Архів категорії: Професійна підготовка

Засідання обласної методичної секції педагогіічних працівників з підготовки спеціалістів водного транспорту

5 грудня на базі Ізмаїльського вищого професійного училища відбулося засідання обласної методичної секції педагогіічних працівників з підготовки спеціалістів водного транспорту. Викладачі спецдисциплін і майстри виробничого навчання з закладів професійної (професійно-технічної) освіти Одеси, Чорноморська, Ізмаїла, Кілії обмінювалися досвідом роботи, обговорювали проблемні питання при проведенні занять та проведенні практики за професіями «Матрос», «Моторист», «Кухар судновий», «Офіціант судновий», «Бортпровідник судновий», проблеми та перспективи підготовки кваліфікованик працівників морського транспорту.

Учасники семінару відвідали навчальні кабінети, майстерні, лабораторії. Викладачі та майстри продемонстрували фрагменти уроків-практикумів виробничого навчання з професії «Моторист» (з демонстрацією підготовки і запуску суднового дизеля – генератора, ремонту учбового поршневого двигуна), «Матрос» (з демонстрацією навиків справи такелажу), «Кухар» (приготування комплексного обіду).

Під час роботи секції  педагогічні працівники презентували матеріали на теми:

  • “Втілення освітніх інновацій у навчальний процес – обов’язкова умова вдосконалення професійної підготовки кваліфікованих працівників” (Б.І.Шатохин, методист НМЦ ПТО в Одеській області),
  • “Практичні заняття по веслуванню на парусно-грібних шлюпках-ялах” (М.Г. Маліновський, майстер п/о ІВПУ),
  • «Досвід організації виробничої плавальної практики для учнів по професіях «Офіціант судновий», «Матрос», «Моторист» (С.Д. Дунаєнко, викладач спецдисциплін ІВПУ, А.Ю. Дунаєнко, майстер п/о ІВПУ),

Д.В.Шликов, викладач Одеського професійного ліцею морського транспорту, презентував робочий зошит з предмету «Основи слюсарної справи» (професія «Моторист»).

В.І.Чебан, О.І.Дементьев – викладачі спецдисциплін ІВПУ, поділилися особливостями методики викладання спецпредметів професії «Матрос».

Досвідом підготовки кваліфікованого обслуговуючого персоналу на пасажирські судна поділилася О.В.Болдескул, викладач Одеського вищого професійного училища морського туристичного сервісу. Вона також презентувала власну сторінку на ютубі, де розміщує лекції з предмету.

Завершився захід урочистим моментом – представник ЧАО «УДП» І.П.Король вручила директору ІВПУ Наталії Петрівні Костусевій «Знак пошани» від Українського Дунайського пароплавства – за багатолітню співпрацю і організацію плавпрактики.

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

WorldSkills Ukraine 2018

     З 27 по 29 листопада 2018 року у Києві відбувся конкурс WorldSkills Ukraine 2018, який проводиться для популяризації робітничих професій. Організаторами конкурсу виступили Міністерство освіти і науки України та Федерація роботодавців України. Генеральний партнер – металургійний холдинг Метінвест.

       Цього року преставники Одеської області в змаганнях спробували сили за такими категоріями: електромонтажні роботи, зварювальні роботи, слюсарні роботи, перукарське мистецтво.

              Змагання відбулися на Арт-заводі «Платформа».

Всього у конкурсі взяли участь 190 конкурсантів, більше 120 експертів, близько 50 членів журі, 25 лідерів команд.

        Лідер команди від Одеського регіону – Романчишина І. В. – методист навчально – методичного центру професійно – технічної освіти в Одеській області.

          За компетенцією “Слюсарні роботи” Одещину представили – експерт,  майстер виробничого навчання Чернушко Сергій Миколайович та конкурсант Чернов Валерій учень ДНЗ “Одеський професійний ліцей морського транспорту”.

     За компетенцією “Електромонтажні роботи” – експерт,  майстер виробничого навчання Степанов Володимир Віталійович та конкурсант Зуєв Владислав  учень ДНЗ “Одеське професійне училище залізничного транспорту”.

         За компетенцією “Зварювальні роботи” – експерт, майстер виробничого навчання Самбурський Віктор Никонович та конкурсант Галій Дмитро  учень ДНЗ “Ізмаїльський центр професійно – технічної освіти”.

          Компетенцію “Перукарське мистецтво” від Одеської області серед 22 учасників з різних регіонів представила конкурсант Андронаті Марина в номінації “Салонна стрижка для середньої довжини” та експерт Куберська Оксана Андріївна.

             Всі учасники конкурсу отримали дипломи учасника Всеукраїнського конкурса професійної майстерності WorldSkills Ukraine.

          Наші конкурсанти – прекрасні молоді люди, віддані своїй справі, з вогнем у очах та душі. Вони прагнуть досконалості і мають бажання змінювати світ навколо на краще. Тож разом ми обов’язково змінимо нашу країну!

Опубліковано в категорії: Професійна підготовка | Залишити коментар

Удосконалення навчально-виробничого процесу підготовки кваліфікованих робітників для сільськогосподарської галузі

29 листопада 2018 року відбулось засідання обласної методичної комісії педагогічних працівників з підготовки кваліфікованих робітників сільськогосподарських професій за темою “Удосконалення навчально-виробничого процесу підготовки кваліфікованих робітників для сільськогосподарської галузі”.

З питаннями організації впровадження елементів дуальної форми з професії “Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва” ознайомив присутніх Бевз С.О., заступник директора ДНЗ “Ананьївський професійний аграрний ліцей”.

Про застосування інноваційних методик на уроках виробничого навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти з підготовки виробничих кадрів для сільськогосподарського виробництва доповіла Бондаренко Л.Л., викладач ДНЗ “Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти”.

Москалюк В.О., викладач ДНЗ “Березівський професійний аграрний ліцей, поділився з досвідом проведення профорієнтаційної роботи.

З методами та прийомами роботи  під час підготовки до конкурсів фахової майстерності ознайомив Довгий В.В., викладач ДНЗ “Ісаєвський професійний аграрний ліцей”.

 

Опубліковано в категорії: Професійна підготовка | Залишити коментар

«Освітні інновації як шлях удосконалення професійної підготовки робітників»

         28 листопада  2018 року у Навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти Одеської області відбулося засідання секції педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Одеської області, які забезпечують підготовку кваліфікованих робітників за професіями: слюсар з ремонту автомобілів, слюсар з механоскладальних робіт, слюсар-ремонтник, слюсар-судноремонтник, слюсар-інструментальник, слюсар з виготовлення вузлів та деталей санітарно-технічних систем, токар на тему: «Освітні інновації як шлях удосконалення професійної підготовки робітників».

           У заході, який проводився у формі навчально-практичного семінару,  взяли участь  педагогічні працівники (викладачі та майстри виробничого навчання) з 10 закладів освіти.

Учасники засідання активно обговорювали проблеми та перспективи у підготовці кваліфікованих робітників. Ділилися досвідом роботи по застосуванню методичних інновацій, пов’язаних із застосуванням інтерактивних методів навчання,  поєднанням мультимедійних засобів навчання з інтелектуальними іграми.

Досить переконливими були виступи педагогів:

Мельника О. С. (ДНЗ «Одеське професійне училище залізничного транспорту та будівництва»), Гнатюк Г. В. (ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту»), Ореховського В. О. (ДНЗ «Одеське професійно-технічне училище машинобудування»), Ланіна С.В.  (ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту»), Кіщенка В.А. (ДНЗ «Чорноморський морський коледж Одеського національного морського університету»), Мамалата С.В. (Училище №3 Національного університету «Одеська юридична академія»).

По завершенню семінару педагоги висловили одностайну думку про те, що за інноваційними технологіями навчання – майбутнє професійно-технічної освіти.

 

Опубліковано в категорії: Професійна підготовка | Залишити коментар

Системний підхід до забезпечення якості методичної роботи з педагогічними кадрами закладів професійної (професійно-технічної) освіти

27 листопада 2018 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області відбувся навчально-практичний семінар за темою «Системний підхід до забезпечення якості методичної роботи з педагогічними кадрами закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

У семінарі взяли участь методисти закладів професійної освіти Одещини.

На початку заходу Кашуба Л. І., заступник директора НМЦ ПТО в Одеській області окреслила етапи реалізації концепції реформування професійної освіти в Україні.

 Питання щодо атестації педагогічних працівників висвітлила методист кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області Хмельницька Л.М.

На деяких аспектах щодо організації та проведенні атестації педагогічних працівників, з досвіду роботи, зупинилась методист ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» Гребенькова Г.В.

Завідуюча кабінетом організаційно-методичної кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області Литвинюк О.М. запропонувала присутнім ознайомитись з методичним сервісом у ролі модернізації освіти, та розглянути поняття «портфоліо» як технологію оцінювання професійної діяльності педагога.

На завершення заходу учасники прийшли до висновку, що сучасне розуміння розвитку професійної освіти, її інтеграція в європейський простір та задоволення потреб ринку праці в висококваліфікованих кадрах – основна мета закладу професійної освіти сьогодні.

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар