Соціальний захід «Інклюзивна освіта: становлення та розвиток»

       3 грудня відзначають Міжнародний день людей з особливими потребами. Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

   Проведення Міжнародного дня людей з особливими освітніми потребами спрямоване на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захисту їх гідності, прав та благополуччя.

       І не випадково, що саме напередодні, в Одеському професійному ліцеї технологій та дизайну відбувся соціальний захід «Інклюзивна освіта: становлення та розвиток» та благодійна акція, які присвячені двадцятиріччю професійної підготовки учнів з особливими освітніми потребами в цьому закладі освіти.​

    Починаючи 1998 року в ліцеї здійснюється підготовка дітей з особливими освітніми потребами. З 2001 року паралельно з професійною підготовкою учні з особливими освітніми потребами вивчають загальноосвітні предмети і реалізують своє право на отримання повної загальної середньої освіти. За двадцять років оволоділи професійними знаннями та вміннями більше 260 дітей з особливими освітніми потребами, які працевлаштовані на підприємствах легкої промисловості і служби побуту регіону (ТОВ «Торговий дім «Грегорі Арбер»», ПП «ВІЛЕНА»). Дипломи кваліфікованого робітника з відзнакою отримали 28 учні-інваліди з вадами слуху, з них 14 випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах. За роки навчання у ліцеї внаслідок систематичного корекційного освітньо-виховного впливу діти з особливими освітніми потребами одержали високий рівень кваліфікації робітничих професій, а також досягли помітних позитивних результатів в загальному і фізичному розвитку, підвищили свою працездатність, що забезпечить їм повноцінну участь у житті суспільства.

             У рамках заходу відбулись: презентація колекцій моделей одягу «Де Волан» та «Квіти України», які є переможцями міжнародних фестивалів моди; фотовернісаж «Оксамитовий сезон: діти».

        Учні з особливими освітніми потребами ліцею, шкіл-інтернатів №91 та №97 (під керівництвом випускниці ліцею та співробітника школи-інтернату № 97 Тетяни Гайшун) підготували музичні номери.​

  Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *