День пам’яті жертв голодомору

Ми сьогодні згадуємо цю трагічну сторінку історії українсь­кого народу, запаливши свічку і скуштувавши поминального хліба та даємо обіцянку пе­редати знане прийдешнім, щоб світла пам’ять спокутувала неспра­ведливе замовчування минулого.

У професійно-технічних навчальних закладах Одеської області вшанували пам’ять жертв голодомору. Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

Протягом тижня у ДНЗ “Савранське професійно-технічне аграрне училище” проведено цикл заходів до Дня пам’яті жертв Голодомору “Я тридцять третій пам’ятаю…”. Викладачами української літератури Валентиною Бойко та історії Олександром Лебеденком проведено виховний захід, присвячений подіям Голодомору 1932-1933 рр. «Ця згіркла пам’ять терном в серце стука, тривожить душу…».

Напередодні заходу учні з професії “Пекар” разом з майстрами виробничого навчання занурилися в таїнство випікання поминального хліба. Святого хліба, який на відкритому заході після хвилини пам’яті розрізали на шматочки, щоб кожний присутній зміг зїсти за того безвинно закатованого голодною смертю.

24-3

ДНЗ “Одеський центр професійно-технічної освіти. Проведено ряд виховних годин “Горіла свічка… а може то Душа”, “Голодомор в Україні”, “Без вини, без війни” в пам’ять жертв голодомору 1932-1933 рр.

Проведені заходи мали на меті вшануваня пам’яті безвинно заму­чених голодом та політичними репресіями людей, розкриття суті трагедії та його вплив на долю українського народу, на історичну пам’ять сучасників; виховуваня в учнів особистісних рис громадянина України, патріотизму на основі усвідомлення досвіду історії.

Учні ДНЗ “Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу” відвідали виставку присвячену пам’яті жерт Голодомору, яка проходила в Одеському обласному центрі української культури.

Учнівський та педагогічний колективи ДНЗ “Одеський ліцей будівництва та архітектури” долучилися до Загальноукраїнської акції “Запали свічку” – у кожному віконечку палав маленький вогник, як пам’ять про тих,які померли з голоду. Ці вогники символізують нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів.

Березівське вище професійне училище Одеського національного політехнічного університету.  З метою вшанування пам’яті мільйонів українців, які стали жертвами геноциду в Україні в 1932 – 1933 років, у навчальному закладу відбувся захід-реквієм «У той рік заніміли зозулі…» Тема історичної пам’яті з кривавими сторінками надзвичайно болюча. Учні, затамувавши подих, сприймали трагічну інформацію.

Під час заходу були використані рекомендації Українського інституту національної пам’яті. Демонструвалися уривки фільмів про Голодомор і відеозаписи спогадів людей, які пережили геноцид. Присутні вшанували пам’ять загиблих під час цієї трагедії хвилиною мовчання. Бібліотекар училища О. Єрмолова виступила з оглядом книжкової виставки «Голодомор: трагічні сторінки історії». Учні М. Морій, К. Кучеренко, І. Мироненко, С. Полнобродський, В. Котляров разом із викладачем Т. Гасюк підготували вірші і історичні матеріали про голод 1932-33 р.р. Педагоги В. Піроженко і Ю. Салада виконали пісню «Яровина», а М. Глущенко, Л. Вагіна і А. Бурдейна – пісню «Білі лебеді у небесах».

ДНЗ “Овідіопольське професійно-технічне аграрне училище”. Бібліотекарями Овідіопольської ЦРБ проведено вечір-реквієм «Згадайте нас – бо ми колись жили…», присвячену жертвам голодомору 1932-1933 рр. Вони розповіли про геноцид української нації, про кількість жертв, географію голоду, натуральні штрафи, закон «Про п’ять колосків», чорні дошки; зачитували свідчення очевидців того лихоліття. Учні групи №209 під керівництвом викладача української мови та літератури Лобань О.О., підготували аудіо поетичний ряд, розповідь про художні твори, в яких розкривається тема Голодомору 1932-1933рр. Викладач історії, керівник гуртка «Юний філателіст» (СЮТ) Нестеренко Т.М. разом з учасницею гуртка Малицькою І., прокоментували марки, присвячені 60 і 70-роковинам Голодомору 1932-1933рр. На завершення заходу бібліотекарі ЦРБ презентували книжкову виставку-реквієм «Україна пам’ятає, світ визнає», на якій була представлена література із фондів Овідіопольської ЦРБ на задану тематику.

 

Всі присутні запалили свічку і вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

ДНЗ “Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти” проведен урочисту лінійку: «Страшні роки моєї України» присвячену Дню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та політичних репресій.

ДНЗ “Суворовський професійний аграрний ліцей”. Учнівський та педагогічний колективи приєдналися до організації у селищі скорботних заходів, зокрема до молебню скорботи, покладання квітів до пам’ятного знаку та запалення свічок пам’яті з метою вшанування пам’яті жертв голодоморів, розвивання цікавості до минулого, виховання правильного ставлення до історії Українського народу.

Запалимо свічку… Пом’янемо… Нехай почують небеса…

Опубліковано у Виховна робота, Життя профтехосвіти Одещини, Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *