Засідання обласної методичної секції педпрацівників швейного напряму ПТНЗ Одеської області

27 листопада 2014 року на базі Одеського вищого професійного училища сфери послуг Національного університету «Одеська юридична академія» відбулось засідання обласної методичної секції педпрацівників швейного напряму ПТНЗ області. Тема засідання – «Навчально-методична діяльність педагогічного працівника у міжатестаційний період (на прикладі ОВПУ СП НУ «ОЮА»)».

На засіданні були присутні 35 представників з 16-ти професійно-технічних навчальних закладів Одеської області, які здійснюють підготовку учнів за професіями швейного напряму.

004

.

У рамках засідання секції учасниками були відвідані фрагменти 2-х уроків виробничого навчання з професії «Закрійник»:

  • вступний інструктаж з професії «Закрійник», 5 розряд, тема: «Розробка конструкції виробів на фігури з відхиленням»,  майстер в/н швейного напряму Молодча Л.Ф.;

.

009 1416

.

  • фрагмент поточного інструктажу з професії «Закрійник», 5 розряд,  тема: «Розробка конструкції виробів на фігури з відхиленням», майстер в/н швейного напряму Каковкін В.В.

.

1424 1427

.

та урок теоретичного навчання з використання нетрадиційних форм навчання при підготовці молодших спеціалістів на ІІІ ступені ВПУ за спеціальністю «Моделювання та конструювання промислових виробів», тема «Зображення ескізів вінтажних моделей. Роль фурнітури в одязі», підготувала урок  викладач спецдисциплін, «викладач-методист» Новохижня Л.В. Урок поєднував у собі різні форми і методи навчання, а учні демонстрували знання з декількох спеціальних дисциплін швейного напряму – матеріалознавства, моделювання, конструювання, технології, спецмалюнку тощо. На уроці були використані відео-, фотоматеріали, творчі доробки учнів та викладачів, домашні роботи учнів, музичні твори тощо. Урок був творчим та цікавим.

.

1439 1444

.

Після проведення всіх уроків був зроблений розширений аналіз уроків. Учасники обговорення були достатньо активними, жваво обговорювали переваги та недоліки уроків. Уроки виробничого навчання проводили досвідчені майстри високої кваліфікації, уроки були цікавими, використовувалось мультимедійне обладнання.

.

1451 1452 1454

.

1456

На засіданні секції викладач ОВПУ СП НУ «ОЮА» Мірзоян Т.В., з особистого досвіду, розказала про інтерактивні та активні методи навчання, які вона використовує при викладанні спецпредметів з професій «Закрійник», «Кравець».

Риженко Л.Д., методист НМЦ ПТО, акцентувала увагу учасників засідання на вимогах до педпрацівників, що атестуються. Були обговорені «Типове положення про атестацію педагогічних працівників», наказ МОН України від 27.05.2014 №648 «Щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності, не передбаченої законодавством України».

.

 

Педагоги мали можливість ще раз ознайомитись з роботою САПР, яку ОВПУ СП НУ «ОЮА» активно впроваджують у навчальний процес училища.

.

1462 1463

.

Учасники засідання секції були задоволені плідною роботою та висловили побажання на частіші зустрічі.

.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в Одеській області дякує учасникам за плідну роботу, а також Одеському вищому професійному училищу сфери послуг Національного університету «Одеська юридична академія» за можливість проведення даного заходу!

 

Опубліковано у Хроніка подій. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *