100 – річчя бою під Крутами

Україна вшановує пам’ять студентів, які саме 29 січня 1918 року полягли у нерівному протистоянні з більшовицькими військами армії Муравйова. Сьогодні відбулися пам’ятні заходи у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Одеської області.

У ДНЗ “Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського”  відбулися виховні години на тему: “ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ 1918-2018 РР.”, та “На Аскольдовій могилі поховали їх…”.

Бібліотекарі центральної районної бібліотеки разом з бібліотекарем ДНЗ “Овідіопольське професійно-технічне аграрне училище” Білоциценко Т.М. провели усний журнал «Нев’янучий вінок пам’яті героїв Крут» в гуртожитку училища. Вони ознайомили учнів з історією героїки Крут, зробили огляд книжково – ілюстративної виставки «Крути – трагічний урок нашої історії». На завершення заходу всі присутні переглянули документальний фільм «За волю рідного народу»,  та заслухали вірші учнів  Басенко О., Бугаєнко О. (гр.213)  про битву під Крутами.

В читальному залі центральної районної бібліотеки м. Татарбунари відбулася історична година «Безсмертна слава лицарів Крут» для учнів ДНЗ “Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище”Молодь із цікавістю слухала розповідь бібліотекарів про передісторію. Також до заходу в бібліотеці була оформлена виставка – реквієм, яка відкрила сторінки історії про події 100-річної давнини, юні читачі ознайомились з книжковою виставкою та вшанували пам’ять героїв поетичними рядками. Особливо присутнім сподобався перегляд мультимедійної презентації «Битва під Крутами». На цьому заході була присутня голова громадської організації «Просвіта» Руденко Л. В. яка виступила перед слухачами з розповіддю про минулих та сучасних героїв України, які показали відданість за свою батьківщину. Захід завершився хвилиною мовчання в пам’ять героїв, які загинули на залізничній станції Крут та поховані на Аскольдовій могилі у Києві.

У ДНЗ “Одеське професійне училище залізничного транспорту та будівництва” відбулася виставка “100-річчю бою під Крутами присвячується…” матеріали виставки допомогають учням усвідомити історічні події Незалежності України та виховують у підростаючого покоління почуття патріотизму. Герої не вмирають, вони живуть у памяті і справах наступних поколінь.

У ДНЗ “Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури” вшанували пам’ять Героїв Крут. Викладач історії М.Б.Борзенко нагадала учням як 100 років тому купка студентів стримала наступ 6-тисячної регулярної армії Муравйова. А вже ввечері заступник директора з НВихР Івахно О.М. разом з учнями відвідали концерт до Дня пам’яті героїв Крут в Одеській обласній філармонії.

У ДПТНЗ «Одеський професійний ліцей технологій та дизайну» проведено «круглий стіл» серед учнів 3 курсу – «Бій під Крутами – 100 річниця», що приурочений подіям 1918 року. Готуючи урок, викладач історії – Кушнір С.О., основну увагу акцентує на захисті столиці (ділянка залізниці Гребінка-Крути) невеликим куренем сформованим із студентів і гімназистів, виховуючи патріотичні почуття та гордість за Україну. Також учні ліцею відвідали Одеську обласну філармонію – концерт до дня Пам’яті Героїв Крут.

Опубліковано у Виховна робота. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *