Архів категорії: Життя профтехосвіти Одещини

ВІДБУЛОСЯ ДРУГЕ ОНЛАЙН ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ НОВОПРИЗНАЧЕНИХ МЕТОДИСТІВ ЗА ТЕМОЮ «СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ З ПЕДАГОГІЧНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ)СВІТИ»

5 жовтня 2023 року відбулося друге онлайн засідання школи новопризначеного методиста за темою «Системний підхід до методичної роботи з педагогічними працівниками закладів професійної (професійно-технічної) світи».

Спікери заходу: Ольга Литвинюк, завідуюча кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області, Людмила Хмельницька, методист кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області, Олена Лопакова, голова методичного об’єднання методистів Одеської області, методист ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського».

Учасники засідання 14 новопризначених методистів, заступників директорів із навчально-методичної (навчальної, методичної) роботи, які тільки розпочали свою діяльність (стаж роботи до трьох років) та ті, що потребують методичної допомоги.

На порядку денному розглянули наступне:

– нормативні документи та рекомендації Міністерства освіти і науки України, пріоритетні напрямки роботи у 2023-2024 навчальному році;

 – планування відвідування та взаємовідвідування уроків. Аналіз уроків;

 – маршрут організації атестації педагогічного працівника у 2023-2024 навчальному році.

У ході засідання учасники виконували завдання в додатку Slido. Обміркували критерії оцінки ефективності сучасного уроку, а також які аспекти педагогічної діяльності варто вивчати керівництву.

Працювали плідно та з задоволенням. На завершення отримали домашнє завдання в Google Classroom.

Захід відбувся в творчій, доброзичливій атмосфері.

Щиро дякуємо всім учасникам заходу за активну участь! Усім бажаємо наснаги, віри, творчих успіхів і перемоги. До нових зустрічей!

 

Опубліковано в категорії: Життя профтехосвіти Одещини, Методична скринька, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ | Залишити коментар

НОВІ ВИКЛИКИ ТА РЕАЛІЇ СУЧАСНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ОДЕЩИНИ НА 2023 – 2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

19 вересня 2023 року відбувся вебінар для заступників директорів з навчально-виробничої роботи за темою: «Нові виклики та реалії сучасної професійної освіти Одещини на 2023 – 2024 навчальний рік», у роботі якого взяли участь учасники із 28 закладів професійної(професійно-технічної) освіти Одеської області.

З привітальним словом до освітянської спільноти звернулася директор Навчально-методичного центру в Одеській області Тетяна Лазарєва, яка зазначила, що сьогодні наше завдання — забезпечити якісну освіту, з новими підходами, формами та методами навчання.

Відповідно до плану роботи на вебінарі розглянули наступне:

Основні завдання професійної освіти на 2023-2024 навчальний рік – Лариса Кашуба, заступник директора НМЦ ПТО в Одеській області;

Створення та діяльність центрів кар’єрного консультування для випускників ЗП(ПТ)О – Людмила Руссу, заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти»;

Формування готовності майбутніх кваліфікованих робітників до підприємницької діяльності – Руслана Заяць, заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування»;

Роль методичної служби в удосконаленні професійної компетентності педагогів ЗП(ПТ)О – Ольга Литвинюк, завідуюча кабінетом організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області;

Про підсумки діяльності навчально – практичних центрів галузевого спрямування на базі ЗП(ПТ)О у 2022-2023 н.р. та завдання на 2023-2024 н.р. – Надія Антонюк, методист кабінету професійної освіти НМЦ ПТО в Одеській області.

Учасники продуктивно попрацювали, обговорили болючі питання, визначилися з пріоритетами у майбутній роботі. Обмін досвідом був корисним та цікавим.

Колектив навчально-методичного центру професійно-технічної освіти щиро дякує усім учасникам за активну участь.

Бажаємо усім доброго здоров’я. Нехай у ваших колективах панує добро та злагода. Бережіть себе та своїх близьких!

Матеріали вебінару можна переглянути ТУТ.

Опубліковано в категорії: Життя профтехосвіти Одещини, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ | Залишити коментар

Відкриття навчально-практичного центру будівельних технологій «Śnieżka»

20 серпня 2020 року на базі ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» відбулося відкриття навчально-практичного центру будівельних технологій «Śnieżka».

Компанія «Śnieżka» – потужний виробник будівельних матеріалів і має великий досвід співпраці із закладами професійної освіти. Така взаємодія і соціальне партнерство дає змогу здобувачам освіти навчатися на основі інноваційних будівельних матеріалів.

У рамках проєкту «Навчально-практичний центр «Śnieżka» у закладі облаштовано сучасний кабінет теоретичної підготовки та виробнича майстерня для навчання учнів за професією «Маляр».

Новостворений навчально-практичний центр дає змогу майбутнім випускникам адаптуватися до реальних потреб ринку праці і реалізувати себе у майбутньому.

Вітаємо колектив з відкриттям нового навчально-практичного центру. Бажаємо плідної співпраці та нових здобутків.

Опубліковано в категорії: Життя профтехосвіти Одещини, Новини, Професійна підготовка, Хроніка подій | Залишити коментар

Позакласний захід-свято з елементами мастер-класу з виготовлення вареників у Березівському вищому професійному училищі ОНПУ

         З метою ознайомлення з обрядовістю в українській кухні, технологією приготування страв національної кухні, розвитку інтересу до традицій українського народу, пропаганди здорового способу життя; виховання в учнів любові до рідного краю, в Березівському вищому професійному училищі ОНПУ відбулося захід-свято з елементами мастер-класу з виготовлення вареників.

Захід організовано в рамках заняття гуртка української літератури майстром виробничого навчання Ніною Свободою, викладачем Оленою Гончаренко та музичним керівником Володимиром Піроженком разом з групою кухарів.

Під час заходу, збагаченого народознавчими традиціями та обрядами, учні знайомилися з історією вареників та їхніми різновидами, ліпили їх різними способами та з різноманітними начинками, змагалися, хто швидше з’їсть вареники. Учасники свята співали пісні, читали вірші та гуморески, інсценували засідання партії «Добрий вареник – міцна Україна», а також слухали «Вареничні TV – плітки».

 

 Опубліковано за матеріалами А.Ліщинської заступника директора з НВихР БВПУОНПУ
Опубліковано в категорії: Виховна робота, Життя профтехосвіти Одещини, Новини | Залишити коментар

У залі Президії НАПН України заслухали звіти про завершення експериментальної роботи всеукраїнського рівня

7 лютого 2019 року у НАПН України відбулося засідання науково-методичної комісії з професійної педагогіки, психології та змісту професійно-технічної освіти Науково-методичної ради з питань освіти МОН України «Інноваційна освітня діяльність закладів професійної (професійно-технічної) освіти на всеукраїнському рівні».

Організатори заходу Департамент професійної освіти МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Національна академія педагогічних наук України, Інститут професійно-технічної освіти НАПН України.

Про завершення експериментальної роботи всеукраїнського рівня на базі ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» за темою «Технологія забезпечення доступності освітнього простору професійно-технічного навчального закладу для учнів з порушеннями слуху» відзвітувала заступник директора ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» Світлана Александрова (науковий керівник: Лариса Сергеєва – доктор педагогічних наук, професор ДВНЗ «Університет менеджменту освіти НАПН України»)).

Вітаємо колектив із завершенням експериментальної роботи всеукраїнського рівня! Бажаємо подальших успіхів і натхнення!

Опубліковано в категорії: Життя профтехосвіти Одещини, Новини, Хроніка подій | Залишити коментар