар» 1 місце виборола Омельчук Дар’я, учениця ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг» ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського».

З професії «Маляр» 1 місце виборола Люшенко Тетяна, учениця ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури».

З професії «Кондитер» 1 місце виборов Кармазін Михайло, учень ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування».

З професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» 1 місце виборов Старуш Антон, учень Чорноморського морського коледжу Одеського національного морського університету.

9. У Чемпіонаті Півдня України «Кубок Одеси» з перукарського мистецтва та макіяжу Іванова Юлія, учениця Одеського професійного ліцею технологій та дизайну Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет  імені К. Д. Ушинського», посіла І місце.

Опубліковано в категорії: Інформаційно-методичні матеріали, Новини | Залишити коментар