ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ “СИНТЕЗ ДУМОК З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ”

Згідно плану роботи НМЦ ПТО 20 вересня відбувся круглий стіл для викладачів фізичної культури закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, присвячений важливим аспектам фізичної культури в сучасній освіті, на тему “Синтез думок з фізичної культури”.

Спікером заходу був методист НМЦ ПТО Борис Шатохін. Обговорені були наступні питання:

  • Значення фізичної культури у сучасній освіті

Фізична культура є ключовим компонентом формування гармонійної особистості та відіграє важливу роль у розвитку дисципліни, наполегливості, командного духу та здатності долати труднощі. Активна участь у фізичній культурі допомагає здобувачам освіти не лише покращити свою фізичну форму, але й стимулює когнітивні функції, що позитивно впливає на їхні навчальні досягнення.

  • Інтеграція фізичної культури з іншими предметами

Важливо поєднувати фізичну активність з іншими навчальними дисциплінами. Наприклад, фізкультура може інтегруватися з біологією через пояснення функціонування різних систем організму під час фізичних навантажень або з математикою через аналіз здобутих фізичних результатів. Також були приведені приклади зв’язку з хімією, фізикою, іншими предметами.

  • Формування ціннісних орієнтирів через фізичну культуру

Через фізичну культуру виховуються важливі життєві навички, такі як командна робота, дисципліна, справедливість та цілеспрямованість. Спорт вчить не здаватися перед труднощами та досягати поставлених цілей, поважати суперника.

  • Використання сучасних технологій у фізичному вихованні

Сучасні технології, такі як інтерактивні тренажери та мобільні додатки для відстеження фізичної активності, підвищують ефективність фізичної культури. Також віртуальні тренування допомагають учням вдосконалювати техніку виконання вправ.

  • Виклики та перспективи фізичної культури

Основний виклик – це залучення здобувачів освіти до активного життя в умовах поширення цифрових технологій та пасивного способу життя. Однак перспективи полягають у тому, що фізична культура продовжуватиме інтегруватися з іншими навчальними напрямками, стимулюючи розвиток не лише фізичних, але й інтелектуальних здібностей.

Активну участь в обговоренні брали учасники заходу Манжос Станіслав, Сухоребра Валентина, Андрущенко Наталія, Максименко Ігор, Антонів Ірина, Коломійченко Олег, Мізенко Тетяна, Плачинда Світлана, Тесленков Олександр.

На заключному етапі заходу було обговорено проєкт МОН рекомендацій із використання ШІ в школах, сфери застосування ШІ, продемонстровано на простих прикладах, як починати працювати із ШІ, як використовувати ШІ педагогічними працівниками у своїй роботі.

Фізична культура є важливою складовою всебічного розвитку людини і повинна активно інтегруватися у систему освіти. Залучення сучасних технологій, міждисциплінарний підхід і розвиток особистісно-орієнтованого навчання допоможуть зробити фізичну культуру цікавою та актуальною для нових поколінь.

Методичні та практичні поради викладачам фізичної культури розміщені на сайті Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» («Освітня галузь «Фізична культура»): поради, документи, досвід роботи» і доступні за покликанням

Опубліковано у Загальноосвітня підготовка, Новини, ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *