ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ЗІ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТИ КАТЕГОРІЇ ВПО, ПОСТРАЖДАЛИМИ ПІД ЧАС ВІЙНИ, ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Сьогодні 31 травня 2024 року спеціалісти та педагоги Одеської області зібралися на вебінарі, присвяченому важливій темі виховної роботи зі здобувачами освіти категорії ВПО, постраждалими під час війни та особами з особливими освітніми потребами у закладах освіти.

Захід відбувся в рамках плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Одеській області.

Відкрила роботу заходу та привітала учасників вебінару Литвинюк Ольга Михайлівна – завідувачка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області.

Ознайомив присутніх з планом роботи та наголосив на актуальних проблемах – Шевченко Богдан Григорович, методист кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області.

Тему «Інтеграція/адаптація дітей ВПО та дітей з ООП в умовах воєнних дій: психолого-педагогічні аспекти» розглянула Ірина Миколаївна Орленко, завідувачка Одеського обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

 

Романчишина Ірина Василівна, методистка кабінету організаційно-методичної, кадрової та виховної роботи НМЦ ПТО в Одеській області, доповіла про сучасну політику стосовно людей з особливими освітніми потребами.

Тему співпраці між викладачами, батьками та дітьми з особливими освітніми потребами у контексті інклюзії відкрила та детально проаналізувала у своєму виступі Олена Григорівна Гриньова, класний керівник в ДНЗ «Одеський професійний ліцей сфери послуг ПНПУ ім.К.Д.Ушинського».

Приєднавшись до обговорення, Оксана Миколаївна Плетньова, заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури», висвітлила важливість цього аспекту для успішного освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами.

У своїй презентації на тему «Інклюзивна освіта як шлях до формування толерантного суспільства, де кожен забезпечений правом на гідне життя та розвиток», Оксана Олександрівна Задорожна, класний керівник в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти», пролила світло на цю проблему, підкреслюючи її значення для сучасного суспільства.

Ольга Вадимівна Даценко, практичний психолог ДНЗ «Одеський ліцей морського транспорту», у своєму виступі з презентацією звернула увагу на актуальне питання адаптації роботи зі здобувачами освіти категорії ВПО.

У своїй презентації Валентина Сергіївна Шєфер, практичний психолог ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури», висвітлила тему «Альтернативні підходи до роботи з особами з особливими освітніми потребами» в закладі освіти. Учасники заходу брали активну участь у дискусії, ділилися власним досвідом та обговорювали актуальні проблеми, шукаючи шляхи їх вирішення.

Завершуючи вебінар, Ольга Михайлівна Литвинюк підкреслила важливість того, щоб ми, педагоги, завжди пам’ятали, що наші учні – це не лише ті, хто здобуває знання, але й унікальні особистості зі своїми власними життєвими історіями та потребами.

На завершення вебінару учасники сердечно побажали один одному успіхів, натхнення та продуктивної роботи в майбутньому.

Вебінар став важливою подією для педагогів та спеціалістів освітнього середовища, які зібралися разом для обговорення та обміну досвідом у важливій сфері виховної роботи.

Колектив навчально – методичного центру професійно – технічної освіти в Одеській області щиро дякує усім спікерам та учасникам заходу за плідну підготовку та активність протягом вебінару.

Опубліковано у Виховна робота, Новини, ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *