Архів категорії: Професійна підготовка

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ З ПІДГОТОВКИ СЛУЖБОВЦІВ

13 травня 2022 року на платформі Teams відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з підготовки службовців.

На засідання були запрошені викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання з професій: «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «Оператор комп`ютерного набору», «Офісний службовець(бухгалтерія)», «Обліковець бухгалтерських даних», «Секретар керівника (організації, підприємства, установи), «Асистент референта», «Адміністратор», «Агент з постачання».

Засідання проводилось у формі онлайн-вебінару на тему: «Підготовка фахівців з професій службовці в умовах європейської інтеграції».

У заході прийняли участь представники 14 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Відкрила вебінар та привітала учасників засідання  методист Навчально-методичного центру професійно – технічної освіти Шавга Світлана Вікторівна.

Перед початком засідання вшанували пам’ять загиблих захисників України, у тому числі випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Одещини та прослухали пісню у виконанні Олександра Пономарьова «Заспіваймо пісню про Україну».

З презентаціями виступили:

  • Гребенькова Галина Володимирівна – методист ДНЗ «Одеський центр професійної освіти», з доповіддю на тему «Інтеграція професійної (професійно-технічної) освіти України в європейський освітній простір»;
  • Муравйова Надія Григорівна – заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім.К.Д.Ушинського» з доповіддю на тему «Розвиток професійних компетентностей в умовах воєнного стану та європейської інтеграції»;
  • Петрушкіна Ліна Василівна – майстер виробничого навчання з професії «Офісний службовець (бухгалтерія)» ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» з темою «Формування ключових компетентностей майбутніх кваліфікованих робітників-службовців»;
  • Леонтьєва Ірина Олексіївна – викладач спецдисциплін з професій «Адміністратор», «Агент з постачання» ДПТНЗ «Ізмаїльське вище професійне училище» з доповіддю на тему: «Поєднання традиційних та сучасних технологій при навчанні професіям комерційного напрямку в умовах європейської інтеграції»;
  • Атік Руслана Василівна – майстер виробничого навчання з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», викладач спецдисциплін ДНЗ «Лиманський професійний аграрний ліцей» з доповіддю на тему: Використання інноваційних і традиційних технологій навчання з професійної підготовки в умовах інформатизації освіти».

Учасники заходу обговорили  переваги інтеграції професійної (професійно-технічної) освіти в європейський освітній простір.

Закрили засідання обласної методичної секції Шавга С.В. та Гребенькова Г.В. побажаннями здоров`я, успіхів у роботі, миру та перемоги.

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області дякує всім учасникам обласної методичної секції з підготовки службовців за активну участь у проведенні вебінару та методисту Навчально-методичного центру в Одеській області Шатохіну Б.І. за забезпечення технічної підтримки заходу.

МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРУ

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

ПРЕЗЕНТОВАНО ПОСІБНИК “МАЛЯРНІ ТА ОПОРЯДЖУВАЛЬНІ РОБОТИ” ДЛЯ УЧНІВ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ

4 травня 2022 року Міністерство освіти і науки спільно з авторським колективом педагогів профтехів і компанією “Снєжка-Україна” презентували посібник “Малярні та опоряджувальні роботи”.

Переглянути виступи спікерів можна за посиланням, а онлайн-презентацію посібника – на Facebook-сторінці МОН.

Докладніше тут.

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ З ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ЗА ПРОФЕСІЯМИ ЗВАРЮВАЛЬНОГО НАПРЯМУ

Згідно з планом роботи НМЦ ПТО в Одеській області 28 квітня 2022р. на платформі Microsoft Teams відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників закладів професійної освіти, які забезпечують підготовку кваліфікованих робітників за професіями: «Електрогазозварник», «Електрогазозварник судновий», «Зварник», «Електрозварник ручного зварювання», «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах», «Контролер зварювальних робіт».

Засідання проводилось у формі вебінару (онлайн) на тему: «Організація освітнього процесу та випуску кваліфікованих робітників за професіями зварювального напряму  2021/2022 навчального року закладами професійної (професійно-технічної) освіти області в умовах воєнного стану».

У заході взяли участь викладачі та майстри виробничого навчання 15 закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону.

Антонюк Надія Онисимівна, методист НМЦ ПТО в Одеській області відкрила засідання  та привітала його учасників.

Висвітлила основні зміни та новації освітнього законодавства під час дії правового режиму воєнного часу: застосування трудового законодавства у галузі освіти, особливості організації дистанційної форми роботи педагогів, проведення освітнього процесу та завершення навчального року в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області. Наголосила на необхідності створення сучасного електронного навчального контенту, що містить комплекс навчально-методичних матеріалів (основну та додаткову текстову інформацію у формі гіпертексту, презентації, відеоматеріали, інфографіку, тематичні глосарії для здобувачів освіти), наявність якого надасть змогу ефективно організувати навчальний процес на основі різних форм, у тому числі і для здобувачів освіти інших закладів П(ПТ)О.

Фоміна Людмила Михайлівна, методист ДНЗ «Іллічівський професійний судноремонтний ліцей» зупинилась на питаннях, що стосуються адаптації освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти області до сучасних викликів.

Стас Михайло Дмитрович, викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ДНЗ «Ісаєвський професійний аграрний ліцей» звернув увагу присутніх на проблеми та переваги в організації та проведенні дистанційного навчання зварників, поділився досвідом викладання предметів професійно-теоретичної підготовки та проведення виробничого навчання з професії в умовах сьогодення.

З питаннями ефективності використання наявних ресурсів і матеріально – технічної бази для забезпечення практичної підготовки кваліфікованих робітників за професіями зварювального напряму  у ДНЗ «Ананьївський професійний аграрний ліцей» в умовах правового режиму воєнного часу ознайомив присутніх викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання Чугаєнко Володимир Іванович.

Шликов Динис Володимирович, викладач спецдисциплін ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту», розповів про  використання електронних методичних посібників у підготовці кваліфікованих робітників, поділився досвідом роботи по створенню та використанню електронного навчального контенту, представленого на електронному ресурсі, доступному для використання.

Викладач комп’ютерних технологій ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» Вдовиченко Оксана Вікторівна представила презентацію щодо використання тренажера Virtual Welding компанії Fronius при підготовці електрозварників ручного зварювання в умовах воєнного часу.

Вонітова Інна Іванівна, викладач спецдисциплін ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту» акцентувала увагу присутніх на підготовці та проведенні поетапної кваліфікаційної атестації 2021/2022н.р. за професією «Електрозварник ручного зварювання. Контролер зварювальних робіт»  під час воєнного стану. Запропонувала варіанти завдань з професійно-теоретичної та практичної підготовки.

Методичні рекомендації щодо підготовки та захисту дипломних робіт випускниками ЗПО, які забезпечують підготовку кваліфікованих робітників за професією «Електрогазозварник» представив Шестопалов Олександр Іванович,  голова секції, викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ВСП «Чорноморський морський фаховий коледж ОНМУ».

Учасники засідання обласної методичної секції обговорили проблеми навчально-виробничого процесу, пропозиції  щодо тестів і завдань теоретичної і практичної складових поетапної та державної кваліфікаційної атестації за професіями зварювального напряму.

По завершенню заходу учасники  побажали один одному міцного  здоров`я, творчих здобутків, безпеки  та неодмінної перемоги Україні..

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює подяку усім виступаючим та учасникам заходу за  активну участь у проведенні засідання.

Презентації ТУТ

 

 

Опубліковано в категорії: ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

Про затвердження Положення про внутрішню академічну мобільність здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, які навчаються у закладах професійної (професійно-технічної) освіти України

Шановні колеги!

До вашої уваги Наказ МОН від 26 березня 2022 р. «Про затвердження Положення про внутрішню академічну мобільність здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, які навчаються у закладах професійної (професійно-технічної) освіти України» зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20 квітня 2022 року за № 437/37773.

Наказ МОНУ від 26.03.2022р. №273

Опубліковано в категорії: Новини, Нормативна документація, Професійна підготовка | Залишити коментар

ВЕБІНАР SOFT SKILLS: ПРАКТИКИ ФОРМУВАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Шановні колеги!

До вашої уваги запис вебінару “SOFT SKILLS: ПРАКТИКИ ФОРМУВАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ” .

Захід проводився 13.04.2022 р. кафедрою професійної і вищої освіти в рамках експерименту регіонального рівня «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти» (наук. конс. ‒ д.п.н., проф. Л.М. Сергеєва і к.п.н., доц. В.О. Купрієвич).

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, Професійна підготовка | Залишити коментар