Обласний методичний семінар-практикум педпрацівників швейного профілю ПТНЗ Одеської області

11 жовтня 2012 року на базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області відбувся обласний методичний семінар-практикум педпрацівників швейного профілю ПТНЗ області. Тема семінару-практикуму – “Засоби підвищення рівня професійних знань, умінь, навичок майбутнього кваліфікованого робітника відповідно до потреб ринку праці”. Мета – формування педагогами системи підготовки каліфікованих робітників, що забезпечить їм високу ефективність роботи, конкурент-тоспроможність, стійке становище на ринку праці, а також підготовка до Всеукраїнського конкурсу  професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії “Кравець”.

На семінарі-практикумі були присутні 26 представників з 16-ти професійно-технічних навчальних закладів Одеської області, які здійснюють підготовку учнів за професіями швейного напрямку.

Директор НМЦ ПТО в Одеській області О. Е. Корчевський зупинився на основних проблемах навчально-виробничої та методичної діяльності ПТНЗ області, приділив увагу якості підготовки навчальних закладів до Всеукраїнських конкурсів професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання.

“Червоною ниткою” семінару-практикуму пролягла тема підготовки до Всеукраїнського конкурсу  професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії “Кравець”. Конкурс професійної майстерності і є одним із засобів підвищення професійної майстерності педагогічного працівника, що прямо пов’язано з підвищенням рівня професійних знань, умінь, навичок учнів –  майбутніх кваліфікованих робітників, що суттєво збільшує їх конкурентоспроможність на ринку праці і робить більш надійним працевлаштування.

Бегус І. М., методист кабінету професійної підготовки, член журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії “Кухар”, поділилась досвідом проведення конкурсу, визначила позитивні сторони та помилки при його підготовці та проведенні, дала корисні поради майбутнім учасникам конкурсу з професії “Кравець”.

Організатор семінару-практикуму, методист кабінету професійної підготовки, Риженко Л. Д., ознайомила учасників з комп’ютерною програмою ЕDITOR, яка використовується при здійсненні контролю знань за допомогою тестування, та буде застосовуватись при виконанні теоретичного туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії “Кравець”. Учасники семінару мали можливість повправлятися у відповідях на тести з організації виробничого навчання, методики, педагогіки, психології, охорони праці та спеціальних дисциплін за допомогою вищезазначеної комп’ютерної програми.

Учасники семінару переглянули відеоурок – фрагмент виробничого навчання (вступний інструктаж) з професії “Кравець”; тема програми – “Виготовлення поясних швейних виробів (спідниць, брюк)”, тема уроку – “Обробка верхнього зрізу брюк поясом”, який провела та надала для перегляду майстер в/н І категорії ОВПУСП НУ “ОЮА” Гречушникова І. В., та провели розширений аналіз уроку. Педагогічні працівники активно обговорювали позитивні та негативні сторони уроку, аналізували недоліки та давали поради по їх усуненню.

Окрім того, кожен учасник мав можливість попрацювати членом журі та оцінити проведення уроку за певними визначеними критеріями, що дало їм можливість відчути самостійно – на які педагогічні та методичні аспекти може звертати увагу журі конкурсу.

Ще одним із засобів підвищення рівня професійних знань, умінь, навичок майбутнього кваліфікованого робітника у відповідності до потреб ринку праці є використання інтерактивних, нестандартних методів навчання на уроках виробничого навчання, про що поділилась з учасниками майстер в/н ОПЛТД ПНПУ ім. К.Д. Ушинського Підлубна І. Л.

Майстер в/н ІІ категорії ОВПУСП НУ “ОЮА” Астрахович Г. В. презентувала свою методичну розробку уроку виробничого навчання з професії “Кравець” за  темою програми – “Технологія обробки поясних виробів”; тема уроку – “Обробка застібки спідниці на потаємну тасьму-“блискавку””, розказала про свої форми і методи досягнення позитивних результатів на уроках виробни-чого навчання.

Про роль педагогічної та артистичної майстерності педагогічного працівника при проведенні уроків з метою забезпечення  якісної підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника розповіла Долинюк Т.М., викладач спецдисциплін ОПЛТД ПНПУ ім. К.Д. Ушинського, голова обласної методичної секції педпрацівників швейного профілю.

Сподіваємось, що активна праця учасників під час проведення семінару-практикуму принесе свої відчутні позитивні плоди при участі у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії “Кравець” зокрема та у навчально-виробничий і методичний процес навчальних закладів області взагалі!

Завантажити План семінару-практикуму

Опубліковано у Хроніка подій. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *