Архів категорії: Професійна підготовка

Підготовка до ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професій “Кухар” та “Офіціант”

З метою якісної організації та проведення ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професій “Кухар” та “Офіціант” 13 лютого на базі НМЦ ПТО в Одеській області відбулись засідання робочих груп.

У засіданні фахівців з професії “Кухар” взяли участь викладачі та майстри виробничого навчання з 7 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

​Учасники робочої групи обговорили умови проведення конкурсу, розробили теоретичні завдання які включають перевірку компетенцій з предметів: «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Організація виробництва та обслуговування», «Гігієна та санітарія», «Охорона праці», “Устаткування підприємст харчування”.

У засіданні фахівців з професії “Офіціант” взяли участь викладачі та майстри виробничого навчання з 5 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

​Учасники робочої групи обговорили умови проведення конкурсу, розробили теоретичні завдання які включають перевірку компетенцій з предметів: “Організація обслуговування в ресторанах”, “Кулінарна характеристика страв”, “Охорона праці”, “Санітарія і гігієна”.

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

Підготовка до ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії “Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування”

З метою якісної організації та проведення ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії “Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування” 12 лютого на базі НМЦ ПТО в Одеській області відбулось засідання робочої групи.

У засіданні взяли участь викладачі та майстри виробничого навчання з 5 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Учасники робочої групи обговорили умови проведення конкурсу, розробили теоретичні завдання які включають перевірку компетенцій з предметів: «Електротехніка з основами промислової електроніки», «Спецтехнологія», «Електроматеріалознавство», «Охорона праці».

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

Відбулося засідання предметно-методичної комісії з розроблення теоретичних і практичних завдань Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Офіціант» у 2018-2019 навчальному році

З метою організації ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Офіціант» у 2018-2019 навчальному році 06 лютого 2019 року на базі ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» відбулося засідання предметно-методичної комісії з розроблення теоретичних і практичних завдань конкурсу.

У роботі комісії взяли участь представники закладів професійної освіти з 10 областей України та навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області.

Фахівці з Чернігівської, Тернопільської, Сумської, Одеської, Миколаївської, Львівської, Луганської, Запорізької, Рівненської, Дніпропетровської областей та міста Одеса розглянули тестові завдання з предметів «Організація обслуговування в ресторанах», «Кулінарна характеристика страв», «Охорона праці», «Санітарія і гігієна».

Після обговорення учасники засідання розробили умови проведення та критерії оцінювання практичного завдання відповідно до кваліфікаційної характеристики офіціанта 3 розряду.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює вдячність адміністрації та колективу ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» за гостинність та створені умови для проведення засідання.

 

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

Засідання обласної методичної секції педагогіічних працівників з підготовки спеціалістів водного транспорту

5 грудня на базі Ізмаїльського вищого професійного училища відбулося засідання обласної методичної секції педагогіічних працівників з підготовки спеціалістів водного транспорту. Викладачі спецдисциплін і майстри виробничого навчання з закладів професійної (професійно-технічної) освіти Одеси, Чорноморська, Ізмаїла, Кілії обмінювалися досвідом роботи, обговорювали проблемні питання при проведенні занять та проведенні практики за професіями «Матрос», «Моторист», «Кухар судновий», «Офіціант судновий», «Бортпровідник судновий», проблеми та перспективи підготовки кваліфікованик працівників морського транспорту.

Учасники семінару відвідали навчальні кабінети, майстерні, лабораторії. Викладачі та майстри продемонстрували фрагменти уроків-практикумів виробничого навчання з професії «Моторист» (з демонстрацією підготовки і запуску суднового дизеля – генератора, ремонту учбового поршневого двигуна), «Матрос» (з демонстрацією навиків справи такелажу), «Кухар» (приготування комплексного обіду).

Під час роботи секції  педагогічні працівники презентували матеріали на теми:

  • “Втілення освітніх інновацій у навчальний процес – обов’язкова умова вдосконалення професійної підготовки кваліфікованих працівників” (Б.І.Шатохин, методист НМЦ ПТО в Одеській області),
  • “Практичні заняття по веслуванню на парусно-грібних шлюпках-ялах” (М.Г. Маліновський, майстер п/о ІВПУ),
  • «Досвід організації виробничої плавальної практики для учнів по професіях «Офіціант судновий», «Матрос», «Моторист» (С.Д. Дунаєнко, викладач спецдисциплін ІВПУ, А.Ю. Дунаєнко, майстер п/о ІВПУ),

Д.В.Шликов, викладач Одеського професійного ліцею морського транспорту, презентував робочий зошит з предмету «Основи слюсарної справи» (професія «Моторист»).

В.І.Чебан, О.І.Дементьев – викладачі спецдисциплін ІВПУ, поділилися особливостями методики викладання спецпредметів професії «Матрос».

Досвідом підготовки кваліфікованого обслуговуючого персоналу на пасажирські судна поділилася О.В.Болдескул, викладач Одеського вищого професійного училища морського туристичного сервісу. Вона також презентувала власну сторінку на ютубі, де розміщує лекції з предмету.

Завершився захід урочистим моментом – представник ЧАО «УДП» І.П.Король вручила директору ІВПУ Наталії Петрівні Костусевій «Знак пошани» від Українського Дунайського пароплавства – за багатолітню співпрацю і організацію плавпрактики.

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

WorldSkills Ukraine 2018

     З 27 по 29 листопада 2018 року у Києві відбувся конкурс WorldSkills Ukraine 2018, який проводиться для популяризації робітничих професій. Організаторами конкурсу виступили Міністерство освіти і науки України та Федерація роботодавців України. Генеральний партнер – металургійний холдинг Метінвест.

       Цього року преставники Одеської області в змаганнях спробували сили за такими категоріями: електромонтажні роботи, зварювальні роботи, слюсарні роботи, перукарське мистецтво.

              Змагання відбулися на Арт-заводі «Платформа».

Всього у конкурсі взяли участь 190 конкурсантів, більше 120 експертів, близько 50 членів журі, 25 лідерів команд.

        Лідер команди від Одеського регіону – Романчишина І. В. – методист навчально – методичного центру професійно – технічної освіти в Одеській області.

          За компетенцією “Слюсарні роботи” Одещину представили – експерт,  майстер виробничого навчання Чернушко Сергій Миколайович та конкурсант Чернов Валерій учень ДНЗ “Одеський професійний ліцей морського транспорту”.

     За компетенцією “Електромонтажні роботи” – експерт,  майстер виробничого навчання Степанов Володимир Віталійович та конкурсант Зуєв Владислав  учень ДНЗ “Одеське професійне училище залізничного транспорту”.

         За компетенцією “Зварювальні роботи” – експерт, майстер виробничого навчання Самбурський Віктор Никонович та конкурсант Галій Дмитро  учень ДНЗ “Ізмаїльський центр професійно – технічної освіти”.

          Компетенцію “Перукарське мистецтво” від Одеської області серед 22 учасників з різних регіонів представила конкурсант Андронаті Марина в номінації “Салонна стрижка для середньої довжини” та експерт Куберська Оксана Андріївна.

             Всі учасники конкурсу отримали дипломи учасника Всеукраїнського конкурса професійної майстерності WorldSkills Ukraine.

          Наші конкурсанти – прекрасні молоді люди, віддані своїй справі, з вогнем у очах та душі. Вони прагнуть досконалості і мають бажання змінювати світ навколо на краще. Тож разом ми обов’язково змінимо нашу країну!

Опубліковано в категорії: Професійна підготовка | Залишити коментар