Архів категорії: Життя профтехосвіти Одещини

Відкриття навчально-практичного центру будівельних технологій «Śnieżka»

20 серпня 2020 року на базі ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» відбулося відкриття навчально-практичного центру будівельних технологій «Śnieżka».

Компанія «Śnieżka» – потужний виробник будівельних матеріалів і має великий досвід співпраці із закладами професійної освіти. Така взаємодія і соціальне партнерство дає змогу здобувачам освіти навчатися на основі інноваційних будівельних матеріалів.

У рамках проєкту «Навчально-практичний центр «Śnieżka» у закладі облаштовано сучасний кабінет теоретичної підготовки та виробнича майстерня для навчання учнів за професією «Маляр».

Новостворений навчально-практичний центр дає змогу майбутнім випускникам адаптуватися до реальних потреб ринку праці і реалізувати себе у майбутньому.

Вітаємо колектив з відкриттям нового навчально-практичного центру. Бажаємо плідної співпраці та нових здобутків.

Опубліковано в категорії: Життя профтехосвіти Одещини, Новини, Професійна підготовка, Хроніка подій | Залишити коментар

Позакласний захід-свято з елементами мастер-класу з виготовлення вареників у Березівському вищому професійному училищі ОНПУ

         З метою ознайомлення з обрядовістю в українській кухні, технологією приготування страв національної кухні, розвитку інтересу до традицій українського народу, пропаганди здорового способу життя; виховання в учнів любові до рідного краю, в Березівському вищому професійному училищі ОНПУ відбулося захід-свято з елементами мастер-класу з виготовлення вареників.

Захід організовано в рамках заняття гуртка української літератури майстром виробничого навчання Ніною Свободою, викладачем Оленою Гончаренко та музичним керівником Володимиром Піроженком разом з групою кухарів.

Під час заходу, збагаченого народознавчими традиціями та обрядами, учні знайомилися з історією вареників та їхніми різновидами, ліпили їх різними способами та з різноманітними начинками, змагалися, хто швидше з’їсть вареники. Учасники свята співали пісні, читали вірші та гуморески, інсценували засідання партії «Добрий вареник – міцна Україна», а також слухали «Вареничні TV – плітки».

 

 Опубліковано за матеріалами А.Ліщинської заступника директора з НВихР БВПУОНПУ
Опубліковано в категорії: Виховна робота, Життя профтехосвіти Одещини, Новини | Залишити коментар

У залі Президії НАПН України заслухали звіти про завершення експериментальної роботи всеукраїнського рівня

7 лютого 2019 року у НАПН України відбулося засідання науково-методичної комісії з професійної педагогіки, психології та змісту професійно-технічної освіти Науково-методичної ради з питань освіти МОН України «Інноваційна освітня діяльність закладів професійної (професійно-технічної) освіти на всеукраїнському рівні».

Організатори заходу Департамент професійної освіти МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Національна академія педагогічних наук України, Інститут професійно-технічної освіти НАПН України.

Про завершення експериментальної роботи всеукраїнського рівня на базі ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» за темою «Технологія забезпечення доступності освітнього простору професійно-технічного навчального закладу для учнів з порушеннями слуху» відзвітувала заступник директора ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» Світлана Александрова (науковий керівник: Лариса Сергеєва – доктор педагогічних наук, професор ДВНЗ «Університет менеджменту освіти НАПН України»)).

Вітаємо колектив із завершенням експериментальної роботи всеукраїнського рівня! Бажаємо подальших успіхів і натхнення!

Опубліковано в категорії: Життя профтехосвіти Одещини, Новини, Хроніка подій | Залишити коментар

Інновації у забезпеченні доступності освітнього простору закладів професійної освіти для учнів з порушеннями слуху

15 березня 2018 року у рамках Дев’ятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» та Сьомої міжнародної виставки освіти за кордоном «World Edu» державним навчальним закладом «Одеський центр професійно-технічної освіти» спільно з ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України було проведено круглий стіл за темою : «Інновації у забезпеченні доступності освітнього простору закладів професійної освіти для учнів з порушеннями слуху».

Захід відбувся за участю Кучинського Миколи Сигизмундовича, директора департаменту професійної освіти МОН України; Ничкало Неллі Григорівни, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України, академіка-секретаря відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України; Шумик Ірини Володимирівни, генерального директора директорату професійної освіти МОН України; Сергеєвої Лариси Миколаївни, доктора педагогічних наук, професора кафедри державної служби та менеджменту освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України; Замші Анни Володимирівни, кандидата психологічних наук, завідувача відділом навчання жестової мови Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Пащенко Ольги Василівни, кандидата технічних наук, доцента ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, директора Сущенка Сергія Борисовича та педагогічних працівників ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».

На засіданні було обговорено такі важливі питання:

Технологія створення доступного освітнього середовища в ЗПО для учнів з порушеннями слуху.

Організація освітньої діяльності учнів з особливими потребами.

Особливості методичного забезпечення освітнього процесу учнів з порушенням слуху.

Інноваційні підходи до розбудови інклюзивної освіти як умова розвитку соціальної компетентності дітей і молоді з особливими потребами.

У ході засідання заступник директора з НВР Александрова Світлана Олександрівна представила результати ІІ етапу експерименту всеукраїнського рівня на базі ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» за темою: «Технологія забезпечення доступності освітнього простору ПТНЗ для учнів з порушеннями слуху».

Опубліковано в категорії: Життя профтехосвіти Одещини, Новини | Залишити коментар

«Професійно-технічна освіта: Фінляндія як натхнення»

За ініціативою директора Горбачової Т.В. та методиста Лопакової О.М. педагогічний колектив ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського» взяв участь у проактивній презентації «Професійно-технічна освіта: Фінляндія як натхнення».

Під час заходу учасники обговорили шляхи взаємодії закладів професійної (професійно-технічної) освіти, бізнесу, влади задля створення умов для професійного становлення молоді та активну позицію професійної освіти у розвитку конкурентоспроможності країни.

Визначивши ціннісні орієнтири розвитку української професійно-технічної освіти, та ознайомившись із фінським досвідом на прикладі діяльності центру професійної підготовки та професійного розвитку і співробітництва у галузі підприємництва Omnia, колектив спробував відшукати шляхи їх реалізації і вже активно працює над основними напрямками розвитку в своєму навчальному закладі.

Опубліковано в категорії: Життя профтехосвіти Одещини, Новини | Залишити коментар