Досягнення профтехосвіти Одеської області за 2016 – 2017 навчальний рік

І. Міжнародний рівень:

1. У Міжнародному конкурсі професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» взяли участь 3 ПТНЗ:

– кондитерське мистецтво, кулінарне мистецтво – ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу»;

– ресторанний сервіс, перукарське мистецтво, технології моди,  зварювальне виробництво, сухе будівництво та штукатурні роботи – Березівське вище професійне училище Одеського національного політехнічного університету;

– сантехніка та опалення – ДНЗ «Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти».

2. У ІІ Міжнародному кулінарному фестивалі «BESTCookFEST-2016» взяли участь учні ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу».

У номінації «Кондитерське мистецтво» Коваль Юлія отримала золоту медаль.

У номінації «Страва з м’яса» ІІІ місце і бронзову медаль отримав Мельніченко Валентин.

У номінації «Робота з шоколаду» ІІІ місце і бронзову медаль отримала Коваль Юлія.

У номінації «Краща команда кухарів – 2016» команда ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» посіла ІІ місце і отримала срібну медаль.

3. На Восьмому Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті» та IV Міжнародній виставці «World Edu» колектив Березівського вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету отримав золоту медаль і Диплом лауреата конкурсу І ступеню у номінації «Нові підходи до розвитку освітніх послуг в системі професійно-технічної освіти» та Диплом за активну участь в інноваційній освітній діяльності.

4. У Восьмій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017» колектив Березівського вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету було удостоєно Гран-прі «Лідер професійно-технічної освіти України», нагороджено Дипломом за активну участь у створенні сучасної якісної системи національної освіти. Директора училища, Валентину Шевченко, нагороджено Почесною грамотою за плідну працю та активну організаторську діяльність із модернізації національної системи освіти.

5. У рамках Міжнародного проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» відкрито Міжрегіональний навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем та устаткування на базі ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».

6. Учні ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» взяли участь у І Міжнародному кулінарному конкурсі OPEN UKRAINIAN CULINARY CUP. Захід проходив у рамках найбільшого в Україні фестивалю готельно-ресторанного бізнесу HoReCa Show Lviv. За результатами конкурсу «Кулінарне мистецтво» Петренко Олександр отримав золоту медаль, Дикусар Володимир – срібну.

7. НМЦ ПТО в Одеській області спільно з Білоцерківським інститутом неперервної професійної освіти ДВНЗ УМО НАПН України та ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» проведено Міжнародний науково-практичний семінар «Освітні інновації у навчально-методичній роботі закладів професійної освіти».

8. Участь у VIII Міжнародній науково-практичній конференції «Професійне навчання персоналу – європейський вибір» (на базі Навчального центру ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство»).

9. Участь у Міжнародній науково – практичній конференції «Проблеми збереження архітектурної спадщини півдня України».

ІІ. Всеукраїнський рівень:

 1. Участь у Всеукраїнському семінарі ТзОВ «Снєжка-Україна» «Впровадження сучасних будівельних матеріалів і технологій у навчальний процес ПТНЗ для підготовки кваліфікованих робітників».

3. Участь у Всеукраїнському проекті  ЄФО «Туринський процес-2016. Україна. Регіональний рівень».

4. Учні Березівського вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету взяли участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі «Прорив легкої промисловості». Творча команда навчального закладу отримала І місце у номінації «Ресторанний бізнес», диплом Лауреату конкурсу І ступеню та головний приз – поїздку до Дубаї для участі у фешн-показі.

5. Продовжено роботу над проектом «Професійна освіта в будівельній галузі України», яким передбачено навчання викладачів та майстрів виробничого навчання ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» за німецькими програмами професійної освіти. Навчання впроваджується за підтримки Міністерства освіти і науки України, за дорученням Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини та у співпраці з організацією «Global Projekt Partners».

6. Фінальні змагання Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» серед випускників шести професійно-технічних навчальних закладів з Броварів, Дніпра, Одеси, Полтави, Сарн та Чернігова, на базі яких у рамках українсько-швейцарського проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» створено сучасні навчально-практичні центри. Учні ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» Махмудов Володимир, Кудрявцев Андрій вибороли І місце.

7. Працівники 8 ПТНЗ області та НМЦ ПТО взяли участь у 8-ми Всеукраїнських конференціях:

–   «Теорія і практика дистанційного навчання у професійній освіті»;

–   «Управління розвитком професійної освіти в сучасних умовах»;

–   «Інклюзивне навчання в Україні»;

– «Упровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників»;

–  «Узгодження освітніх стандартів та програм України з Національної рамки кваліфікацій»;

– «Інноваційна професійно-технічна освіта: пошуки шляхів оновлення»;

– «Вища школа в контексті євроінтеграційних процесів»;

– «Теорія и практика управління педагогічним процесом».

8. Участь у ІІІ етапі Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів  з професій «Перукар», «Маляр».

9. Участь у роботі ІІІ Міжнародного графічно-інформаційного форуму «ПРОФІ HUB: ПРОСТІР ОСВІТНІХ&ВИРОБНИЧИХ ІННОВАЦІЙ», що проходив в рамках експерименту Всеукраїнського рівня на базі Державного навчального закладу «Одеський Центр професійно-технічної освіти».

10. У Всеукраїнських змаганнях по дзюдо серед спортсменів з порушеннями слуху (м. Тернопіль) І місце виборов Єроменко Дмитро, учень ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».

11. У фіналі чемпіонату України з футболу серед спортсменів з порушеннями слуху (м. Кропивницький) ІІ місце посіла команда ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».

ІІІ. Регіональний рівень:

1. Педагогами ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей» у співпраці з науковцями, роботодавцями, методистами НМЦ ПТО в Одеській області розроблено проект ДСПТО на основі компетентнісного підходу з професії:  «Опоряджувальник будівельний».   Обласні творчі групи є співрозробниками проектів ДСПТО з професій «Монтажник будівельний», «Деревообробник будівельний».

2. Обласними творчими групами розроблено 9 нових робочих навчальних планів за модульною системою навчання.

3. У 2017 році на базі ДНЗ «Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей» відкрито навчально-практичний будівельний центр.

4. У 2016-2017 навчальному році проведено 23 майстер-класи провідними педагогічними працівниками ПТНЗ області, а також представниками галузевих фірм.

5. В обласному етапі VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка взяли участь представники 14 професійно-технічних навчальних закладів Одеської області. За результатами конкурсу учениця ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування» Грачова Ксенія посіла І місце; учениця ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» Менчинська Юлія посіла 2 місце. Призове 3 місце посіли: Капустіна Олеся, учениця ДНЗ «Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти»; Костинян Анастасія, учениця ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури»; Фролова Вікторія, учениця ДНЗ «Іллічівський судноремонтний ліцей».

6. В обласному етапі XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика взяли участь учні 12 професійно-технічних навчальних закладів Одещини. За результатами конкурсу Менчинська Юлія, учениця ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» посіла І місце; Кірка Олена, учениця ДНЗ «Одеське вище професійне училище технологій харчування» посіла ІІ місце; Дзезик Наталія, учениця ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури» посіла ІІІ місце.

7. Проведено півфінал Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності з перукарського мистецтва «Снігова королева ESTEL». Переможницею конкурсу стала Омельчук Дар’я, учениці 3-го курсу ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського.

8. Проведено обласні етапи Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професій: «Перукар», «Маляр», «Кондитер», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

З професії «Перукар» 1 місце виборола Омельчук Дар’я, учениця ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг» ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського».

З професії «Маляр» 1 місце виборола Люшенко Тетяна, учениця ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури».

З професії «Кондитер» 1 місце виборов Кармазін Михайло, учень ДНЗ «Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування».

З професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» 1 місце виборов Старуш Антон, учень Чорноморського морського коледжу Одеського національного морського університету.

9. У Чемпіонаті Півдня України «Кубок Одеси» з перукарського мистецтва та макіяжу Іванова Юлія, учениця Одеського професійного ліцею технологій та дизайну Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет  імені К. Д. Ушинського», посіла І місце.

Опубліковано у Інформаційно-методичні матеріали, Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *