Архів категорії: Професійна підготовка

НОВИЙ КУРС НА ПЛАТФОРМІ “ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА ОНЛАЙН”

На платформі «Професійна освіта онлайн» можна знайти вже 4 курси спеціальності «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (лісогосподарство)», серед них:

землеробство без використання синтетичних добрив і пестицидів;
користування трактором та іншим сільськогосподарським транспортом;
ремонт сільськогосподарської техніки;
використання різних машин і знарядь сільського господарства для роботи з культурами.

курси з професії тракторист на платформі «Професійна освіта онлайн»

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Коментарі Вимкнено до НОВИЙ КУРС НА ПЛАТФОРМІ “ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА ОНЛАЙН”

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ З ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ТОРГІВЛІ ТА ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ

Відповідно  до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічного освіти в Одеській області 20 грудня 2023 року відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з підготовки кваліфікованих робітників торгівлі та громадського харчування.

На засідання були запрошені викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання з професій: «Продавець продовольчих товарів»,  «Контролер-касир», «Кухар», «Кондитер», «Пекар», «Офіціант», «Бармен», «Майстер ресторанного обслуговування».

Засідання проводилось у формі онлайн-вебінару на тему: «Соціальне партнерство як основна форма взаємодії закладів професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями у процесі підготовки кваліфікованих робітників професій торгівлі та громадського харчування».

У заході прийняли участь представники 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, у кількості 45 осіб.

Відкрила вебінар та привітала учасників засідання  координатор заходу, методист Навчально-методичного центру професійно – технічної освіти Шавга Світлана Вікторівна, яка ознайомила учасників з результатами моніторингових досліджень, які проводились методичною службою НМЦ ПТО в Одеській області з впровадження дуальної форми навчання у навчально-виробничий процес.

На засідання був запрошений представник від роботодавців, старший менеджер мережі супермаркетів «Обжора» Марченко Сергій Миколайович, з якою вже багато років співпрацює з впровадження  дуальної форми навчання ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та громадського харчування.

Спільну доповідь на тему «Співпраця з роботодавцями: дуальна форма навчання з інтегрованої професії «Продавець продовольчих товарів, Контролер – касир»  дуже цікаво представили заступник директора училища Терновський Віктор Григорович та старший майстер Зеленюк Олена Сергіївна.

Марченко Сергій Миколайович підсумував результати роботи з впровадження дуальної форми навчання та окреслив подальші  плани роботи з навчальним закладом.

Гончар Алла Петрівна, викладач спецдисциплін ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» розповіла, як в училищі реалізується компетентнісний підхід в освітньому процесі при підготовці кваліфікованих працівників з професій торговельно-кулінарного профілю. Презентацію гри-квесту «НАЦІОНАЛЬНА ВАЛЮТА УКРАЇНИ» представив заступник директора училища Терновський Віктор Григорович.

Портей Марія Іванівна, майстер виробничого навчання ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» розповіла про роботу кулінарного хабу, відкритого на базі центру та їх співпрацю з ресторанними господарствами з підготовки здобувачів освіти за професією «Кухар, Кондитер».

Про діяльність майстра виробничого навчання в процесі впровадження соціального партнерства  з підготовки кваліфікованих робітників за напрямом «Громадське харчування» доповіла Плахотнюк Наталія Вікторівна, викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ВСП «Березівське вище професійне училище НУ «Одеська політехніка».

Осадчук Наталія Петрівна,   викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ВСП «Березівське вище професійне училище НУ «Одеська політехніка» продемонструвала популяризацію традиційних українських та світових кухонь  у професійно – практичній підготовці кваліфікованих робітників та яку роль відіграє соціальне партнерство на якість підготовки.

Методика організації професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників у закладі професійної освіти на модульно – компетентнісній основі в співпраці з роботодавцями, яку представила учасникам вебінару Блажко Олена Петрівна, викладач спецдисциплін ЗП(ПТ)О «Дунайський центр професійної освіти» була змістовною та цікавою.

Сучасний досвід соціального партнерства у професійній освіти висвітлила у своїй презентації та відеороликах Комарніцька Тетяна Анатоліївна, викладач спецдисциплін Північного центру професійної освіти. Та робота, яку проводять у закладі освіти та поза межами закладу педагогічні працівники, здобувачі освіти на підтримку народу та Збройних Сил України служить достойним прикладом та всілякої поваги.

З усіма презентаціями можна буде ознайомитися та взяти для використання у роботі ТУТ.

Учасники заходу обговорили  актуальні питання взаємодії закладів професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями  в умовах воєнного стану та їх участі у підготовці кваліфікованих робітників торгівлі та громадського харчування.

Закрили засідання обласної методичної секції побажаннями здоров`я, успіхів у роботі у цей непростий час, миру та злагоди.

Керівництво та колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює подяку всім доповідачам та учасникам заходу за активну участь у проведенні засідання, вітає з прийдешніми святами.

Бажаємо всім міцного здоров`я, творчих здобутків, мирного неба та перемоги Україні.

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПРОФЕСІЙ ЗВАРЮВАЛЬНОГО НАПРЯМУ

Питання використання технологій змішаного навчання для формування професійної компетентності майбутніх зварників, відповідно до вимог сучасного  ринку праці, обговорювались на засіданні обласної методичної секції педагогічних працівників професій зварювального напряму, яке відбулось 7  грудня 2023 року в режимі онлайн на платформі Google Meet.

У заході взяли участь:  голова правління Одеського обласного товариства зварників України, Воробйов Олександр Миколайович,  викладачі та майстри виробничого навчання 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Координатор секції Антонюк Н.О., методист НМЦ ПТО в Одеській області, привітала учасників засідання, ознайомила з результатами моніторингових досліджень системи закладів професійно-технічної освіти області, які готують кваліфікованих робітників зварювальних професій та окреслила основні завдання, що стоять перед педагогічними працівниками у 2024 році.

Про сучасні підходи та міжнародні вимоги щодо виконання зварювальних робіт розповів учасникам заходу Воробйов Олександр Миколайович, головний зварник АТ «Одеський припортовий завод».

Віртуально засідання відбулося на базі Навчально-практичного центру з професій: «Електрозварник ручного зварювання», «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах», «Зварник» в ДНЗ «Ананьївський професійний аграрний ліцей»». Про реалії, перспективи та особливості підготовки робітничих кадрів за професіями зварювального напряму розповіла заступник директора ліцею, Барова Людмила Петрівна.

В ході екскурсії  Поліщук Тетяна Миколаївна, старший майстер, представила функціонування навчально-практичного центру, як інвестиції в якісну підготовку конкурентоспроможних кваліфікованих робітників.  Чугаєнко Володимир Іванович, майстер в/н, ДНЗ «Ананьївський професійний аграрний ліцей» блискуче провів майстер-клас з виготовлення кронштейну для вогнегасника.

Шестопалов Олександр Іванович, викладач, старший майстер Чорноморського морського фахового коледжу Одеського Національного Морського Університету,  голова секції, звернув увагу колег на особливості та проведення виробничого навчання та проблеми організації виробничої практики за професією «Електрогазозварник» в умовах воєнного стану.

З захопленням учасники вебінару знайомилися з передовим досвідом використання тестових технологій для перевірки рівня навчальних досягнень в ЗП(ПТ)О Вонітової Інни Іванівни, викладача Одеського вищого професійного училища автомобільного транспорту.

Про організацію та проведення змішаного навчання  здобувачів освіти за професією «Електрогазозварник» в Білгород-Дністровському професійному будівельному ліцеї» розповів Сидорко Василь Іванович, старший майстер, викладач спецдисциплін.

Кращий досвід партнерської співпраці  закладу професійної освіти і підприємства в організації та проведенні практичної підготовки майбутніх електрогазозварників, презентувала присутнім  заступник директора Ісаївського професійного аграрного ліцею, Балагура Надія Іванівна.

Учасники засідання обговорили основні актуальні проблеми щодо впровадження інноваційних освітніх та  використання галузевих технологій підприємств у підготовку кваліфікованих робітників зварювального напряму. Зупинились на гострих кадрових проблемах в закладах професійної освіти, пов’язаних не лише з низьким рівнем заробітної плати майстрів виробничого навчання та викладачів спецдисциплін, а й з війною, яка змусила багатьох педагогів припинити навчальний процес і відправитися добровольцями на фронт.

По закінченню були підведені підсумки засідання секції і прийняті методичні рекомендації.

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює особливу подяку доповідачам та виступаючим за  активну участь у проведенні засідання. Усім бажаємо міцного  здоров’я, творчих здобутків та Миру в Україні.

Презентації ТУТ

 

Опубліковано в категорії: Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ СФЕРИ ПОСЛУГ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ З УРАХУВАННЯМ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ТЕХНОЛОГІЙ

30 листопада  2023 року відбулося онлайн засідання обласної методичної секції педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з підготовки кваліфікованих робітників сфери послуг та обслуговування.

На засідання були запрошені викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання з професій: «Перукар(перукар-модельєр)», «Манікюрник», «Педікюрник», «Візажист», «Фотограф», «Покоївка», «Майстер готельного обслуговування».

Тема вебінару: «Сучасні підходи до підвищення якості професійної    підготовки кваліфікованих робітників сфери послуг та обслуговування з урахуванням європейських технологій».

Відкрила вебінар та привітала учасників засідання  координатор заходу, методистка Навчально-методичного центру професійно – технічної освіти в Одеській області Шавга Світлана Вікторівна.

До уваги учасників вебінару була представлена презентація викладача спецдисциплін, майстра виробничого навчання ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського на тему «Сучасні тенденції у підготовці кваліфікованих робітників з професії «Перукар (перукар-модельєр) та «Візажист»: європейський підхід».

Про творчі здобутки педагогів та здобувачів освіти ДПТНЗ «Одеський професійний ліцей технологій та дизайну» при підготовці кваліфікованих робітників сфери послуг з використанням європейських технологій Education for life Ukraine розповіла викладач спецдисциплін Білецька Олена Михайлівна

Досвідом підготовки кваліфікованих робітників з професії «Фотограф (фотороботи) з використанням європейських технологій фонду німецької економіки з міжнародного співробітництва «SES – служба старших інспекторів» присутніх ознайомила викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Одеський професійний ліцей технологій та дизайну» Алексейчук Зоя Анатоліївна.

Наглядно представила у своїй доповіді Онищук Інна Миколаївна, викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ВСП «Березівське вище професійне училище Національного університету «Одеська політехніка», як командна робота впливає на якість професійно – практичної підготовки перукарів (перукарів-модельєрів)».

Руссу Людмила Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, викладач спецдисциплін ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» розповіла, які сучасні методи використовують педагогічні працівники закладу для підвищення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників з професії «Перукар (перукар-модельєр).

З сучасними технологіями фарбування волосся українськими брендами з використанням європейських технологій ознайомила присутніх майстер виробничого навчання Відокремленого підрозділу «Об’єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг Національного університету «Одеська юридична академія» Рогачко Жанна Анатоліївна .

Всі презентації були дуже цікаві, змістовні та повністю розкрили тему вебінару. Виступаючі отримають сертифікати.

На засіданні було вирішено ще одне важливе питання – вибори голови обласної методичної секції педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з підготовки кваліфікованих робітників сфери послуг та обслуговування.

Одноголосно головою секції було обрано Бескровну Надію Вікторівну, викладача спецдисциплін, майстра виробничого навчання  ДНЗ «Одеський  професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського».

Захід відбувся в творчій, доброзичливій атмосфері. Учасники обговорили  актуальні проблеми з підготовки здобувачів освіти з професій сфери послуг та обслуговування.

Закрили засідання обласної методичної секції побажаннями здоров`я, успіхів у роботі у цей непростий час, миру та злагоди.

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює подяку усім виступаючим та учасникам заходу за активну участь у проведенні засідання.

Бажаємо всім міцного здоров`я, творчих здобутків, мирного неба та перемоги Україні.

Матеріали засідання

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами

До уваги! Постанова Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 р. No 1218 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами».

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар