Архів автора: admin

Навчально-практичний семінар на тему «Формування тренерських профорієнтаційних компетенцій у педагогічних працівників ЗПО»

З метою упровадження сучасних форм і методів профорієнтаційної роботи, популяризації робітничих професій, обласною робочою групою у складі представників Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Одеського обласного центру зайнятості, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області, Одеської академії неперервної освіти Одеської обласної ради, практичних психологів, представників об’єднань роботодавців галузевого спрямування розроблено проєкти тренінгів з проведення профорієнтаційної роботи у закладах загальної середньої освіти серед учнів 8-11 класів.

10 грудня 2019 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області відбувся навчально-практичний семінар на тему «Формування тренерських профорієнтаційних компетенцій у педагогічних працівників ЗПО».

У заході взяли участь представники 33 закладів професійної освіти області.

Розпочала роботу Кашуба Лариса Іванівна, заступник директора НМЦ ПТО в Одеській області, яка окреслила пріоритети розвитку сучасної професійної освіти та завдання Уряду на найближчі 5 років з популяризації робітничих професій.

Зеленков Казимир Леонідович, представник обласного об’єднання роботодавців зупинився на питанні особистість в умовах сучасного ринку праці.

Діяльність Одеської служби зайнятості щодо організації профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю розкрила Троскотт  Любов Сергіївна, начальник відділу організації профорієнтації Одеського обласного центру зайнятості.

Вплив індивідуально-психологічних особливостей людини на  вибір професії окреслила Білоусова Руслана Вікторівна, завідувач кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти Одеської академії неперервної освіти.

Методику  проведення профорієнтаційних занять з елементами тренінгу розкрила Солнцева Олена Анатоліївна, методист НМЛ корекційної та інклюзивної освіти кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти.​​

 

Матеріали семінару за посиланням: https://drive.google.com/open?id=1ZLpqSdhaoYxBuRwyql_vHNa0gCZLRQcS

Опубліковано в категорії: Новини | Залишити коментар

Навчально-методичний семінар «Організаційно-методичне забезпечення ЗНО-2020»

6 грудня 2019 року  на базі Одеського ліцею будівництва та архітектури Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області спільно з Департаментом освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації та Одеським регіональним центром оцінювання якості освіти (ОРЦОЯО) провели навчально-методичний семінар «Організаційно-методичне забезпечення ЗНО-2020».

На семінарі були присутні 36 представників які  опікуються питаннями організації та проведення ДПА у формі ЗНО у закладах професійної освіти Одеської області.

Відкрили семінар Анісімов Анатолій Юрійович, директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти, Чепіс Тетяна Павлівна, завідуюча кабінетом загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області.

Розпочали засідання хвилиною мовчання в пам’ять загиблих під час трагедії яка сталася в ДВНЗ «Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу».

Актуальною інформацією щодо підготовки та проведення ДПА в формі ЗНО поділився Анісімов А.Ю., директор ОРЦОЯО.

 Працівники центру ОРЦОЯО провели аналітичну характеристику сертифікаційних робіт за 2019 рік та надали методичні рекомендації щодо підготовки до ЗНО у розрізі предметів зовнішнього незалежного оцінювання -2020, а саме:

Історії України – Афанасьєв М.М., методист організаційно-методичного відділу ОРЦОЯО;

Математики – Орлов С.А. , методист організаційно-методичного відділу ОРЦОЯО;

Української мови і літератури – Білик К.М. – заступник начальника організаційно-методичного відділу ОРЦОЯО.

З матеріалами семінару ви можете ознайомитись за посиланням :

https://drive.google.com/open?id=1aN8Pe2i1szFM2A7TKCcaKEIqml8iup0u

      Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області дякує учасникам засідання за плідну працю, а також керівництву закладу ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури» за  доброзичливий прийом та технічну можливість у проведенні заходу.

Опубліковано в категорії: ЗНО-2020, Новини | Залишити коментар

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТ ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ТА КРИТЕРІЇВ НАДАННЯ ЗАКЛАДУ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ СТАТУСУ ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ ДОСКОНАЛОСТІ

МОН підготувало проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та критеріїв надання закладу професійної (професійно-технічної) освіти статусу центру професійної досконалості, підтвердження чи позбавлення цього статусу»що має на меті формування правового підґрунтя для створення та діяльності центрів професійної досконалості в Україні, підвищення якості освітніх послуг, що надаються в системі професійної (професійно-технічної) освіти.

Проєктом акта передбачається унормувати вимоги до процедури надання (підтвердження чи позбавлення) закладу професійної (професійно-технічної) освіти статусу центру професійної досконалості, затвердити критерії надання чи підтвердження цього статусу, а також форму заявки на участь у відборі закладу професійної (професійно-технічної) освіти для надання (підтвердження) йому статусу центру професійної досконалості.

 Зауваження та пропозиції до проєкту акта пропонується направляти до 15 грудня 2019 року поштою та електронною поштою за адресами: Міністерство освіти і науки України, директорат професійної освіти, пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135, тел. (044) 287-82-74, e-mail: gorbatiuk@mon.gov.ua, Горбатюк Світлана Євгенівна.

Матеріал з сайту МОН
Опубліковано в категорії: Новини | Залишити коментар

Колектив Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області вітає з Днем народження Шевченко Валентину Петрівну, директора Березівського вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету

Шановна Валентино Петрівно!

Від щирого серця  вітаємо Вас з Днем народження!

День народження – особливий привід 

висловити нашу повагу та любов.

Бажаємо, щоб Ваше життя було схожим на казку,

сповнену чудес і магії.

 Хай у Вашому домі завжди панують спокій, затишок і гармонія.

Бажаємо бути щасливою, радіти життю, 

насолоджуватися кожною хвилиною.

Нехай Ваші очі повсякчас палають якскравими

іскорками щастя й любові,

а над головою завжди світить яскраве сонечко

й буде чистим небо.

Опубліковано в категорії: Новини | Залишити коментар

Вітаємо лауреата першого зонального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2020» у номінації «Зарубіжна література»

 Роль педагога є ключовою у формуванні суспільства. Педагог закладає моральну основу нації, розкриває перед здобувачами освіти різні грані багатовимірної дійсності і закликає бути активними творцями нового життя, побудованого на принципах поваги до іншого, патріотизму, шанобливого ставлення до своєї мови, культури та історії.

Саме викладач формує світоглядні принципи, практичні уміння, визначає рівень моральності та етичної відповідальності перед своєю країною.

Зональний етап всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» проводив  Відділ освіти, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації. Конкурс відображав контекст прийнятої Концепції Нової української школи, а також розглядав виховні акценти та етичну складову професійної компетентності педагога.

 Свою педагогічну майстерність, професійні уміння і творчі здобутки  на цьому етапі конкурсу у номінації «Зарубіжна література», представляла Верховська Ірина Анатоліївна, викладач зарубіжної літератури ДНЗ «Іллічівський професійний судноремонтний ліцей».

   

Журі конкурсу відзначило Верховську Ірину Анатоліївну за професійний рівень, ґрунтовні знання з предмету, досконалу методику його викладання та організації навчально-виховного процесу, уміння налагоджувати контакт із здобувачами освіти, спрямовувати їх діяльність на практичне засвоєння програмового матеріалу.

Зичимо міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії, оптимізму, творчих здобутків, сили та наснаги у виконанні почесної місії викладача – творінні добра, навчанні та вихованні молоді.

Нехай кожен день приносить радість і задоволення від зробленого, а  щирість і талант знаходять відгук у серцях  вихованців.

Опубліковано в категорії: Новини | Залишити коментар