Архів категорії: Професійна підготовка

Проекти стандартів професійної (професійно-технічної) освіти

Шановні колеги!

Запрошуємо долучитись до громадського обговорення проектів 23 стандартів професійної (професійно-технічної) освіти з професій:

 • Візажист;
 • Візажист-стиліст;
 • Касир торговельного залу;
 • Килимар;
 • Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу;
 • Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних;
 • Овочівник;
 • Оператор лінії у виробництві харчової продукції (перероблення фруктів, овочів, олієнасіння та горіхів);
 • Оператор технологічного устаткування в спорудах захищеного ґрунту;
 • Оформлювач вітрин, приміщень та будівель;
 • Провідник пасажирського вагона;
 • Реставратор пам’яток дерев’яної архітектури;
 • Рихтувальник кузовів;
 • Тістороб;
 • Адміністратор;
 • В’язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів;
 • Муляр;
 • Продавець продовольчих товарів;
 • Слюсар з механоскладальних робіт;
 • Слюсар-інструментальник;
 • Контролер верстатних і слюсарних робіт (слюсарні роботи);
 • Лісоруб;
 • Машиніст дорожньо-будівельних машин.

Ознайомитися з проектами вище вказаних стандартів професійної (професійно-технічної) освіти можна за посиланням:

https://imzo.gov.ua/proekty-standartiv-profesijnoji-profesijno-tehnichnoji-osvity/

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

Засідання обласної методичної секції педагогічних працівників з підготовки робітників за енергетичними професіями закладів професійної (професійно-технічної) освіти

14 травня 2018 року на базі ДНЗ «Одеське професійне училище залізничного транспорту та будівництва» відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників з підготовки робітників за енергетичними професіями закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Тема засідання «Роль комплексно-методичного забезпечення енергетичних професій та предметів як засобу навчання, необхідного для розвитку професійних компетентностей майбутніх випускників закладів професійної освіти області».

   

У ході засідання учасники обговорили такі важливі питання як розробка навчальних програм на основі компетентнісного підходу, використання інноваційних технологій на уроках та ін.

Досвідом роботи з розробки методичного забезпечення з урахуванням модульної побудови навчальної програми з предмету: Технології електромонтажних робіт поділилась викладач Одеського професійного училища залізничного транспорту та будівництва Дєгтярьова Тетяна Анатоліївна.

Про впровадження інноваційних технологій навчання у навчально-виробничий процес з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Електромонтажник силових мереж та устаткування» (з досвіду роботи) розповів майстер виробничого навчання ДНЗ «Одеське професійне училище залізничного транспорту та будівництва» Степанов Володимир Анатолійович.

Майстер виробничого навчання Ананьївського професійного аграрного ліцею, голова секції Кохан Віктор Петрович зупинився на питанні розробки робочих навчальних програм з предметів для підготовки кваліфікованих робітників за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» на основі компетентісного підходу.

Жильцова Ніна Іванівна, викладач спецдисциплін ДНЗ «Одеське професійно-технічне училище машинобудування» поділилась досвідом роботи використання педагогічних технологій на уроках спецтехнологій за професією: «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

Про використання інформаційно-комунікаційних технологій при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» (з досвіду роботи) розповіла Максимова Тетяна Василівна, викладач спецдисциплін Ананьївського професійного аграрного ліцею.

Методист кабінету професійної підготовки НМЦ ПТО в Одеській області Антонюк Надія Онисимівна зупинилась на питанні застосування інтерактивних методів навчання як однієї із форм проектування та розвитку професійних компетентностей у майбутнього кваліфікованого працівника.

Методичні рекомендації для дипломного проектування за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» представив Зуєв Валентин Володимирович, викладач спецдисциплін Чорноморського морського коледжу ОНМУ.

 

Висловлюємо вдячність педагогічному колективу ДНЗ «Одеське професійне училище залізничного транспорту та будівництва» та всім учасникам заходу за плідну співпрацю у підготовці та проведенні засідання.

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

Комплексно – методичне забезпечення навчального процесу з професій торгово – кулінарного профілю та сфери обслуговування – запорука якісної підготовки кваліфікованих робітників

14 травня 2018 року на базі Державного навчального закладу «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» відбулося засідання обласної методичної секції викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання  з підготовки кваліфікованих працівників торгівлі, громадського харчування та сфери обслуговування.

 

Тема засідання «Комплексно – методичне забезпечення навчального процесу з професій торгово  – кулінарного профілю та сфери обслуговування – запорука якісної підготовки кваліфікованих робітників».


На порядку денному були розглянуті такі питання:

 • Вплив якісного забезпечення навчального процесу на формування підприємницької компетентності фахівців ресторанного обслуговування. Доповідала  Добруха Марина Миколаївна – завідуюча кафедри кухарських та обслуговуючих професій  ДНЗ «Одеське вище  професійне училище морського туристичного сервісу», голова секції.
 • Досвід підготовки учнів з професій сфери обслуговування на морському транспорті. Доповідала Міщук Жанна Володимирівна – викладач спецдисциплін Ізмаїльського вищого професійного училища.
 • Актуальність професії «Кондитер». Доповідала Горобець Людмила Борисівна – викладач спецдисциплін Березівського вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету.
 • Організація пізнавальної діяльності учнів з предмету «Товарознавство продовольчих товарів». Доповідала Кучеренко Віра Сергіївна – викладач вищої категорії з дисциплін: технологія хліба, кондитерських виробів та товарознавства ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування».
 • Електронні педагогічні засоби, як ресурс комплексно – методичного забезпечення навчального процесу.  Доповідала Саєнко Надія Панасівна – в.о. заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування».
 • Нормативні документи в КМЗ уроку з дисципліни «Товарознавство продовольчих товарів».  Доповідала Андрєєва Ольга Вікторівна – викладач спецдисциплін ДНЗ «Одеське вище  професійне училище морського туристичного сервісу».
 • Проведення лабораторно – практичних занять з професії «Бармен судновий». Доповідала Болдескул Ольга Вікторівна – викладач спецдисциплін ДНЗ «Одеське вище  професійне училище морського туристичного сервісу».
 • Власна методика проведення занять з професії «Майстер ресторанного обслуговування». доповідала Демченко Ольга Анатоліївна – викладач спецдисциплін ДНЗ «Одеське вище  професійне училище морського туристичного сервісу».
 • Використання покрокових інструкцій приготування страв з предмету «Технологія приготування їжі з основами товарознавства». Доповідала  Наливайко Лариса Степанівна – викладач спецдисциплін ДНЗ «Одеське вище  професійне училище морського туристичного сервісу».
 • Комплексно – методичне забезпечення з предмету «Технологія приготування борошняних та кондитерських виробів». Доповідала  Садовська Олена Дмитрівна – викладач спецдисциплін ДНЗ «Одеське вище  професійне училище морського туристичного сервісу».

Вступний інструктаж з професії «Кухар судновий» за темою «Приготування прісного тіста та виробів з нього: пельменів і вареників. Оформлення, відпуск, вимоги до якості, строк зберігання» провела Воронова Олена Вікторівна – майстер виробничого навчання ДНЗ «Одеське вище  професійне училище морського туристичного сервісу».

 

Висловлюємо вдячність колективу Державного навчального закладу «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» та усім учасникам семінару за плідну творчу співпрацю.

 

 

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії “Столяр будівельний”

23 березня 2018 року на базі державного навчального закладу “Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей” проведено II етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії “Столяр будівельний”.

У конкурсі взяли участь переможці  I етапу серед учнів випускних груп, які отримують первинну професійну підготовку з професії “Столяр будівельний”.

У двох турах: теоретичному та практичному змагалися конкурсанти таких навчальних закладів: ДНЗ “Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей”, ДНЗ “Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти”, ДНЗ “Тарутинський професійний ліцей”, ДНЗ “Савранське професійно-технічне аграрне училище” та ДНЗ “Одеське професійне училище залізничного транспорту та будівництва”.

         Теоретичний тур передбачав перевірку професійно-теоретичних знань з предметів «Технологія столярних робіт», «Матеріалознавство», «Будівельне креслення», «Електротехніка», «Охорона праці».

         Під час практичного туру конкурсанти виготовляли за допомогою столярних ручних інструментів табурет  (за кресленням).

         За підсумками результатів двох турів переможцем став Клименко Федір, учень ДНЗ “Тарутинський професійний ліцей“, друге місце посів Кучменко Владислав, учень ДНЗ “Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей” та третє місцеКоваленко Яків, учень ДНЗ “Одеське професійне училище залізничного транспорту та будівництва”.

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

Стандарти професійної (професійно-технічної) освіти з робітничих професій затверджені у 2017 році

Стандарти професійної (професійно-технічної) освіти з робітничих професій затверджені у 2017 році

nmo-1465

Nakaz_MON_1651_22122017 (1)

Nakaz_MON_1691_27122017

https://mon.gov.ua/ua/osvita/profesijno-tehnichna-osvita/derzhavni-standarti-navchalni-plani-ta-programi/zatverdzheni-standarti-profesijno-tehnichnoyi-osviti-2017

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар