Архів категорії: Новини

Педагогічний консиліум: роль голови методичної комісії у комплексному оцінюванні професійної компетентності викладача

17 червня 2025 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області за участі представника НМЦ ПТО та Підвищення Кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області провів онлайн-консиліум «Роль голови методичної комісії у комплексному оцінюванні професійної компетентності викладача загальноосвітньої підготовки».  

Учасники заходу (понад 50 представників закладів професійної (професійно-технічної) освіти) мали можливість ознайомитися з формами оцінювання компетентності, орієнтовними критеріями оцінювання, роллю голови методичної комісії у комплексному оцінюванні професійної компетентності викладача. 

Перед початком заходу учасників привітала Тетяна ЧЕПІС, завідувачка кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області та окреслила мету заходу наголосивши на актуальності формування об`єктивної та комплексної системи оцінювання професійної компетентності викладача.

У ході заходу було акцентовано увагу на важливості методичної роботи як ключового чинника професійного зростання педагогічних кадрів.

У межах заходу Людмила ХМЕЛЬНИЦЬКА, методистка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області надала практичні поради голові методичної комісії:

  • щодо ролі у зовнішньому оцінюванні професійної діяльності педагога;
  • щодо формування  компетентнісного портрета педагога закладу професійної освіти.

В умовах повномасштабної війни та активних обстрілів працювати вкрай складно. Професійне вигоряння – реальність, з якою стикаються педагоги. Тим паче на кінець навчального року.

І тренінг: «Профілактика  професійного вигоряння у педагогічних працівників ЗП(ПТ)О», який провела наша колега із Хмельниччини Наталія СИСКО, методистка НМЦ ПТО та  Підвищення Кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, кандидат психологічних наук, доцент допомогла не лише краще зрозуміти сутність та причини професійного вигоряння, а й ознайомила із ефективними методами його попередження.

Підводячи підсумок засідання педагогічного консиліуму Тетяна ЧЕПІС повідомила узагальнені рекомендації педагогічного консиліуму головам методичних комісій. Та побажала всім, щоб після насиченого та подекуди виснажливого навчального року повноцінно відпочили, відновили свої внутрішні ресурси та набралися нових сил. Щоб літній період подарував всім приємні емоції, душевну гармонію, натхнення для майбутніх звершень і яскраві миті спокою поруч з рідними та близькими. Бережіть себе й повертайтеся до роботи з новими ідеями, енергією та вірою в значущість вашої педагогічної праці.

Звичайно ж земний уклін нашим захисникам і захисницям, завдяки яким ми маємо змогу працювати, навчати, виховувати, жити. Нехай над нашою країною запанує спокій, а серця наповняться вірою, надією та впевненістю в завтрашньому дні.

І до нових вже традиційних серпневих наших зустрічей,  щоб окреслити нові завдання, визначити пріоритети на майбутнє.

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Нарада колективу НМЦ ПТО в Одеській області

03 червня 2025 року відбулася нарада колективу НМЦ ПТО в Одеській області, під час якої обговорено актуальні питання розвитку професійної освіти в регіоні та ключові напрями діяльності Центру.

Основні питання, розглянуті на нараді:
  • Організаційно-методичний супровід проведення фестивалю проєктів професійних педагогічних досліджень та методичних розробок педагогів закладів П(ПТ)О.
  • Обговорення практичних занять навчального курсу «Освітні програми для сфери професійної освіти», організованого Міністерством освіти і науки України, Командою підтримки відновлення та реформ МОН, Українсько-швейцарським проєктом EdUP («Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні»).
  • Аналіз результатів моніторингових досліджень, оцінка ефективності заходів і програм.
  • Обговорення напрямів видавничої діяльності та оновлення методичного контенту.
Серед актуальних викликів і напрямів подальшої роботи:
  • Розширення співпраці з роботодавцями.
  • Розробка державних освітніх стандартів.
  • Цифровізація професійної освіти, розвиток електронних ресурсів та платформ.
  • Підвищення кваліфікації педагогічних працівників, зокрема з фокусом на інноваційні методики навчання.
  • Інклюзивність та доступність П(ПТ)О для всіх категорій здобувачів освіти.
  • Профорієнтаційна робота, популяризація робітничих професій серед молоді.
  • Розвиток учнівського самоврядування як механізму залучення молоді до прийняття рішень.
  • Методичний супровід внутрішньої системи забезпечення якості освіти у ЗП(ПТ)О.

У фокусі — якісна підготовка кваліфікованих кадрів, модернізація змісту освіти та ефективне партнерство між освітою і бізнесом.

Опубліковано в категорії: Новини | Залишити коментар

Відбувся вебінар для викладачів предмету фізична культура закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Відповідно до річного плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області 30 травня 2025 р. відбувся вебінар для викладачів предмету фізична культура закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: Особливості фізичної підготовки для професій з підвищеними вимогами до здоров’я.

Розпочав роботу вебінару та привітав учасників. Шатохін Борис Ілліч, методист кабінету загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО в Одеській області. У вступному виступі він зазначив, що найактуальнішим залишається питання мотивації здобувачів освіти до занять фізкультурою, пропаганда здорового способу життя. Далі звернув увагу на одну з надзвичайно важливих тем сучасної освіти – розвиток пізнавального інтересу здобувачів освіти, зокрема у процесі викладання фізичної культури в професійно-технічних навчальних закладах. Було проговорено, що ж сприяє розвитку пізнавального інтересу на уроці фізичної культури, зокрема: розмаїття видів діяльності, інтеграція знань, методи активного навчання, позитивна емоційна атмосфера, сучасні інформаційні технології, рефлексія та зворотний зв’язок, особлива роль викладача фізкультури.

Лапєєв Валерій Олександрович, керівник фізичного виховання ВСП «Березівське вище професійне училище Національного університету «Одеська політехніка», у своєму виступі проговорив такі особливості фізичної підготовки для професій з підвищеними вимогами до здоров’я: завдання професійно-прикладної фізичної підготовки, зміст професійно-прикладної фізичної підготовки, форми фізичного виховання з професійною спрямованістю, групи прикладних фізичних вправ, фактори, що визначають професійно-прикладну спрямованість, шляхи реалізації професійно-прикладної фізичної підготовки. Виділив види груп професій за характером праці та особливості ППФП для них. Промова виявилася дуже змістовною, охопила всі ключові аспекти теми, проілюстрована багатьма прикладами із власної роботи.

Засадна Ольга Миколаївна, викладач фізичної культури ДНЗ «Подільський професійний ліцей», згідно теми вебінару ґрунтовно розкрила питання загальної та спеціальної фізичної підготовки при підготовці спеціалістів різного профілю. Інформація була подана чітко та докладно.

Тесленков Олександр Юрійович, викладач фізичної культури ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей», цікаво виступив з темою Індивідуалізація освітнього процесу з фізичного виховання учнів ПТНЗ, де виділив пункти, як розкривається поняття «Індивідуалізація навчання» у довідковій літературі, «Гуманістична педагогіка» та «Педагогіка індивідуального підходу», виділив етапи призначення принципу індивідуалізації. Звернув увагу, що під час оцінювання фізичної підготовленості здобувачів освіти рекомендується вчителям враховувати реальні можливості кожного учня на основі попереднього тестування і оцінювати динаміку приросту результатів.

Далі була доповідь, з якою виступила Плачинда Світлана Олександрівна, викладач фізичної культури ДНЗ «Арцизький професійний аграрний ліцей». Продемонструвала як у своїй роботі вона справляється з викликами та рішеннями задля розв’язання задачі фізичної підготовки для професій із високими вимогами до здоров’я. 

Коломійченко Олег Юрійович, голова методичної секції «Фізична культура і здоров’я» ДНЗ Одеський професійний ліцей морського транспорту, у своєму виступі відмітив, що попередні доповідачі розкрили багато аспектів, але він виділив ще питання виховання психічного і психологічно стану, який також відіграє велику роль у тренуванні щодо витримування відповідних навантажень, які вимагає обрана професія.

На завершення Шатохін Борис Ілліч відмітив, що сьогоднішній вебінар – це був не просто обмін досвідом. Було продемонстровано простір можливостей почути нове, запалитися ідеєю. Зазначив професіоналізм та відповідальність кожного з виступаючих. Побажав всім творчого натхнення, енергії, нових ідей і задоволення від роботи з молоддю і пам’ятати: фізична культура – це не просто урок, це інвестиція в якість життя наших здобувачів освіти!

Опубліковано в категорії: Загальноосвітня підготовка, Новини | Залишити коментар

Розробка типових освітніх програм для сфери професійної освіти

З 27 по 29 травня 2025 року у м. Вінниця на базі Вищого художнього ПТУ № 5 пройшли практичні заняття навчального курсу «Освітні програми для сфери професійної освіти», організовані Міністерством освіти і науки України у партнерстві з Командою підтримки відновлення та реформ Міністерства освіти і науки України та Українсько-швейцарським проєктом EdUP «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні».

Від Одеської області у заході взяли участь: Надія Антонюк і Олена Морозова, методисти НМЦ ПТО в Одеській області, які працювали над створенням проєкту типової освітньої програми з професії «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування»;

Олена Гачук та Галина Шинькович, представники Одеського центру професійно-технічної освіти» – над створенням проєкту типової освітньої програми з професії «Монтажник монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій»;

Софія Ткачук та Людмила Шавріна, представники Білгород Дністровського професійного будівельного ліцею – над створенням проєкту типової освітньої програми з професії «Лицювальник – плиточник».

Наталія Проценко, старший проєктний менеджер із змісту та якості професійної освіти Команди підтримки відновлення та реформ Міністерства освіти і науки України, ознайомила учасників з методикою створення (типових/робочих) освітніх програм за новим конструктором, детально пояснила алгоритм розробки освітніх програм. Навчання пройшли цікаво і продуктивно. Незабаром буде представлено сучасний освітній продукт. Дякуємо членам команди: Наталії Проценко, Максиму Пеховці та Юрію Якимчуку за організацію та проведення навчання, надання консультацій, практичну допомогу та технічну підтримку у роботі з конструктором програми.

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

Колектив Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області щиро вітає з Днем народження Стоянова Вадима Сергійовича

Шановний Вадиме Сергійовичу! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого Дня народження! Бажаємо міцного здоров’я, що надихає, наснаги для нових звершень, гармонії в душі та добробуту в родині. Нехай кожен новий день приносить радість, впевненість у власних силах та натхнення на добрі справи. Нехай доля щедро обдаровує Вас приємними подіями, а поруч завжди будуть щирі люди та надійні друзі.

Опубліковано в категорії: Новини | Залишити коментар