27 листопада 2024 року відбулося онлайн-засідання обласної методичної секції педагогічних працівників професій металообробної галузі, присвячене впровадженню інноваційних педагогічних та виробничих технологій у підготовку кваліфікованих робітників. У заході взяли участь понад 30 викладачів та майстрів виробничого навчання з 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Вебінар проведено з метою обміну досвідом роботи педпрацівників ЗПО по впровадженню інноваційних технологій у підготовку кваліфікованих робітників для
підприємств металообробної галузі.
Учасники засідання ознайомилися з інноваційною діяльністю Навчально- практичного центру з підготовки електрогазозварників Дунайського центру професійної освіти, досвідом організації і проведення тижня фахової майстерності з професії «Електрогазозварник». Дмитро Блаженко, майстер виробничого навчання,
продемонстрував майстер-клас з виготовлення нескінченного кута за допомогою кутових швів.
На основні завдання інноваційного розвитку освітнього процесу та необхідність комплексного підходу до інноваційної освітньої стратегії ЗПО для оновлення всієї системи професійної підготовки робітничих кадрів звернув увагу присутніх голова секції Олександр Шестопалов, старший майстер Чорноморського морського фахового коледжу Одеського Національного Морського Університету.
Особливу увагу було приділено використанню цифрових інструментів у навчальному процесі.
Викладач Одеського професійного ліцею морського транспорту Дмитро Шликов представив досвід застосування додатків Morpholio та Shapr3D, а також 3D-принтерів для наочного демонстрування технологічних процесів, завдяки яким здобувачі освіти створюють 3D-моделі деталей, візуалізують зварювальні шви і можуть друкувати прототипи своїх виробів. Це значно підвищує рівень засвоєння теоретичного матеріалу та розвиває просторове мислення майбутніх фахівців.
Викладач Одеського професійного ліцею будівництва та архітектури Дмитро Крушельницький поділився досвідом роботи по інтегруванню системи CAD у навчальний заклад шляхом вивчення та запровадження програми AutoCAD як основного інструменту для автоматизації проєктування, що забезпечує точність, ефективність та універсальність, необхідних для створення складних проєктів. Надав практичні поради для отримання освітнього доступу до «програм лояльності», які дозволяють легальне ліцензійне використання додатків та програм у навчальних цілях абсолютно безкоштовно з подальшим продовженням дії ліцензії.
Про інтеграцію STEM-освіти у навчальний процес підготовки кваліфікованих робітників з професії «Електрозварник ручного зварювання» в Березівському ВПУ НУ «Одеська політехніка» розповіла викладач Альона Кузьменко.
Детальною інформацією про багаторічну співпрацю Об’єднаного вищого професійно-технічного училища сфери послуг НУ «Одеська юридична академія» з підприємствами металообробної галузі Одещини та власним досвідом по забезпеченню практичної підготовки токарів на верстатах з ЧПУ поділився майстер виробничого навчання Сергій Мамалат.
Методист НМЦ ПТО в Одеській області Надія Антонюк ознайомила присутніх з сучасними технологіями та обладнанням у металообробці, які відкривають нові можливості для підвищення ефективності, якості та гнучкості виробництва. Зупинилась на головних завданнях кожного викладача та майстра в/н по формуванню у здобувачів освіти компетентностей, необхідних для успішного проходження практики на виробництві та працевлаштування.
Учасники засідання обговорили актуальні питання щодо впровадження інноваційних освітніх та виробничих технологій у підготовку кваліфікованих робітників для металообробних підприємств. По закінченню були підведені підсумки роботи і прийняті методичні рекомендації.
Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює особливу подяку виступаючим за співпрацю.
Усім присутнім дякуємо за активну участь у проведенні засідання. Бажаємо Миру, міцного здоров’я, творчих здобутків та успіху.
Презентації ТУТ