Архів категорії: Професійна підготовка

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ «WORLDSKILLS» «ПЕРУКАРСЬКЕ МИСТЕЦТВО» (ЮРІЙ КОЛІСНІЧЕНКО)

Переможець обласного етапу Всеукраїнского конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine у компетенції «Перукарське мистецтво» Юрій Колісніченко поділився про свій шлях до сфери краси.

Подробиці за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/osvita/profesijno-tehnichna-osvita/zahodi-i-konkursi/konkursi-fahovoyi-majsternosti/mi-profi-istoriyi-uchasnikiv-worldskills-ukraine-2021/perukarske-mistectvo-yurij-kolisnichenko?fbclid=IwAR0_aLMJsswRlCxidOxa1DogcDQyXC4Rg_qxm2EOnxpdYmMAeY-evEp8ldM

Опубліковано в категорії: Worldskills Ukraine, Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

ПРОДОВЖУЄМО ПРАЦЮВАТИ НАД ОНОВЛЕННЯМ ОСВІТНЬОГО СТАНДАРТУ З ПРОФЕСІЇ «МАШИНІСТ ХОЛОДИЛЬНИХ УСТАНОВОК»

11 листопада 2022 року відбулося чергове засідання робочої групи з розробки проєкту Державного освітнього стандарту з професії 8163 «Машиніст холодильних установок», в якому взяли участь методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області та педпрацівники ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».

Кашуба Л.І., заступник директора НМЦ ПТО,  привітала учасників заходу, звернула особливу увагу присутніх на виклики сьогодення та важливість підготовки оновленого проєкту стандарту за означеною професією з урахуванням вимог замовників робітничих кадрів щодо рівня кваліфікації майбутніх фахівців.

На засіданні розглядалися проблемні питання підготовки здобувачів освіти за професією, обговорювались отримані зауваження, пропозиції, доповнення до вступної частини та змісту розділів проєкту стандарту. Було озвучено організаційні питання щодо порядку, термінів, планів подальшої спільної роботи над проєктом.

Учасники робочої групи отримали практичне завдання щодо розгляду та внесення пропозицій до трудових функцій, ключових, загальних та професійних компетентностей за рівнями кваліфікації, яке буде розглянуте на наступному засіданні за участі стейкхолдерів.

Робота триває!

 

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

ЗАВЕРШИВСЯ ТРИДЕННИЙ ВЕБІНАР “КРАЩІ ПРАКТИКИ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ПОЛІТИК ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ СТОСОВНО СПРИЯННЯ (ПЕРЕ)ПІДГОТОВЦІ КВАЛІФІКОВАНИХ КАДРІВ”

В межах технічної допомоги Європейського Союзу з використанням інструменту TAIEX, 08 – 10 листопада 2022 року відбувся вебінар «Кращі практики щодо впровадження політик професійної освіти стосовно сприяння (пере)підготовці кваліфікованих кадрів». Під час вебінару учасники ознайомилися з презентаціює практичного досвіду впровадження політик щодо підготовки кваліфікованих фахівців у Швеції та Португалії.​

Від НМЦ ПТО в Одеській області взяли участь у заході Ольга Литвинюк, завідуюча та Людмила Хмельницька, методист кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи.​

Насичена програма. Цікаві доповіді, обмін досвідом, знаннями та, хоч і онлайн, спілкування.

Учасники обговорили такі питання: впровадження політик у сфері професійної освіти та навчання протягом життя; можливості отримання первинної професійної підготовки; забезпечення зв’язку між національною та європейською рамками кваліфікацій; нормативне забезпечення П(ПТ)О; координація попиту та пропозиції щодо повних / часткових / мікро- кваліфікацій; розвиток публічно-приватного партнерства; досвід та особливості розроблення навчальних програм; досвід упровадження механізмів підтвердження результатів навчання для визначення, передачі та накопичення повних / часткових / мікро- кваліфікацій, отриманих у не-/інформальному контексті або в іноземних країнах; процедури та практики визнання професійних кваліфікацій та досвіду попереднього навчання громадян України, які отримали Тимчасовий захист в країнах ЄС; інтернаціоналізація діяльності закладів професійної освіти.

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ З ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПРОФЕСІЙ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ

Професії електротехнічного напряму є затребуваними на ринку праці та пріоритетними для розвитку економіки України, особливо у повоєнний час, бо належать до сфери відновлення інфраструктури, ІТ-технологій та e-комерції. Відповідаючи на вимоги сьогодення, освітній процес модифікується в дистанційне та змішане навчання, які характеризуються активним використанням електронного освітнього контенту. Питання оновлення змісту професійної підготовки кваліфікованих робітників для електротехнічного виробництва через впровадження інноваційних освітніх технологій та використання галузевих технологій підприємств обговорювались на засіданні обласної методичної секції педагогічних працівників з енергетичних професій та електротехніки, яке відбулось 4 листопада 2022 року в режимі онлайн на платформі Microsoft Teams. У заході взяли участь викладачі та майстри виробничого навчання 11 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Координатор секції Антонюк Н.О., методист НМЦ ПТО в Одеській області, привітала учасників засідання, ознайомила з результатами моніторингових досліджень системи закладів професійно-технічної освіти області, які готують кваліфікованих робітників з електромонтажних професій та окреслила основні завдання, що стоять перед педагогічними працівниками у 2022-2023 навчальному році.

Віртуально засідання відбулося на базі навчально-практичного центру з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», створеного в ДНЗ «Арцизький професійний аграрний ліцей». Про реалії, перспективи та особливості підготовки робітничих кадрів за професіями електротехнічного напряму розповіла директор Ліцею, Гавриленко І. В. В ході вебінару викладачем спецдисциплін Нікітіним О.І. було представлено функціонування навчально-практичного центру, як інвестиції в якісну підготовку конкурентоспроможних кваліфікованих робітників.

Досвід використання та застосування сучасних технологій управління електродвигунів за допомогою частотних приводів презентував присутнім викладач ВСП «Чорноморський морський фаховий коледж ОНМУ Зуєв В.В. Майстер виробничого навчання, викладач Плетеньов В. П. ознайомив учасників вебінару з сучасними освітніми практиками при підготовці кваліфікованих робітників в Дунайському центрі професійної освіти,  презентував методичну розробку уроку виробничого навчання на тему: Монтаж і установлення стельових і настінних лампових патронів і світильників. Дєгтярьова Т.А., викладач Одеського професійного ліцей морського транспорту поділилась досвідом роботи щодо підготовки та захисту дипломних робіт здобувачами освіти в умовах змішаного навчання. З правилами поведінки учасників освітнього процесу закладів П(ПТ)О під час воєнного стану ознайомив присутніх Шевченко Б.Г., методист НМЦ ПТО в Одеській області.

Учасники засідання обговорили основні актуальні проблеми щодо впровадження інноваційних освітніх технологій та використання галузевих технологій підприємств у підготовку кваліфікованих робітників електротехнічного напряму.

Завершилося засідання обранням Зуєва Валентина Володимировича, викладача ВСП «Чорноморський морський фаховий коледж ОНМУ, головою обласної методичної секції педпрацівників з підготовки кваліфікованих робітників енергетичних професій та електротехніки. Засідання секції пройшло змістовно і продуктивно.

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює подяку усім виступаючим та учасникам заходу за активну участь у проведенні засідання. Вітаємо новообраного голову обласної методичної секції. Усім бажаємо міцного здоров`я, творчих здобутків, та неодмінної перемоги Україні.

Презентації ТУТ

 

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

Про внесення змін до Закону України “Про професійну (професійно-технічну) освіту” щодо окремих аспектів підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану та відновлення економіки

Про внесення змін до Закону України “Про професійну (професійно-технічну) освіту” щодо окремих аспектів підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану та відновлення економіки.

Ресурс доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2312-20#Text

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ, Професійна підготовка | Залишити коментар