Архів категорії: Професійна підготовка

ОРІЄНТОВНА ОСВІТНЯ ПРОГРАМА З ПРОФЕСІЇ 7231 «СЛЮСАР З РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ»

ОРІЄНТОВНА ОСВІТНЯ ПРОГРАМА З ПРОФЕСІЇ 7231 «СЛЮСАР З РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ»

Опубліковано в категорії: Інформаційно-методичні матеріали, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ, Професійна підготовка | Залишити коментар

ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ПРОЄКТУ СТАНДАРТУ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ЗА ПРОФЕСІЄЮ «ШТУКАТУР»

29 червня 2023 року, в онлайн форматі відбулося перше засідання робочої групи щодо підготовки проєкту стандарту професійної (професійно-технічної) освіти за професією 7133 «Штукатур».

Педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти Одеської, Київської, Чернівецької областей опрацювали загальні положення стандарту професійної (професійно-технічної освіти), кваліфікаційну характеристику з професії 7133 «Штукатур», визначились з алгоритмом дій щодо підготовки проєкту стандарту професійної (професійно-технічної) освіти за професією 7133 «Штукатур».

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ СЕКЦІЇ СТАРШИХ МАЙСТРІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

27 червня 2023 року, в онлайн форматі відбулося засідання обласної секції старших майстрів закладів професійної (професійно-технічної) освіти в Одеській області. Тема заходу: «Сучасні підходи щодо впровадження ефективних форм і методів роботи старшого майстра закладу професійної (професійно-технічної) освіти в умовах воєнного стану».

В засіданні прийняли участь представники 24 закладів професійної (професійно-технічної) освіти у кількості 24 особи.

Відкрила семінар та привітала учасників засідання Кашуба Лариса Іванівна, заступник директора  НМЦ ПТО в Одеській області, довела до відома присутніх підсумки навчального року та окреслила пріоритетні завдання на 2023/2024 навчальний рік.

Спікерами заходу виступили:

-методисти НМЦ ПТО в Одеській області: Надія Онисимівна Антонюк розповіла про специфіку професійної діяльності старшого майстра закладу професійної (професійно-технічної) освіти в сучасних умовах; Інжестойкова Ірина Валеріївна ознайомила присутніх з цифровою освітньою платформою «Професійна освіта онлайн»: структура, функції та можливості; Шевченко Богдан Григорович виступив з темою: «Технології стабілізації емоційного стану викладачів та здобувачів освіти в умовах воєнного стану»

– старші майстри закладів професійної (професійно-технічної) освіти: Анатолій Юрійович Кочерженко поділився досвідом роботи стосовно організації професійно-практичної підготовки здобувачів освіти в ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту» в умовах воєнного стану; Зінаїда Петрівна Терехова (ЗП (ПТ)О «Дунайський центр професійної освіти») презентувала тему: «Моніторингова діяльність в роботі старшого майстра закладу професійної (професійно-технічної) освіти»; про особливості реалізації сучасних виробничих технологій в діяльність навчально-практичних центрів доповіла старший майстер Валентина Василівна Бурлакова (ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури»).

Усіма спікерами підготовлено презентації.

На засіданні було вирішено ще одне важливе питання – обрання голови обласної секції старших майстрів закладів професійної (професійно-технічної) освіти в Одеській області. Головою секції було обрано Марущак Людмилу Іванівну, старшого майстра, викладача предмету «Технологія приготування їжі з основами товарознавства» ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу».

Методист НМЦ ПТО в Одеській області Інжестойкова Ірина Валеріївна підвела підсумки засідання секції.

Закрили засідання обласної методичної секції побажанням здоров’я, творчої наснаги, професійних звершень і переможного миру – якмога скоріше.

Колектив НМЦ ПТО в Одеській області висловлює подяку усім виступаючим та учасникам заходу за активну участь у проведенні засідання.

Спікери заходу, старші майстри закладів професійної (професійно-технічної) освіти отримають сертифікати.

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ СЕКЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОДЕЩИНИ З ПРОФЕСІЙ АВТОТРАНСПОРТНОГО НАПРЯМУ

22 червня 2023р. на базі ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту» за участі представників Державного університету «Одеська політехніка» відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників закладів професійної освіти, які забезпечують підготовку кваліфікованих робітників за професіями: «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Водій автотранспортних засобів», «Машиніст крана автомобільного», «Машиніст  екскаватора».

Тема заходу: «Інноваційні методики підготовки кваліфікованих робітників сфери автомобільного транспорту».

У заході взяли участь 28 викладачів та майстрів виробничого навчання з 15 закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону.

Відкрила  засідання та привітала його учасників Антонюк Надія Онисимівна, методист НМЦ ПТО в Одеській області.

З вітальним словом виступив директор ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту» Вишневський Богдан Станіславович.

Завідуюча кафедрою автомобільного транспорту та логістики Меленчук Тетяна Михайлівна ознайомила присутніх з професійними напрямами та умовами навчання, підвищення кваліфікації та стажування в ДУ «Одеська політехніка».

Янченко Анатолій Іванович, директор Одеської філії Академії BOSCH розповів учасникам засідання про можливості та програми підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації з діагностики та ремонту сучасних автомобілів на базі Науково-навчального випробувального центру технічної експлуатації автомобілів ДУ «Одеська політехніка», презентував діагностичне обладнання фірми BOSCH.

В ході оглядової екскурсії,  проведеної заступником директора училища Мальченком Євгеном Володимировичем, учасники зібрання ознайомились з навчально-теоретичною та практичною базою для підготовки кваліфікованих робітників автотранспортного напряму в ДНЗ «Одеське вище професійне училище  автомобільного транспорту».

Продовжив засідання голова секції Лапін Сергій Васильович, ознайомив з результатами роботи творчої групи з підготовки орієнтовної навчально- плануючої документації на 2023/2024 навчальний рік з професій: «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» та «Водій автотранспортних засобів».

Крушельницький Дмитро Олегович, викладач ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури» доповів про необхідність створення єдиної бази освітнього контенту з використанням інформаційно-комунікаційних технологій для забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників з професій автотранспортного напряму, запропонував ідею створення інформаційного хабу.

З інструктивно-організаційними та навчально-методичними рекомендаціями педагогічним працівникам автотранспортного напряму для підготовки до нового навчального року ознайомила присутніх методист НМЦ ПТО в Одеській області Антонюк Надія Онисимівна.

Учасники зібрання обговорили актуальні питання підготовки слюсарів та автомобілістів в умовах воєнного стану. Одностайно схвалили пропозицію представників ДУ «Одеська політехніка» про можливість підвищення кваліфікації та стажування на базі Науково-навчального випробувального центру технічної експлуатації автомобілів «Надійність» (філії академії BOSCH)   ДУ «Одеська політехніка». Підтримали ідею створення єдиної бази сучасного електронного навчального контенту для забезпечення якісної підготовки кваліфікованих робітників з професій автотранспортного напряму.

По завершенню заходу побажали один одному міцного  здоров`я, творчих здобутків, безпеки, миру  та неодмінної перемоги Україні.

Колектив Навчально – методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області висловлює подяку колективу ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту» за надану можливість, незважаючи на виклики сьогодення, провести захід на високому рівні,  усім виступаючим та учасникам заходу, за  активну участь у проведенні засідання.

Матеріали засідання

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ОДЕЩИНИ З РОЗРОБКИ НАВЧАЛЬНО-ПЛАНУЮЧОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ВІДПОВІДНО ДО ОНОВЛЕНОГО ДЕРЖАВНОГО ОСВІТНЬОГО СТАНДАРТУ З ПРОФЕСІЇ «СЛЮСАР З РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ»

20 червня  2023 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області відбулося чергове засідання  обласної творчої групи фахівців автомобільного транспорту щодо розробки орієнтовної навчально-плануючої документації для підготовки кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» за оновленим Державним освітнім стандартом.

Члени творчої групи: Балагура Надія Іванівна, Мальченко Євген Володимирович, Козік Світлана Георгіївна, Романенко Світлана Миколаївна, Лапін Сергій Васильович, Крушельницький Дмитро Олегович обговорили розроблені варіанти орієнтовних робочих навчальних планів та освітніх програм для первинної професійної підготовки  слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів 3-го та 4-го розрядів.

Прийняли рішення про внесення запропонованих варіантів планів та програм до збірника для подальшого розгляду Навчально-методичною радою НМЦ ПТО в Одеській області.

 

Опубліковано в категорії: Новини, Професійна підготовка | Залишити коментар