Семінар педпрацівників водного транспорту ПТНЗ Одеської області

16 жовтня 2015 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти в Одеській області проведений обласний методичний семінар педпрацівників водного транспорту ПТНЗ професійно-технічної освіти на тему: «Обмін педагогічним досвідом з проблем організації професійної підготовки фахівців морегосподарського комплексу. Співпраця з органами державного контролю» на базі Одеського морського тренажерного центру (відділення професійно-технічної освіти) Інституту післядипломної освіти. Мета семінару – набуття педагогічними працівниками нових знань з метою удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників і підвищення ефективності навчально-виховного процесу.

IMG_6331

 У роботі семінару взяли участь 30 педпрацівників з дванадцяти навчальних закладів області (два  ПТНЗ – ІІІ атестаційного рівня, три ПТНЗ – ІІ-го атестаційного рівня;  сім ПТНЗ – І-го атестаційного рівня).

IMG_6337
О.Ф. Жуков, завідувач навчальною частиною Одеського морського тренажерного центру (відділення професійно-технічної освіти), ознайомив з основними проблемами та завданнями відділення професійно-технічної освіти Одеського морського тренажерного центру.

Дуже цікавою для учасників семінару була доповідь Н.П. Костусєвої,  директора ІВПУ КДАВТ  ім. П. Конашевича-Сагайдачного (№9), про вимоги Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків щодо підтвердження кваліфікації рядового плавскладу (за результатами роботи Інспекції в ІВПУ), про співпрацю з контролюючими органами.

Окрім того Н.П. Костусєва розказала про  методику проведення перевірних робіт з виробничого навчання як однієї з форм поточного контролю вмінь та навичок учнів (слухачів) ПТНЗ, звернула увагу педпрацівників водного транспорту на важливість проведення такого контролю, надала методичні рекомендації майстрам виробничого навчання.                                  

В.А. Халупенко, виконавчий директор ТОВ «Навчальний центр спеціалістів морського транспорту», голова секції педпрацівників водного транспорту ПТНЗ Одеської області, зосередив увагу учасників семінару на проблемі невідповідності державних стандартів професійно-технічної освіти водного транспорту вимогам Міжнародних конвенцій та розповів про роботу, яку проводить його навчальний центр по приведенню державних вимог з підготовки рядового плавскладу до вимог Міжнародних конвенцій.

Викладач вищої категорії ДНЗ «ОПЛМТ» (№11) А.Ф. Баланчук презентував власний підручник, розроблений для педпрацівників та учнів (слухачів) ПТНЗ професій водного транспорту «Матрос торгового флоту», який об’єднує навчальний матеріал п’яти спецпредметів та відповідає змісту  типових програм ДСПТО.

IMG_20151016_114537 IMG_20151016_120322 IMG_6366

.

На семінар була запрошена головний лікар Морського медичного центру МОЗ України Л.І. Кучмій, яка виступила з цікавою та корисною інформацією про приховані медичні проблеми, що можуть виникати у кваліфікованих робітників водного транспорту різних професій.

 У рамках семінару була організована екскурсія по Одеському морському тренажерному центру з метою ознайомлення з матеріально-технічною базою навчального закладу, сучасними тренажерними комплексами, що використовуються у підготовці фахівців море- господарського комплексу.

IMG_6342 IMG_6343

Семінар пройшов цікаво, учасники активно працювали та жваво обговорювали доповіді, задавали питання.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти висловлює щиру вдячність адміністрації та педколективу  Одеського морського тренажерного центру (відділення професійно-технічної освіти) Інституту післядипломної освіти за співпрацю та надання можливості проведення даного заходу.

Опубліковано у Новини, Хроніка подій. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *